Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Dizileri

Ana SayfaGay LGBT Film

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Dizileri

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Dizileri. Orijinal yapımlar ve diğer içerik. Onlarca dizi, film ve şov yapımları. Yaşama farklı bir bakış açısı ile bakmaya ve cinsel kimliklikleri keşfetmeye hazır ol

Out in the Dark 2012 BL Gay Aşk Konulu LGBT Film
Aysa Gay LGBT Film ve Dizileri İzleme Listesi 6
From Beginning to End (2009) LGBT Themed Movie

Netflix’te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler hangileridir? Gay LGBT temalı dizi, film ve reality show yapımları Netflix orijinal içerikleri her geçen gün artıyor. Her na kadar Netflix’in dizilerdeki gay karakterler yerli yapım dizilerden zorla çıkartılsa da yabancı yapımlarda cinsel kimlikler perdeler arkasına gizlenmiyor. Yaşamda çok fazla cinsel kimlik vardır. Her ne kadar canlı olmanın temelinde böyle bir gerçeklik yatsa da dünya insanı hâlâ bu konuyu aşabilmiş değil. Eşcinselliğin sonradan edinildiği; psikolojik bir rahatsızlık olduğu; rol modeller ve çevre, hatta oyuncak ve renkler yüzünden bireylerin eş cinsel olduğu gibi yanlışlar doğru kabul ediliyor. Diziler ve filmler aslında olması gerekeni daha doğrusu cinsel kimliklerin çeşitliliğini gösteriyor. Eş cinsel bireylerin uzaydan gelmediğini ve sapık ya da sapkın olmadıklarını diziler bize güzel anlatıyor.

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Netflix Gay LGBT Temalı Film listesinde ilk önce Netflix orijinal yapımları var. Diğer gay LGBT temalı film ve diziler telif süresi boyunca izlemeye açık. Daha sonrasında içerik silinebiliyor. Şimdi listeye geçelim. Bu listede 2022 yılına ait muhtemelen 2023 yılını da içerecek Netflix gay, aşk, sevgili LGBT, BL film ve diizler olacak. Animasyonlar ve diğer yapımlarda burada.

Heartstopper Netflix Gay Temalı Dizi

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi
Heartstopper 2022

Çizgi roman uyarlaması, İngiliz yapımı Netflix orijinal LGBT gay sevgili, aşk temalı BL (boys love) temalı lise, okul, gençlik dizisi. Dizi yayınlandığından itibaren özellikle İngiltere ve Avrupa’da çok ilgi gördü ve mülyonlarca hayran edindi. Dizi için yüzlerce sosyal medya hesabı açıldı, video ve foroğraflar paylaşıldı. Bu gençlik okul dizisinin konusu ve özetine gelelim. Dizi hakkında çok geniş içeirk için buraya bakabilirsiniz.

Gay kimliği ile bilinen ve kendi arkadaş grubu dışında dışlanan ve yalnız kalan Charlie gizliden gizliye Ben adındaki arkadaşı ile sevişir. Charlie aslında Ben’i sevgili gibi görür ama Ben için o sadece arada seviştiği biridir. Biraz da zorbalık yapınca Ben’den ayrılan Charlie sınıfa yeni gelen öğrenci ile yakın arkadaş olur. Nick ile sevgili olurlar. Fakat okuldaki arkadaşlarının baskısı, aile baskısı, homofobik sardırılar yüzünden Nick bu aşkta tökezler. Bütün zorlukları aşıp kendilerini olduğu gibi kabul edip Nick de işcinsel/biseksüel olduğunu deklare edecektir.

