Netflix Gay Dizileri LGBT Temalı En Yeni Diziler

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Netflix Gay Dizileri LGBT Temalı En Yeni Diziler

LGBT diziler, gay aşk, gay sevgili, LGBT drama, LGBT komedi, gay LGBT gençlik dizileri gibi onlarca etikette diziler burada. Gay okul dizileri, kendini bulma cinsel kimliğini keşfetme konularını içeren BL

The Luminous Solution (2023) Tayland BL Dizi
Aysa Gay LGBT Film ve Dizileri İzleme Listesi 6
All the Liquors Güney Kore LGBT BL Dizi

Netflix Gay Dizileri LGBT Temalı En Yeni Diziler. Netflix orijinal gay temalı dizileri, LGBT diziler, gay aşk, gay sevgili, LGBT drama, LGBT komedi, gay LGBT gençlik dizileri gibi onlarca etikette diziler burada. Gay okul dizileri, kendini bulma cinsel kimliğini keşfetme konularını içeren BL (boys’ love) dizilerini izleme listenize alabilirsiniz. Gay konulu diziler ve içinde gay (eşcinsel) karakter geçen diziler de bu izleme listesinde. Yaşam içindeki renklerle, farklılıklarla iyi değil mi?

Daha fazla LGBT gay temalı dizi, film, televizyon programları için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Side gönüllü yazar olarak içerik üretmek isterseniz kırmızı düğme ile ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Netflix Gay Dizileri LGBT Temalı En Yeni Diziler

Devam eden ve ikinci sezonları da hazırlanan gay temalı BL dizileri ya da LGBT konulu diziler için harika bir liste hazırladık. İşte o liste. İlk sırada orta yaştaki gay bireyleri konu eden komedi, drama türünde bir film var.

Netflix Gay Dizileri LGBT Temalı En Yeni Diziler
Netflix Gay Dizileri

Uncoupled 2022

Netflix’in 2022 yılında ilk sezonu yayınlanan gay konulu dizileri arasında. Bu defa izleyici komedi, aşk, drama türünde bir yapımı izleyecek. LGBT konulu dizide 50’li yaşlarına yaklaşan yetişkin eşcinsel arkadaşların yaşamları konu ediliyor. Gay konulu gençlik aşkı alternatifi olarak akıcı ve oldukça iyi bir komedi temasına sahip dizi 7 puanı hak ediyor.

15 yıldır birlikte yaşayan Michael, ansızın sevgilisi tarafından terkedilir. Sevgilisi onu neden bırakmıştır? Bunun peşine düşen emlakçı Michael ve ortağı Suzanne bir yandan işlerini devam ettirmeye çalışır. Diğer yandan da kendi aralarındaki ilişkileri, orta yaş gaylerin yaşamları ve yaşamdan beklentileri gibi konular da bazen komedi bazen de dram temalarında konu ediliyor.


Merlí. Sapere Aude

İki sezonu yayınlanan İspanyol Moviestar+ yapımı dizi oldukça ilginç ve kaliteli bir yapım. Felsefeyi sever misiniz? Felsefi soruları? Yaşamın anlamı nedir? Felsefi sorular, felsefe öğrenimi gören gay, biseksüel, lezbiyen, straight, ilişkiler; ailevi sorunlar, var olma problemleri; gençlerin ve anne-babalarının sorunları konu ediliyor.

Akıl hocası, en iyi felsefe öğretmeni ölen Pol kendini büyük bir boşlukta hisseder. Bruno ile de aşk-seks arası bir ilişki yaşar. Bruno’nun babası ona felsefe okumasını söyleyen ve felsefeyi öğreten kişidir. Okula başlayan gay ve biseksüel arkadaşlar yeni arkadaşlıklar kurarlar. Bu sırada Pol, Rai’ye âşık olmuştur. Alkolik felsefe öğretmeni, makam kavgaları, yeniden evlenen Pol’un babası ve zengin ama mutsuz Rai’nin annesi ve teyzesi ile olan ilginç ve bazen de çarpık ilişkileri dizide konu ediliyor. Oyunculuk, müzikler, felsefe, görüntü, seks sahneleri ile çok iyi bir dizi. 7.5 puanı hak ediyor.


Q Force

Netflix’in 2021 yapımı gay LGBT temalı animasyon dizisi izleme listenizde olmalı. Animasyon, aksiyon, macera dizisi ajan, polisiye, gizem temalarını seven izleyicinin listesinde olmalı. LGBT gay animasyon kategorisindeki dizi 10 bölüm. Tabii ki homofobi, ayrımlar, eşcinsel bireylerin dışlanması gibi konular olmadan asla olmaz. Dizi polis akademisini birincilikle bitiren Maryweather’in mezuniyet töreni ile başlar.

