Of an Age 2022 LGBT Gay Temalı Film

HomeGay LGBT Film

Of an Age 2022 LGBT Gay Temalı Film

17 yaşındaki genç gay Kol, en yakın arkadaşı Ebony'nin yaardımına koşarken tanıştığı arkadaşının ağabeyi Adam ile 24 saati geçmeyen bir ilişki yaşar.

Punch Drama, Sports (2022) LGBT Gay Temalı Film
Three Months 2022 Gay LGBT Temalı Film
The Thing About Harry (2022) LGBT Temalı Film

Of an Age 2022 LGBT Gay Temalı Film. Avustralya yapımı LGBT gay temalı film 1s 40dk uzunluğunda. Film, gay sevgili, eşcinsel aşk, gençlik aşkı, genç gay gibi etiketlere sahip bir drama. Film için tam olarak bir BL (boys’ love) diyemeyiz. Daha çok iki eşcinsel bireyin birbirlerine duygularını açtıkları bir yol filmi denilebilir. Filmdeki en iyi diyaloglar yolda geçiyor.

Of an Age 2022 LGBT Gay Temalı Film

Amcasının evinde kalan ve yaşantısı bir eşcinsel olarak hiç de iyi olmayan Sırp asıllı Avusturalyalı 17 yaşındaki genç Kol, en yakın arkadaşı Ebony’nin yardımına koşacaktır. Uzak bir şehirde, akşamki hatırlamadığı bir partiden kalma Ebony yardım için Kol’u arayacaktır. Kol, arkadaşına yardım etmek için hemen arkadaşının kaldığı eve giderek onun için giyisilerini alır ve evine telefon ettirerek ağabeyine haber verir.

Of an Age 2022 LGBT Gay Temalı Film
Of an Age 2022

Ebony’nin ağabeyi Adam ile yola koyulan Kol ilk başta bu garip adamı sevmez. Fakat yol boyunca birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulurlar. Eşcinsel olduğu sürekli yüzüne vurulan Kol, ailesinin ve evinde kaldığı amcasının baskısını paylaşır. Yol boyunca iki genç adam birbirlerine kaynaşacaktır. Yaşamlarındaki eksik yanları anlatırken birbirlerine çekim hissedecekler. Kısa süreli yolculuk bitince ikisi de evlerinin yolunu tutsalar ve kısa bir sevişme ile bu 24 saatlik ilişki bitse de birbirlerini bırakmak zorunda olduklarını bilseler de ayrılmak zor olacaktır.

Yıllar sonra 2010 yılında Ebony’nin düğünü için tekrar görüşen iki arkadaş birbirlerine aynı duyguları besleseler de artık çok geçtir. Adam’ın yaşamında başkası vardır. Kol ve Adam artık kendi yollarına gitmişlerdir fakat ikisi de istedikleri yaşamı, duygularının ve cinsel yönelimlerinin doğrultusunda bir şey elde edememiştir.

Film özellikle arabada geçen karşılıklı konuşmalarla izleyicisine iki karakterin prikolojik çözümlemesini, yaşamlarındaki ayrıntıları izleyiciye etkili bir şekilde verebiliyor. Sonu mutlu biten ve aşkın kazandığı BL dizileri LGBT temalı filmlerin alternetifi olabilir. Filmdeki doğal oyunculuk, özellikle makyaşsız pürüzlü, sivilceli yüz, tıraşsız kıllı göğüsler, makyajla boyanmamış yüzler filme gerçeklik katıyor. Asya dizilerindeki makyajlı ve aşırı pürüzsüz yüze sahip robotumsu karakterlerden gıcık olan biriyseniz gerçeklik ve doğallığı da filmde bulacansınız.

Film puanlaması IMDb

7.2
OVERALL SCORE
Screenplay: 8
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
LGBT Tema: 8
Of an Age 2022 LGBT Gay Temalı Film

COMMENTS

WORDPRESS: 0