Merlí Sapere Aude (2019) LGBT Temalı Dizi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Merlí Sapere Aude (2019) LGBT Temalı Dizi

Üniversitede felsece bölümüne yeni başlayan Pol Rubio, yeni arkadaşlarla tanışır. Özellikle felsefe öğretmeni ile sıkı felsefe tartışmaları olacaktır.

The Cornered Mouse Dreams of Cheese LGBT Gay Film
Maschile Singolare (2021) LGBT Temalı Film
VIP Only Tayvan LGBT BL Dizi

Merlí Sapere Aude LGBT Temalı Dizi. Movistar+ yapımı İspanyol dizisi. Diziyi Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz. Dizinin başrolünde ve yan rollerde gay / biseksüel karakterler var. Dizi LGBT temalarını da içeriyor. Tam olarak BL (boys’ love) sayılmasa da BL kategorisine etikeine de sahip. Özellikle felsefe, aile, arkadaş ilişkileri temaları biraz daha önplanda. LGBT gay temalı diziler kategorisinde izlenebilecek akıcı bir dizi.

Yüzlerce LGBT gat temalı diziler, filmler, Netflix yapımları, Prime Video yapımları ve daha fazlası için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak en popüler film ve dizilere erişebilirsiniz. Yorumlarınızı önemsiyoruz, yorum yazmayı unutmayın.

Merlí. Sapere Aude Netflix LGBT Temalı Dizisi

Üniversitede felsece bölümüne yeni başlayan Pol Rubio, yeni arkadaşlarla tanışır. Özellikle felsefe öğretmeni ile sıkı felsefe tartışmaları olacaktır. Yeni arkadaşlar edinir. Özellikle zengin ve mutsuz arkadaşı Rai ile anlaşması ve arkadaş olması zor olacaktır. Diğer yandan felsefe öğretmeni Maria’da bir şekilde yaşamına girecektir.

Diğer yandan babası evlenen Pol, babası için zengin ama uyumsuz ve yaşadığı hayatı sevmeyen Rai’nin evinde babasın aiş bulacaktır. Babası ve üvey annesinin evine taşınan Pol, eş cinsel oldyğunuhenüz babasına söylememiştir. Bu sırada eski sevgilisi ile de iletişime geçecektir.

Merlí Sapere Aude (2019) LGBT Temalı Dizi
Merlí Sapere Aude (2019)

Okulun felsefe tartışması yapılacak salonunu düzenleyen Pol, yeni tanıştığı bu adamla ilglenecektir. Fakat bu sırada eski sevgililerinden biri HIV pozitif çıktığını söyleyince test yaptıran Pol pozitif olduğunu öğrenecektir. Bu durumu babasına anlatmak zorundadır. Bütün zorlukların üstesindn gelmeyi başaran Pol yeni arkadaşlar edindiği gibi inatçı felsefe profesörünü de yola getirecektir.

LGBT temalerını içeren, gençlik, okul, aile, arkadaş ilikilerinin yer aldığı ve içerinde bol bol felsefenin olduğu akıcı dizi izleyicisinden en az 7 puan alacaktır. Özellikle Epikür ve mutluluk felsefesi, varlık ve var olmak temalı dersler ve tartışmalar dizide önemli yer tutuyor. Yine havalı fakat alkolik profesör Maria hem üniversitedeki konumunu kayberederken hem de dawn sendromlu ve evlenmek üzere olan kızının güvenini kaybetmek üzeredir. Genel olarak akıcı, iyi bir metne ve görüntü yönetimine sahip dizi kaliteli bir yapım denilebilir.

Dizi puanlaması IMDB

7.4
TOPLAM PUAN
Screenplay: 8
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 7
Merlí. Sapere Aude Dizi Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0