Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı?

Ana SayfaLGBT

Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı?

Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı? Ahlak sadece cinsellik midir? Bitmeyen LGBt tartışmalarından başka meselemiz, sorunumuz yok mu?

Onur Yürüyüşü Nedir? Tarihi LGBT Bayrağının Anlamı
Homofobi Nedir? Eş Cinseller İle Arkadaşlık Edilir mi?
LGBT Nedir? Anlamı, Açılımı ve Eş cinsellik Yasaklanmalı mı?

Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı? Son günlerde Twitter’da para ile açılan onlarca başlık yanı TT’lerde hep aynı konular var “Netflix Kapatılsın” “LGBT Dernekleri Kapatılsın” “Yallah Hollandaya” falan falan. Tüm anlamsız tartışmaların arasından nasıl sıyrılacağız? Eş cinsellik ahlaksızlık mıdır? Zaten Netflix konusu da buradan çıkıyor. Dünyanın hiç bir ülkesinde içeriği sorun olmayan Netflix sadece bizim ülkemizde sorun ediliyor. Hepsine değineceğim.

Lütfen yorum yazmayı unutmayın, ne düşündüğünüzü merak ediyoruz.

Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı?

Şimdi bu soruların cevabında. Sen de yorum panelini kullanarak düşüncelerini paylaşabilirsin. Ayrıca sayfa içinde bağlantılar da var. Onlara da bakabilirsin. 

Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı?
Netflix

Öncelikle bugün üzerimde yapışkan bir uyku var. “Uykunun da yapışkanı olur mu?” demeyin, oluyor. Bir türlü uyanamıyorum. Uyandığımı sanıyorum ama hâlâ rüyadayım. Gerçekten (!) uyandığımda da iki katmanlı bir rüya gördüğümü anlıyorum. Kitap okurken bir anda kendimi yatakta buluyorum. 🙂 İşte bu yazıyı yazarken de o yapışkan uyku hâlâ üzerimde. Yani Netflix, eş cinsellik tartışmalarının bu kadar önemli olduğu dünyadayım. Rüya gerçekliğinde her şey mümkün iken mevcut gerçeklikte öyle saçma sapan konularla uğraşıyoruz ki! Bu yapışkan uykuya teşekkür ediyorum. Beni bu zararlı gerçeklikten az da olsa uzaklaştırıyor.

Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı?
Netflix LGBT

Netflix Kapanıyor mu?

Sorunu cevaplamak için uykuya yatmak ya da müneccim olmak gerekli. Bilmiyoruz. Sadece senaryoların (yerli yapımlar için) sıkı takipte olduğunu, özellikle gay karakterlere izin verilmediğini biliyoruz. Son olarak bir projesini Netflix iptal etmişti. Bence Türkiye’den çekilmez sadece yerli yapımlar ile uğraşmaz. TV dizilerindeki, kadına şiddet, mafya, tecavüz gibi onlarca temayı bırakıp Netflix gibi ücretini ödemediğin sürece içeriğine ulaşamayacağın bir platform ile uğraşmak bana çok saçma geliyor. Sorun galiba gay karakterlerin olmasında. Dünyanın bir türlü aşamadığı eş cinsellik konusu var.

Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı? LGBT’nin Açılımı

Ahlak denilince aklımıza sadece seks geliyor. Ama şu bir gerçek ki insanların özel yaşamlarında kiminle nasıl seviştiği bizi niye ilgilendiriyor ki! Ahlakı sadece seks yapmak olarak anlamak tuhaf. Bir de cinsellik zaten yaşamın temelinde var. Cinsellik korkulacak bir şey değil ki! İnsan ergenliğe erişince ilk önce seksi yani cinselliği keşfeder. Sonra da dünyanın ne kadar boktan bir y er olduğunu… Sadece sağlıklı cinsel ilişkiyi, kondomun önemini yani seks hakkında bilgiler verilip, insanların yanlış yapmaması önlenebilir. Seks ve cinsellik eğitimi önemlidir.

Eş cinsellik LGBT

Eş cinsel bireyler uzaydan inmedi. Ayrıca eş cinsel bireyleri sapkın, seks delisi, önüne gelenle yatmak isteyen doyumsuz seks tutkunları gibi görmek de yanlış. Eş cinseller Sadece kendi cinsi ile cinsel yaklaşım kuran bireyler, kendi cinsini çekici bulan insanlardır… İşte bu kadar basit. Gerçekten bu kadar basit, uzatmaya gerek bile yoktur.

Gerisi sadece nefretin sonucu olarak ortaya çıkan durumlardır. Çünkü kibir, nefret ve başkasını kendine benzetmek gibi davranışlar zamanla insanı etkiler. İnsan artık doğru düşünemez ve paranoyaya kendini teslim eder. Kendi yaşantısından başkasından adeta nefret eder. Bu aslında homofobi denilen korkudur. Bu paranoya gök kuşağına bile düşman olmaya, “eş” kelimesini duyunca bile savunmaya geçmeye; XYZ kuşağı adının bile seksi çağrıştırdığına inanmaya; hatta renkli ledleri bile kırmaya kadar gider. İnsan artık yağmurdan çıkan gök kuşağına bile küfredecek duruma gelir. Çünkü artık düşünce sağlıklı değildir.

Eş Cinsel Olmak Ya da Olmamak

Yine hepimiz biyolojik olarak beden olarak, insani ihtiyaçlar olarak aynı şeylere muhtacız. Kısacası birbirimizden farkımız yoktur. Sadece genetik farklılıklar ve düşünce farklıkları var ki bunlar da birbirimizi, yaşamı ve evreni anlamak için gerekli. Daha üst bilinç seviyesine erişip kozmik bir insan olmak yerine hâlâ kim kiminle sevişmiş, ….miş bunun peşindeyiz. Daha düşüncelerimizi beynimizin ötesine çıkmayı beceremedik. Kendimizi asla 13.8 milyar yılıdır genişleyen evrene ait bir kozmik varlık olarak göremeyeceğiz. Dünya belki de evredeki yüz karası varlıkların bulunduğu bir yerdir, kim bilir?

İnsanlığa verdiğim puanlama aşağıda. Belki de puanlama daha yüksektir. Sen tabii ki bu puanlamaya dahil değilsin. Biliyorum ki sen çok iyi bir insansın. Yaşamı ve insanı zihninde olması gereken şekilde imgeliyorsun. Zihninde karmaşaya yer yoktur. Barış ve huzur istiyorsun.

1.8
TOPLAM PUAN
Empati kurma: 2
Başkasının yaşamına saygı: 2
Yaşamı evreni anlamak: 1
Sevgi ve anlayış: 2
İyi niyetlilik: 2
İnsanlığa verdiğim puanlama. Birbirimizi ne zaman sevmeyi öğrenir ve evreni kapsayan bir düşüncemiz olursa o zaman kurtulacağız.

Yorumlar

WORDPRESS: 0