Maryweather, eşcinsel olduğu için dışlanır ve birincilik ona verilmez. Daha sonra eşcinsel, lezbiyen, biseksüel, trans ajanlarla birlikte geri plana çekilir. Ekibe asla iş verilmez. 10 yıl sonra queer ekip sonunda bir iş yakalar. Nükleer silah üretmek isteyen terörist grubun peşine düşerler. Tabii ki bu polisiye komedide her şey eşcinselce yapılır. Kimsenin önemsemediği hatta aşağıladığı LGBT ekibi, aşk, ilişki, komedi arasında görevlerini yaparlar. Devamı ve daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.


Heartstopper 2022 (Kalp Çarpıntısı)

Alice Oseman’nın çok okunan efsanevi çizgi romanı Heartstopper uyarlaması. Ülkemizde siyah poşetle muzır neşriyat olarak satılması çok üzücü. İngiltere’de en çok okunan çizgi romanlar arasında. Gay gençlik aşkı, gay okul, biseksüel, transseksüellik, cinsel kimliğini bulma konulu çok iyi bir gençlik dizisi. Dizide arkadaşlık ilişkileri, sevgi, aşk konuları ele alınıyor. Çizgiroman karakterleri filme çok iyi adapte edilmiş. Twitter’da yüzbinlerce tivit atıldı Günlerce TT oldu. Aşk, sevgi ve önemli olanın cinsel kimliğimiz değil, nasıl bir insan olduğumuz temaları de dizide.

Charlie, gay olduğunu deklare etmiştir. Cinsel kimliği nedeni ile sürekli dışlanır. Pek arkadaşı olmaz. Küçük bir arkadaş grubuna sahiptir. Diğer öğrenciler tarafından şiddet görürken diğer yandan da gizlice seviştiği Ben’den ayrılır. Bu sırada okulun en popüler öğrencisi ragbi takımının yıldızı Nick ile tanışır. Aralarında bazen çok tatlı bazen oldukça dalgalı ilişki başlar. Sadece gay teması değil, biseksüel ve trans teması da konu edilir. Dizinin ayrıntısı için buraya dokunun.


Young Royals

Netflis gay dizileri arasında gençlik, gay okul, gay gençlik aşkı kategorilerinde yapım. Bu defa kraliyet ailesinin eşcinsel genç prensi konu ediliyor. Gay kimliği ortaya çıkmadan ilişkisini sürdürmek isteyen Prens Wilhelm cinsel kimliğini gizli tutamaz. Cinsel kimliğini bulma, gay aşk, gay okul dizileri, gay sevgili dizi 2021 yapımı ikinci sezon 2022 yılında yayınladı.

Bir kavgaya karışan Prens Wilhelm, ailesi tarafından skandalı kapatmak için yatılı okula yerleştirilir. Veliaht prens olmadığı için kısmen rahattır. Okulda ayrıcalıklı bir yeri olması onun hareket alanını kısıtlar. Okulda fakir ve burslu ve yatılı kalmayan öğrenci Simon ile tanışır. İki gay genç gizliden ilişki yaşamaya başlarlar. Fakat bu ilişki ortaya çıkacaktır. Kraliyet ailesinde yeni bir skandal çıkmadan bunu kapamak isterken veliaht prensin ölmesi sonucu artık veliaht prens olan Wilhelm için yaşam daha zorlaşacaktır. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Netflix Gay Dizileri LGBT Temalı En Yeni Diziler
Netflix Gay Dizileri

Netflix LGBT gay temalı Dizileri

Gay, eşcinsel konulu dizi listesi ayrıntılı olarak tek sayfada sunmak maalesef imkansız. Aşağıda diğer diziler için de bir liste var. Gay diziler için listede bağlantılar var. Ayrıntılar için bağlantılara tıklayabilirsiniz. Gay aşk, gay komedi, gay drama, LGBT gay okul dizileri gibi kategorilerdeki listenin devamı sizlerle. Yorum yazmayı ve yeni diziler eklemeyi unutmayın.

 1. Please Like me [aytrıntılar-izle]
 2. Bounding [aytrıntılar-izle]
 3. Kent Masalları [aytrıntılar-izle]
 4. Somone Has to Die [aytrıntılar-izle]
 5. Hollywood [aytrıntılar-izle]
 6. Queer Eye [aytrıntılar-izle]
 7. Degrassi Next Class
 8. Dirk Cently (gay karakter)
 9. Meumat (gay karakter)
 10. Holy Family (gay karakter)
 11. Sex Education (Gay karakter)
 12. Elite (gay karakterler)
 13. Rocco
 14. East Siders

Yorumlar

WORDPRESS: 0