Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Film

Uyuşturucu ile savaşan homofobik komiser Wu Ming Han, spor salonunda uyuşturucu için üzerini aradığı gay bir gence şiddet uygular. Bunun sonucunda bir ceza alacaktır.

Cobalt Blue Kobalt Mavisi (2022) Filmi LGBTQ Drama
Three Months 2022 Gay LGBT Temalı Film
Semantic Error: The Movie (2022) LGBT Film

Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Aksiyon Filmi. Netflix orijinal Tayvan yapımı, polisiye, aksiyon, komedi, LGBT, gay aşk, eş cinsellik konulu drama 2 saat uzunluğunda. Film her ne kadar LGBT kategorisinde olsa da BL yani boys’ love değil. Daha çok polisiye, aksiyon ile geçiyor. Filmin temalinde ise homofobik bir polis ve gay bir hayalet var. Film botunca eş cinsellik, LGBT, gay aşk konularını da izleyici görecek. Tabii ki Asya yapımlarındaki hayalet teması burad da izleyicinin karşısına çıkıyor.

Daha fazla dizi, film, bilim kurgu, LGBT, roman uyarlaması film ve diziler için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki düğmelere dokunarak temel kategorilere erişebilirsiniz. Yorum yazmayı unutmayın. Düşüncelerinizi önemsiyoruz.

Marry My Dead Body

Uyuşturucu ile savaşan homofobik komiser Wu Ming Han, spor salonunda uyuşturucu için üzerini aradığı gay bir gence şiddet uygular. Bunun sonucunda bir ceza alacaktır. Az bir ceza ile kurtulacağını sanan Wu Ming Han, bir karakola polis memuru olarak gönderilir. Büyük bir uyuşturucu şebekesini çökertme işinde de oldukça başarısız olan Wu Ming Han’ın başın aoldukça tuhaf bir şey gelecektir.

Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Film Konusu Özeti

Filmin kısa bir konusu özeti ve yorumları, incelemesi. Filmi izlemek isterseniz bu inceleme size yardımcı olacaktır. Özellikle hayalet temalı Asya yapımlarını seven izleyici ve yine LGBT temasından rahatsız olmayacak bütün izleyiciler için eğlenceli bir yapım.

Oğlu trafik kazasında ölen Mao Chen A Lan, büyü yaparak oğlunun ruhu ile evleneceği eşini seçecektir. Mao Mao trafik kazasında ölmüştür. Bu evliliği kabul etmeyince başına oldukça büyük sorunlar gelen homofobik polis bu evliliği kabul eder.

Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Aksiyon Filmi
Marry My Dead Body (2022)

Artık hayalet bir sevgilisi vardır. Eş cinsel Mao Bang Yu, sevgilisine evlilik teklif etmiştir. İlişkisi iyiye gitmediği bir zamanda trafik kazası geçirir. Bir yandan Wu Ming Han ile flörtleşen hayalet hem kendisini kimin öldürdüğünü araştırırken diğer yandan da ilişkkisinde sırları görecektir.

Homofobik polis Wu Ming Han için aslında bu bir eğitim olmuştur. Boş yere eş cinsellerden nefret ettiğini, gay olmanın kötü bir şey olmadığını öğrenir. Hayalet kocası onun için çok önemlidir artık. Hem öldürülmesi, ailesi olan tartışmaları, eski sevgilisi artık Wu Ming Han’ın görevidir. O artık hayalet kocasına ve ailesine bağlanmış ve bütün sırları açığa çıkarmıştır. LGBT, gay teması homofobi ve polisiye ile birleşen eğlenceli dramada bol bol güleceksiniz. Tabii ki aksiyon sahnelerinde kesinlikle Amerikan filmleri ile dalga geçiliytor, çaktırmadan…

Film puanlaması IMDb

7.3
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Oyunculuk: 8
Görüntü: 8
Akıcılık: 6
LGBT Tema: 7
Poliisye Tema: 8
Marry My Dead Body (2022)

Yorumlar

WORDPRESS: 0