Not Me (2021) Tayland BL, LGBTQ Gay Temalı Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Not Me (2021) Tayland BL, LGBTQ Gay Temalı Dizi

Hak, adalet, eşitlik, işçi sınıfı için mücdadele veren arkadaş grubu Tawi adındaki sanayici, iş insanına karşı savaş açmıştır.

About Youth (2022) LGBT Gay Temalı Dizi
Ocean Likes Me Güney Kore LGBT BL Dizi
Dark Blue Kiss LGBT BL Tayland Drama Dizi Konusu

Not Me (2021) Tayland BL, LGBTQ Gay Temalı Dizi. LGBTQ, gay sevgili, gay aşk temelı bir Asya dizisi. Dizi ayrıca, suç, polisiye, gerilim aksiyon, adalet, sosyal eşitsizlik, LGBTQ hakları gibi alt etiketlere de sahip. Genel olarak bilindik Tay LGBTQ gençlik dizilerinden ayrılıyor. Aşağıda biraz değiniceğim. Genel olarak hem geçn izleyicinin hem de genel izleyicinin ilgisini çekecek bir dizi olabilir. Tabii ki homofobi ya da cinsel yönelimler ile sınavı geçememiş bireyler (izleyiciler) için geçerli değil. Gay, eşcinsel dizi izlemek isteyen izleyici için içinde pekçok tema barındırıyor.

Daha f azla LGBTQ temalı dizi için buraya dokun.

Not Me (2021) Tayland BL, LGBTQ Gay Temalı Dizi Konusu

Kardeşinin bilinmeyen kişiler tarafından ağır yaralandığını öğrenen White, ikiz kardeşini görmek için Tayland’a gelir. Küçük yaşlarda anne babalarının ayrılması üzere ikiz kardeşler White ve Black da ayrılmıştır. White, diplomat olan babası ie Rusa’ya gitmiş ve diplomasi okumuştur. Black ize hakim olan annesi ile kalsa da annesi ile arası iyi değildir. Hukuk okuyan White, adeletsizlik, eşitsizlik için çeşitli eylermler düzenleyen bir gruba katılmıştır.

Not Me (2021) Tayland BL, LGBTQ Gay Temalı Dizi

Not Me (2021)

Hak, adalet, eşitlik, işçi sınıfı için mücdadele veren arkadaş grubu Tawi adındaki sanayici, iş insanına karşı savaş açmıştır. Tam bu sırada Black ağır yaralanır. Onu yaralayanlar belli değildir. İkiz kardeşi White, kardeşini yaralayanları bulmak için gruba katılır. Kardeşinin taklidini yapar. Bu sırada çeşitli eylemlere katılırken kerdeşi ile aralarında tuhaf bir ilişki olduğunu anlayan grup üyesi Sean ile ilşkileri başlar. Grubun diğer üyesi ve sanat öğrencisi Yok ise duvarlara direniş için resim çizen Unar’a ulaşmaya çalışır. Polis olduğu ortay açıkan Unar ile aralarında aşka benzer bir ilişkileri başlar. Unar da guruba katılmaya karar verir.

Diğer yandan White uyanıp hastaneden kaçaçacaktır. Kednini hastanelik edenin kimliği  ortaya çıkacaktır. Bir yanda kötü adam Tawi ile mücadele ederken diğer yandan da White, kardeşinin yerine geçerek her şeyi mahvetmiştir. Black’in Sean ile aralarındaki ilişki, sert ve asla taviz vermeyen ve empatiden yoksun ikiz White’ın guruba katılması ile değişecek  midir? Sosyal adaleti ve eşitliği anaarşi ile sağlamak mümkün olacak  mıdır? En güvbendikleri arkadaşları nedne Black’ı öldürmek istemiştir?

Not Me (2021) Tayland BL, LGBTQ Gay Temalı Dizi

Not Me (2021)

İnceleme Yorumum

Klasik Tayland LGBTQ, gay eşcinsel sevgili, aşk temalı okul dizileri nerdeyse birbirinin aynıdır. Asya gay LTBTQ dizileri arasında Tay dizileri aynı kalıptan çıkmadır. Fakat Not Me bu sıradanlığı aşan bir dizidir. Daha önce Theory of Love (2019) dizisinin baş rol oyuncuları, burada Black/White ve Sean olarak izleyicinin karşısına açıkıyor.  Dizi sosyal adaletsizlik, işçi sınıfının ezilmesi, cinsiyet ayrımı, cinsiyet eşitsizliği, LGBTQ evliliklerinin onaylanması gibi temalar üzerine kurulu.

Not Me (2021) Tayland BL, LGBTQ Gay Temalı Dizi

Not Me (2021)

Özellikle kötü adam Tawi, uyuşturucu ticareti yapan ve Sean’ın babasının ölümünden sorumlu tutulan biridir. Ama arkadaş grubunun eylemleri şiddeti şiddetle, kötülüğü kötülükla kapatmak anlamına da gelmektedir. Güçlü olan her zaman haklıdır. Adalet ve hukun sadece güçsüzlerin üzerinde geçerliyken, üst sınıf her zaman adaletten kaçmanın tolunu bulur. Üst sınıf her zaman devlet kurumlarında yerini alırken hakkıyla yüksek yerler e gelmek isteyen sıradan bir Tay genci asla yükselemez.

Eşcinseller için de adaletsizlik, şiddet ile dolu bir dünyaya cinsiyet eşitzisliği, cinsel yönelimler üzerinden yapılan baskılar ve evlilik hakkı gibi konular da dizide konu ediliyor. Kısacası bilindik Tayland eşcinsel konulu dizilerden farklı bir yerde kaliteli bir yapım.

Diziye puanım mydramalist

7.8
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Oyunculuk: 8
Görüntü: 8
Akıcılık: 8
LGBTQ Tema: 8
Müzik: 7
Not Me

Yorumlar

WORDPRESS: 0