Nikola Tesla Uzaylılar Teorisi  Uzaylılarla Konuştu mu?

Ana SayfaGizem MitolojiUFO ve Uzaylılar

Nikola Tesla Uzaylılar Teorisi Uzaylılarla Konuştu mu?

Nikola Tesla döneminin yıldırımlarla oynayan tanrısıydı. Thor gibiydi. Uzaylılara inanmıştı ve uzaylılardan mesaj aldığını iddia etmişti? Gerçekten de uzaylılarla konuşmuş muydu?

Ay’ı Kimler Yaptı Kitap Konusu İncelemesi
UFO’lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?
Galaktik Diplomasi Kitabı ve Dünya Dışı Varlıklar

Tesla uzaylılar teorisi belki de mucidin buluşları kadar önemlidir. Uzaylılarla konuştu mu? Marslılardan dünya dışı sinyaller almış mıydı? Nikola Tesla, AC akım, Tesla bobini, telsiz iletişimi, kablosuz enerji dağıtımı, ışın silahları, radyo gibi pek çok buluşun sahibidir. Öldüğü zaman ABD gizli servisi çalışmalarına ve bütün dokümanlarına el koymuştur. Tabii ki böyle farklı bir mühendis mucit iananılmaz derecedeki takıntıları ve karakteri dışında uzaylılara olan inancı ile de farklıydı.

Nikola Tesla Uzaylılar Teorisi Uzaylılarla Konuştu mu?

1890’lı yıllarda insnalar Mars’ta yaşam olabileceğine inanıyordu. Marslı romanı, Jule Verne romanları hep uzay ve evrene odaklanmıştı. Tesla uzaylılar ve Marslılarla iletişim kurmak için kolları sıvamıştı. Tesla, Marslıların varlığına kendisine o kadar inandırmıştır ki onlardan sinyaller aldığını iddia etmiştir. Mars’da yaşayan uzaylı uygarlığına sinyaller göndermeye çalışıp dururken aldığı tuhaf sinyallerin bu iddiasını kanıtladığını üşünür. Fakat bu sinyaller Tesla’nın kendi patentini kullanarak radyo verici çalışmaları yapan Marconi’nin gönderdiği sinyallerdir. Tesla, daha sonra bu durumun farkına varır bu durum kendisi için büyük bir utanç kaynağı olmuştur.

Nikola Tesla Uzaylılar Teorisi  Uzaylılarla Konuştu mu?

Nikola Tesla Uzaylılar

Nikola Tesla ve Uzaylılar

Nikola Tesla, Clolorado defteri adındaki günlüğüne hemen hemen bütün çalışmalarını kaydetmiştir. Bu defterin hiç bir yerinde Tesla dünya dışı tanımlanamayan sinyaller aldığını yazmamaıştır. Fakat gazeteci ve köşe yazarı olan arkadaşı Julian Hawthorne’a bu konudan habsetmiştir. Uzak, bilinmeyen dünyalardan mesaj aldığını söylemiştir.

Çılgın mucit aslında sinyallei ilk aldığında bu sinyallerin dünya dışı kaynaklı olduğunu düşünmmeiştir. Bunları fırtınalara bağlı periyodik osilasyonlar olduğunu düşünmüşütür. Fakat daha sonra Mars’ta yaşam olduğuna inanan Nikola Tesla, bu uyarı sinyallerinin Mars’tan geldiğini düşünmüştür.

Nikola Tesla Uzaylılar Teorisi  Uzaylılarla Konuştu mu?

Nikola Tesla

Tesla, hem rakibi ve para babası, her şeyi ticaret olarak algılayan tüccar mucit Edison tarafından da çok ağır eleştirilir. Uzaylılara konusunda gazeti arkadaşının etkisi altında da kalan mucite Marslıların bu mesajına nasıl cevap vereceği sorulmuştur. Tesla, bu mesajlara cevap vermeliydi.

Mucit, halk arasında bir büyücü gibiydi. Gizemli bir yanı olan tehlikeli hatta karanlık biriydi. Kimine göre de Tesla Thor gibi yıldırım saçan bir tanrıydı. Tabii ki Tesla ne uzaylılarla konuşmuştu ne de Mars’ta yaşayan uzaylılardan mesaj almıştı. Ama uzaylılara inanıyordu. Doctor Who 12. sezon 4. bölümde, Doctor ve yol arkadaşları Tesla ile birlikte uzaylılarla savaşırlar. Dizilere, romanlara bile konu olan mucitin buluşları ve düşünceleri en az 100 yıl ilerideydi.


Nikola Tesla kitapları, buluşları TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0