Young Royals

2021 yılında ilk sezonu yayınlanan Netflix orijinal LGBT, gay sevgili, aşk temalı lise okul gençlik dizisi. Yüksek puanlı eşcinsel temalı bu dizi 50 dakikalık 7 bölümden oluşuyor. İsveç yapımı dizinin 2. sezonu da 2022 yılı içinde yayınlanacak. Netflix’in en beğenilen eşcinsel sevgili konu dizisidir. Şİmdi dizinin kısa bir özetini yapalım. Dizi hakkında daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Presn Wilhelm (Edvin Ryding) kraliyet ailesinin en genç prensidir. Veliaht prens olmadığı için çok gevşek takılır. Bir partide kavga ederek kraliyet ailesini zor duruma düşürünce yatılı bir liseye verilir. Sert kuralları olan bu kisede uzak bir kuzeni de okur. Syrıca ağabeyi olan veliaht prens de bu okulda okumuıştur. Okulda Simon (Omar Rudberg) ile tanışır. İki arkadaş sevgili olur. Bir prensle eşcinsel bir aşk yaşamak kolay olmayacaktır. Veliaht prensin trafik kazasınd aölmesi nedeni ile yeni veliaht seçilen Wilhelm’in artık her adımı takip edilmeye başlanır.

Alex Strangelove

Alex Strangelove, Netflix 2018 yılı yapımlarından olan LGBT gay, aşk, sevgili, lise, gençlik (temalı) konulu film. 1s 38dk uzunluğundaki film ABD (United States) yapımı. Genel olarak cinsel kimliğini bulma, kendini keşfetme, arkadaşlık gibi temaları da içeren film ayrıca komedi etiketine de sahip. Dizinin geneline komedi hakim. Dizi hakkında daha fazla içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix'te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler
Alex Strangelove

Adından da anlaşıldığı gibi lise son sınıf öğrencisi Alex’in cinsel yönelimini kabullenme sürecini anlatıyor. Kafası karışık Alex, toplumun ve ailesinin istediği kişi ile kendi olmak istediği kişi arasında sıkı bir gelgit yaşar. Kız arkadaşı Claire ilk deneyimini yaşamak isterken Elliot ile tanışır. Bir karar vermek zorunda kalan Alex Truelove’un işi sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Komedi ve drama türünde güzel bir film.

Alex, kendini keşfetme yolunda neler yaşayacak? Ailesi ve arkadaş çevresi bu durumu nasıl karşılayacak?

Filme 7.2  puan veriyorum. İzlenebilir zevkli bir yapım. 

Kent Masalları 2019

Kent masalları Netflix gay LGBT temalı bir mini dizi. Gay, lezbiyen, biseksüel, trans, heteroseksüel bireyler Mary Ann’in kendilerine sağladığı bir toplulukta birbirlerine sıkı sıkıya yaşarlar. Mary Ann gençken satın aldığı konutlarda yaşayan topluluk üyeleri mutluluk içinde yaşamaya çalışırken bir yandan da kişisel ve ailevi sorunları, çıkmazları ile yüzleşirler.

 

Netflix'te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Kent Masalları (Tales Of The City)

 

Marry’nin 90. yaş günü yaklaşırken, geçmişi kendini bırakmaz. Gençken yaşadıkları mutluluk içinde yaşadıkları barınaklarının satılması ve topluluğun dağılması ile sonuçlanabilir. Topluluk LGBT bireyler olmanın yükünü, ayrımcılığı ve toplumda kendilerine yapılan haksızlıkları anlatırken tam dağılacakken birbirlerine yeniden tutunmayı öğrenirler. Sıcak içten bir mini dizi.

 

Kent Masalları 8 puan gibi yüksek bir puanı almayı gerçekten de hak ediyor. 

Special (Dizi)

Netflix Gay LGBT Temalı Film dizilerden diğeri de orijinal  yapım  Special dizisi. 2019 yapımı dizi. Dizinin dizinin ikinci sezonu da çekildi. Diğer sezonun ne zaman çekileceği şimdilik belli değil. Eşcinsel aşk, sevgili, hayatta kalma konulu BL (boys love) kategorilerindeki dizi komedi ağırlıklı ilerliyor. Eşcinsel bir bireyin yaşamda yer edinmesi ve özellikle Sereblar Palsi’ye dikkat çekmesi bakımında Netflix’in kaliteli yapımlarından. Eşcinsel, LGBT temalı dizi seven izleyicinin izleme listesinde kesinlikle bulunması gereken bir yapım.

