Nomadland 2021 Oscar Ödülü Alan Film İzle

Ana SayfaFilm Dizi

Nomadland 2021 Oscar Ödülü Alan Film İzle

Kocası ölen Fern, bu kaybından sonra kendini yollara atar. Eski yaşamından kaçarak bir karavanda yaşar. Arkadaşlarını, kardeşini, akrabalarını terk eder, evsiz gibi yaşamaya başlar.

Gözlerinin Ardında Netflix Mini Dizi İnceleme Konusu
Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi
Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi

Nomadland 2021 Oscar Ödülü Alan Film İzle. 2021 yılı Oscar ödülleri de geldi ve geçti, Bu yıl da sakin, içinde gürültü, patırtı olmayan bir drama ödülü kaptı. Saçma sapan televizyon dizileri, Netflix’in “fabrikasyon” filmleri asla sinema tarihinin en iyileri arasına giremeyecekler. Özellikle televizyon dizileri o kadar kötü ki tarif edilemez bile. Televizyonda en az 3 saat süren diziler içerik olarak da beş para etmez. Zaten ne dizi ne de film izler oldum. Sineme keyfimiz de Covid-19 salgınına kurban oldu. Filmi izledim. Ödül alınca ister istemez dikkatimizi çekiyor. Normal şartlarda belki de çoğumuz bu filmi izlemeyecektik. Hatta izlemeye değer bulmayacaktık, sıkıcı diyecektik. Şimdi film özetini yazayım ve birkaç şey daha yazıp bu yazıyı bitireceğim. Daha fazla film ve dizi için buraya dokunabilirsin.

Nomadland 2021 Oscar Ödülü Alan Film İzle

Covid-19 salgını ile evimizde izolasyon (tam kapanma, karantina) günlerinde bu filmi izleyeceğimize eminim. Zaten bir senedir izlenecek ne film kaldı ne de dizi. Ben de filmi ödüller açıklanır açıklanmaz izledim. Böle bir filmden haberim bile yoktu. İzlemek yerine bol bol okumayı tercih eden biri olarak filmle ilgili düşüncelerime geçeyim.

Filmin Özeti:

Kocası ölen Fern, bu kaybından sonra kendini yollara atar. Eski yaşamından kaçarak bir karavanda yaşar. Arkadaşlarını, kardeşini, akrabalarını terk eder, evsiz gibi yaşamaya başlar. Hiç bir şey eski yaşamını, ölen kocasını geri getirmeyecektir. Bunun farkındadır. Eski yaşamını, kaybını hem yollarda arar hem de bir nevi artık eski yaşamını değersiz görür. Yollara düzerek, günlük, haftalık işlerde çalışır.

Nomadland 2021 Oscar Ödülü Alan Film İzle

Nomadland

Karavanlarında yaşayan ve yılda birkaç defa buluşan bir toplulukla tanışır. Bu topluluk da kendi gibi yaşamı yollarda, doğada, yalnızlıkta arayan insanlarla doludur. Yaşamın bir nevi vahşi tarafına kendilerini atan bu çılgın insanlardan biri olan Fern kaybettiklerine rastlaması ümidiyle yollara devam eder.

Nomadland 2021 Oscar Ödülü Alan Film İzle

Nomadland

Yorumum İncelemem

Film sıkıcı değildi. Akıcı bir darama. Özellikle filmdeki diyaloglar iyiydi. Aksiyondan, saçma sapan görsel efektlerden uzak sakin bir filmdi. Özellikle kış günü açık alanda, şehrin dışındaki o yalnızlığı ve soğuğu içinizde hissedeceksiniz. IMDb puanı 7.5. Bu puanı hak eden bir yapım. Ben filmi beğendim. Filmde insana, insanın yalnızlığına; kırgınlıklarına; beklentilerine dair çokça şeyler var.

Puanlamam IMDB

7.2
TOPLAM PUAN
Oyunculuk: 7
Konu Drama: 8
Görüntü: 7
Müzik: 7
Akıcılık: 7
Nomadland: Gitmek zorunda kalanlar için

Yorumlar

WORDPRESS: 0