Matthias ve Maxime 2019 LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Matthias ve Maxime 2019 LGBT Temalı Film

Liseden beri çok yakın arkadaş olan Matthias ve Maxime, lise sonrası kendi yollarına gitseler de arkadaşlarını sürdürürler. İkisi de aslında gizliden gizliye birbirlerinden hoşlanır, içlerine attıkları ve asla dışa vurmadıkları birbirlerine olan ilgilerinin farkına varacaklar.

Hafta Sonu Weekend 2011 LGBT Gay Temalı Film
Ve Sonra Dans Ettik (2019) LGBT Temalı Film
Red, White & Royal Blue 2023, LGBT Temalı BL Film

Matthias ve Maxime 2019 LGBT Temalı Film. Xavier Dolan tarafından yazılan, yönetilen LGBT temalı film 2 saat uzunluğunda. Film gay aşk, gizli duygular, cinsel kimliği kabullenme gibi temalarda. Eş cinsellik temalı Fransız film yapımcısı Dolan bu filmde de yine başrolde. Film aile bağları, arkadaşlık, kişisel sorunlar ve yalnızlık gibi temaları da içeren tipik bir Dolan filmi. Daha fazla Xavier dolan filmi için buraya dokunun.

Matthias ve Maxime 2019 LGBT Temalı Film

Liseden beri çok yakın arkadaş olan Matthias ve Maxime, lise sonrası kendi yollarına gitseler de arkadaşlarını sürdürürler. İkisi de aslında gizliden gizliye birbirlerinden hoşlanır, içlerine attıkları ve asla dışa vurmadıkları birbirlerine olan ilgilerinin farkına varırlar. Lisede öpüştükleri arkadaş grubu arasında şaka ile söylenir. Arada arkadaş grubu ile toplanırlar. Yine böyle bir arkadaş toplantısında film çeken bir arkadaşlarının oyuncuları gelmeyince onların yerine kurada Mat ve Max bu proje filminde oynamayı kabul ederler.

Matthias ve Maxime 2019 LGBT Temalı Film
Matthias ve Maxime 2019

Filmde iki erkek öpüşecektir. Birbirlerine zaten ilgi duyan ve yıllardır içlerinde üzeri örtülmüş ve öylece bekleyen duyguları ortaya çıkan iki arkadaş artık birbirlerini düşünmeden edemezler. Aradan günler geçer herkes kendi yaşamına döner. Matt avukatlığa devam eder. Bu sırada karmaşık iş yaşantısında yakışıklı genç, çekici bir avukatı yemeğe çıkaracaktır. Bu genç adam Matthias’ı oldukça etkilemiştir.

Max annesi ile olan sorunlarını çözmeye çalışırken yurtdışına çıkmayı planlamaktadır. Mat, Max ve arkadaş grubu tekrar bir araya gelirler. İki arkadaş artık içlerindeki ilgi ve gizli aşkları adeta nefret ve şiddete dönüşür. Partide sorun çıkaran Matt olmadık şeyler yapacaktır.

Bilindik LGBT, gay temalı Xavier Dolan filmi denilebilir. Film karakterlerin kişisel yaşamı, aile ve iş yaşamlarına seyirciyi odaklayarak dramayı güçlendiriyor. Film müzikleri ve çekimler de yerinde. Fakat öykü ortalama bir çekiciliğe sahip denilebilir. Eş cinsel bireylerin cinsel yönelimlerini içlerie atıp, toplumun ya da arkadaş çevresinin isteğine göre yaşamaları insanı kendinden uzaklaştırır. Filmde kendilerinden, çevrelerinden uzaklaşan iki eş cinsel erkek acaba birbirlerini kabullenecek mi? Filmin sonunda bu sorunun cevabı var. İzleyici iki saatlik genelde akışkan olmayan drama yönü ağır bir Fransız filmi izleyeceğini bilmeli.

Film puanlaması IMDb

6.7
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
Oyunculuk: 7
LGBT Tema: 6
Müzik: 7
Matthias ve Maxime 2019 Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0