 

Netflix'te İzlenecek Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Special Netflix

 

Sereblar Palsi hastası ayrıca gay bir birey olan Ryan, kendisine araba çarpması ile yaşamı değişir. Bu basit kazayı kendi lehine çevirerek işe girer. Kendi evine taşınır. Fakat Serebral Palsi’nin kendini yenmesine izin vermez. Bir yandan sevgili, erkek arkadaş arraken diğer yandan da iş hayatının iyi gitmesi için çabalar. Yeni arkadaşlar edinen Ryan evde parti vermeye karar verir. Partiye kimse gelmez, iş yerindeki tek bir arkadaşı gelir. Fakat yılmayan Ryan hem kendi başına yaşamayı öğrenme yolund ailerlerken diğer yandan da bir gay arkadaş ya da sevgili edinir.

 

 

Dizi komedi kategorisinde ve gerçekten de eğlenceli bazen de insanı duygulandıran sahnelere sahip. Puanı ise 7

Queer Eye

Netflix’in orijinal şov yapımı. Queer Eye orijinal adıya 2018 yılından beriyayında. Daha sonra farklı ülkelerde çekilen bölümlerle yoluna devam eden prgramın bu yayın hazrılanırken 52 bölümü yayınlanmıştı. Sadece eşcinsel, gay temalı değil moda, giyim, yaşam tarzı, yeme içme gibi konularda da çok eğlenceli bir şov progtramı olarak Netflix’in yüksek punalı çok kaliteli yapımları arasındadır.

 

Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Diziler

Queer Eye

 

Quuer Eye yani muhteşem beşli bir Netflix yapımı. Yaşam koçları güzellik, moda gibi konularda ümitsiz vakalara (!) yardım etmeye devam ediyorlar. Her bölümde farklı kişilerin yaşamlarına konuk olan beşli yaşamlarında bir şeylerin yerinde olmadığı bu insanlara yardım edip, onları adeta baştan “yaratıyorlar.” Bu harika şov programını izle!

İmajını yenilemek isteyenler, ailesiyle sorunu olanlar, bir türlü giyinmeyi öğrenemeyenler, çok çirkin olduğunu sananlar, kendine güvenini kaybedenler, ailesine bir türlü cinsel yönelimini açıklayamayanlar… İşte bunun gibi konularda Muhteşem Beşli insanların yardımıma koşuyor.

 

 

5 eş cinsel dağınık bazen de karmaşık yaşamları ufak dokunuşlarla tabii ki kendi tarzlarında yeniden düzenliyorlar. Yaşamda her kesimden, her inançtan insanın yardımına koşuyorlar. Puanı ise: 8.5

Netflix LGBT Gay Temalı Film ve Diziler (BL)

 1. Şeytan Tüyü
 2. Wish You (Orijinal)
 3. Your Name Engraved Herein (Orijinal)
 4. Kobalt Mavisi (Orijinal)
 5. Gypsy (Orijinal)
 6. Please Like me
 7. Naom Eli’s No Kiss List
 8. Beatch Rats
 9. Jonas (Orijinal Film için TIKLA)
 10. Loev (Orijinal)
 11. The Holding Man
 12. King Cobra
 13. Rocco
 14. Ben, Michael
 15. Dergassi Next Class (Orijinal)
 16. Danimarkalı Kız
 17. Q Force (Animasyon) (Orijinal)
 18. Bonding (Orijinal)
 19. Hollywood (Orijinal)
 20. Beni Adınla Çağır
 21. 41 Kişilik Dans
 22. Rocco
 23. Elite (Orijinal)
 24. East Siders

Eş cinsel Karakter Olan Netflix Film ve Dizileri

 1. Sahte Profil (2023) Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0