My Policeman (2022) Filmi

Ana SayfaGay LGBT Film

My Policeman (2022) Filmi

1954 yılında polis memuru Tom, trafik kazası ihbarı için gelen Patric ile tanışır. Patric, müzede çalışan sanat uzmanıdır. Eşcinsel kimliğini saklar. O yıllarda eşcinsellik yasaktır. Polis eşcinsel avına çıkar ve "sapık, pislik" olarak gördükleri eşcinsel bireyleri dövüp yerlerde sürüyerek, hapse tıkarlar.

En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri
Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!: The Movie (2022)
Cobalt Blue Kobalt Mavisi (2022) Filmi LGBTQ Drama

My Policeman (2022) Filmi. Prime video orijinal pamını LGBT temalı film 1s 53dk uzunluğunda. Gay sevgili, boys love, eşcinsellik, gay aşk, homofobi, LGBT drama, tarih, dönem filmi gibi etiketlere de sahip film izleyicisi için sakin bir öykü ile sakin bir seyir keyfi sunacak. Eşcinselliğin suç sayıldığı karanlık yakın tarihe de izleyici acı bir yolculuk yapacak. Drama, üç arkadaşın genç yetişkinlik zamanlarından yaşlılık zamanlarına kadar olan öyküsünü anlatıyor.

My Policeman (2022) Filmi Konusu İncelemesi

1954 yılında polis memuru Tom, (Harry Styles) trafik kazası ihbarı için gelen Patric (David Dawson) ile tanışır. Patric, müzede çalışan sanat uzmanıdır. Eşcinsel kimliğini saklar. O yıllarda eşcinsellik yasaktır. Polis eşcinsel avına çıkar ve “sapık, pislik” olarak gördükleri eşcinsel bireyleri dövüp yerlerde sürüyerek, hapse tıkarlar. Böyle bir ortamda Tom ve Patric tanışırlar. Tom model olarak Patric’in dairesine gider. Yaşamdaki doğal halleri, sıradan insanları çizen Patric için bu yeni genç polis oldukça yakışıklı ve çekicidir.

İstediği modeli bulan Patric’in artık bir sevgilisi vardır. Gizli gizli buluşurlar. Uzun sevişme ve aşk saatlerinin ardından Tom, korkuya kapılır. Evlenmek ister. Marion (Gina McKee) adlı yeni öğretmen olmuş genç kadınla tanışır. Daha sonra Marion’ı Patric ile de tanıştıracaktır.

My Policeman (2022) Filmi
My Policeman (2022)

Evlendikten sonra da ilişkileri devam eden iki erkek sık sık birlikte yurt dışına çıkar. Eşcinsellerden nefret eden ve bunu “doğal” bulmayan Marion her şeyi bozacaktır. Patric’in gay olduğunu öğrenince kocasının da gay olduğunu anlar. Hatta onu bu yaşama sürükleyenin Patric olduğunu düşünerek polise ihbar eder. Eşcinsellik suçundan hapsedilen ve psikolojik tedavi saçalığına maruz kalan Patric için zor günler yakındır.

Yıllar sonra Patric felç geçirir. Onu bakmak için evine getiren Marion hem vicdanı ile hem de geçmişi ile hesaplaşır. Bu sırada da Tom, Patric’i görmemek için elinden g eleni yapar. Eşcinselliğin yasak olduğu İngiltere’de 69 yılına kadar bu kanun devam etmiştir. İşin komik ve acı tarafı o zaman “kanunen” yasak deneilen eşcinsellik şimdi “kanunen” yasak değilir. Kanunlar insandan, toplumdan uzak bir avuç çoğunluğun zorbalığı ile yazılınca o kanun asla mutluluk ve adalet getirmez.

My Policeman (2022) Filmi
My Policeman (2022)

Homofobi

Homofobinin saçmalığını, eşcinselliğin tüm canlılarda görünen bir cinsel yönelim, cinsiyet rolü olduğunu artık modern ülkeler anladı. Üzgünüz ki günümüzde eşcinsellik hâlâ, heteroseksüellerce, dindarlarca lanetlenip, insnalar dışlanıyor. Oysa önemli olan cinsiyet rolleri değildir, kim olduğumuz, kimliğimiz değildir. İnsan ister bir kadına isterse bir erkeğe âşık olsun, biyolojik olarak vücudunda aynı kimyasal tepkimeler oluşur.

Bütün ayrımlar, karmaşalar insanın zihnindedir. İnsan cenneti de cehennemi de zihninde yaşar. Yaşamı nasıl imgeler ve nasıl bir gerçeklik kurgularsak onu görürüz. Cinsiyet rolleri konusu, zihinsel karmaşalar ve dogmalar içindeki zihinler için biçilmiş kaftandır. Bu tip zihinler hep karmaşadan beslenir. Oysa insan kendini, zihnini, hayal gücünün o sınırsızlığını; yaşamı ve evreni kavrayışındaki o sonsuzluğu keşfetse artık küçük şeylerle uğraşmaz. Zihinsel aydınlık içindeki insnalar artık zihinsel varlıktır.

My Policeman (2022) Filmi
My Policeman (2022)

Filme tekrar gelecek olursak, sakin ve müzik dolu filmde izleyici kendini oldukça gerçekçi bir öykünün içinde bulacak. Sanat, müzik dolu filmde görüntü yönetimi başarılı olduğu gibi geçmişle, filmdeki şimdiki zaman arasındaki uyum sanatsal ayrıntılar izleyicinin hoşuna gidecek. Sadece eşcinsel aşk, gay aşk draması olarak filme bakan izleyici tabii ki saçmalayacaktır.

Film puanlaması IMDb

7.7
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 8
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Müzik: 8
LGBT Tema: 8
My Policeman (2022) Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması