Modern Love (Aşk) Amazon Orijinal Dizi İncelemesi

Ana SayfaFilm Dizi

Modern Love (Aşk) Amazon Orijinal Dizi İncelemesi

Modern Aşk aşka, sevgiye dair insan hikayelerinden oluşuyor

Beyaz Geceler İncelemesi Özeti Konusu
Kürk Mantolu Madonna Yorumu Konusu Özeti
Martin Eden Kitap Özeti İncelemesi ve Konusu

Modern Love (Aşk) Amazon Orijinal Dizi İncelemesi Prime Video her ne kadar Türkiye’ye çok az içerik sunuyor. 9 ₺ abonelik için eleştiriye gerek de yoktur. Amazon’u Prime olarak kullanmak bile yetiyor. Aynı gün kargo ya da ertesi gün kargo, İstanbul için çok iyi seçeneklerden. Zaten dizi ya da film izleyecek pek vaktim yok. Daha çok okumaya ve notlar almaya vakit ayırıyorum. Vakit ayırmak deyimi de bana saçma geliyor ya neyse o başka konu. Netflix’te bile artık izlenecek bir şey bulamıyorum ki, Prime Video’da mı bulacağım. Zaten dijital platformlar büyük baskı altında. Dizi içerikleri, acayip derece eleştiriliyor. Kafayı cinsellikle özellikle eş cinsellikle bozduk. Dünyamızın merkezinde bu iki konu varken bize huzur yok. Şöyle kafamızı rahatlatıp 21. yüzyıl insanı gibi yapay zeka çağına ilerlemeyi bilmiyoruz. Eskimiş eski dünya düşünceleri ve inanışlarını bırakmalıyız. Neyse bu ilk paragraf her zaman laf kalabalığı oluyor. Diziye geçeyim.

Daha fazla film ve dizi için buraya dokunun

Modern Love (Aşk) Amazon Orijinal Dizi İncelemesi Özeti

Aslında dizi için bir özet mümkün değil. Her bölümün özetini çıkaracak halim de yoktur. Her bölüm farklı bir konuyu, yaşantıyı, aşkı, insan ilişkisini ele alıyor. İlk sezon 8 bölümden oluşuyor. Yıllar sonra tekrar karşılaşan sevgililer, ayrılıp da mutlu olamayıp tekrar mutluluğu birbirlerinde bulan insanlar… Yaşlılıkta tekrar aşkın tadına varanlar… Sadece aşk ve gönül işleri değil aile sevgisi, aile olmak, mutlu olmak gibi temalar da diziyi izlemeye değer yapıyor. 2. sezon 2021 yılında yayınlandı 8 bölümden oluşuyor. Akıcı bir dizi. Senaryo metni çok iyi hazırlanmış. Her insan bir öykü farklı bir yaşamdır. Yaşamda bazen çok katı, anlayıştan yoksun, acımasız, çok duygusal olabiliyoruz. Dizi hakkında öyle çok profesyonel bir yazı hazırlamak, analizlerde bulunmak istemiyorum. Ne gerek var ki izleyin işte bu diziyi!

Modern Love (Aşk) Amazon Orijinal Dizi İncelemesi

Modern Aşk

Dizinin dışında bir şeyler

Genel olarak aşka, yaşama, aileye, insan ilişkilerine gerçekten de yeni bir bakış açısı getirmeliyiz. Hâlâ yaşama binlerce yıl önceki inanışlarla bakıyoruz. Geleneklerimiz ve dogmalarımız bizi bir üst insana evrilme yolunda engelliyor. Düşünce evrimimiz çok yavaş. Yaşamı, insanı, cinselliği, insanlığı, insani duyguları hâlâ binlerce yıl önceki gibi algılayıp tepki veriyoruz. Oysa değişmeye ihtiyacımız var.

Diziye puanım IMDb

7.6
TOPLAM PUAN
Müzik: 8
Konu: 8
Oyunculuk: 7
Aklıcılık: 8
Görüntü: 7
İnsanı içine çeken dizilerden

Yorumlar

WORDPRESS: 0