Milk (2008) En İyi LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Milk (2008) En İyi LGBT Temalı Film

Harvey Bernand Milk, 1973 yılında San Fransisco'dan belediye meclisi üyeliği için çalışmaya başlar. Üst üste aldığı yenilgilerden pes etmeyen Milk sonunda 1978 yılında belediye meclisine üye olarak seçilir.

Annemi Öldürdüm I Killed my Mother Gay LGBT Film
Rustin (2023) LGBT Temalı Film
I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film

Milk (2008) En İyi LGBT Temalı Film. Biyografi kitabından uyarlanan film 2 saat uzunluğunda. LGBT, eş cinsel hakları için yıllarca çabalayan ve belediye meclis üyeliği için yarışan Milk, homofobinin karşısında durur. Eş cinselliğin yaşamın ve insanlığın bir parçası olduğunu, kültürel ve ahlaki bi rtehdit olmadığını ısrarla savunur ve sonunda toplumu bu yanlıştan kurtarmak için verdiği çabalar sonuçlanacaktır. LGBT hakları, gay aşk, gay hakları, homofobi gibi etiketlere sahip biyografi filmini kesinlikle izlemelisiniz. Homofobiye Hayır – Harvey Milk kitabı için buraya dokunun.

Dafa fazla LGBT temalı filmler, diziler, Netflix, Prime Video yapımları, belgeseller, Asya yapımları için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak en popüler içeriğe erişebilrisiniz. Yorum yazmayı unutmayınız. Düşüncelerinizi önemsiyoruz.

Milk (2008) En İyi LGBT Temalı Film

Harvey Milk, gittikçe artan eş cinsel nefretine karşı bir şeyler yapmak niyetindeydi. Polis, durduk yere eş cinsel mekanları basıyor, LGBT bireyleri özellikle gay çiftleri öldüresiye dövüyordu. Milk sevgilisi ile birlikte açtıkları fotoğrafçıda toplanmaya başlarlar. Bu onlar için kolay olmayacaktır. Çünkü eş cinsel bireyler sapık, uyumsuz, günahkar, hasta, toplumun kültürel yapısına aykırı olmakla suçlanıyordu.

Milk ve arkadaşları aslında eş cinselliğin de yaşamın, toplumun, kültürlerin bir parçası olduğunu yüksek sesle söylemeye başladı. Artık yalnız değildi, kurdukları topluluğa her geçen gün başka insnalar katılıyordu. Öncelikle yaşlıların hakları için ve genel olarak bütün azınlıkların hakları için çalışmaya başlarlar.

Harvey Bernand Milk, 1973 yılında San Fransisco’dan belediye meclisi üyeliği için çalışmaya başlar. Üst üste aldığı yenilgilerden pes etmeyen Milk sonunda 1978 yılında belediye meclisine üye olarak seçilir. Artık LGBT sorunu çözülmüştür fakat yenilgiyi kabullenemeyen Dan White önce belediye başkanını sonra da Milk’i makamlarında öldürür.

Milk (2008) En İyi LGBT Temalı Film
Milk (2008)

Milk Filmi, Dünya ve LGBT

Eş cinsel hareketi artık güçlüdür. LGBT bireylerin toplumun, insan yaşamının, kültürlerin bir parçası olduğu gerçeğini artık günümüzün gelişmiş ülkeleri kabul ediyor. Bu nedenla ABD’de günümüzde eş cinsel evlilik yasal ve artık bu sorun olmaktan çıktı. Biden ie birlikte LGBT bireyler toplumun bir parçası olduklarını insanlığın bir parçası olduğunu kabul ettiler.

Böylece bütün çatışma da bitti. Çünkü devlet yurttaşı ile uğraşmaz. Devletin amacı insanı yaşatmaktır, yaşayan insan da devletini geliştirir. Toplumun gelişimi de nefreti ve ayrışmayı bırakmakla başlar. Afganistan, Pakistan, İran gibi devletlerin yurttaşları ile adeta savaş içinde olmaları insnalık için adeta yüz karasıdır.

Belediye Başkanı Pete, adlı bu belgeselde ABD’nin ilk gay belediye başkanı Pete Buttigieg kocası Chasten Buttigieg mücadelesi anlatılıyor. ABD’de artık LGBT sorunu diye bir şey kalmamıştır. Ve LGBT haklarını iade edip yurttaşları ile barışan ülkeler kendilerini geleceğe taşımaya hazır. Belediye Başkanı Pete için buraya dokunun.

Filmde çok iyi bir oyunculuk görüntü yönetimi var. sadece izleyici için dah akıcı olabilirdi.

Dizi punalaması IMDb

7.5
TOPLAM PUAN
Screenplay: 8
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Milk (2008) Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0