Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi

Come Back to Me, Coming Back Again

Kendini bir anda 15 yıl öncesinde bulan Shin Jae Woo, 2007 yılında henüz 10 yaşındadır. Tutkuyla başlandığı üniversite öğrencisi ve bir cinayete kurban giden Kang Ji Hoonûn ile artık aynı yaştadırlar.

Happy Ending Romance (2022) Kore LGBT BL Dizi
My Only 12% (2022) Tayland BL Dizi
Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi

Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi. LGBT gay temalı Asya dizilerinden olan fantezi yönü ağır basan dizi 8 bölüm. Fantastik bir zamanda yolculuk yani zaman yolculuğu konusu da var. Zamanda geçmişe gitmek ve geçmişi değiştirmek, geçmişte birini kurtarmak temaları ile birlikte giden bir boys’ love öyküsü izleyeceksiniz. Zaman yolculuğuna ve telefonla geçmişle bağlantı kurmak temasını zaten biliyoruz. Her neyse LGBT dizi, gay sevgili kategorisinde bir şeyler izlemek isteyen izleyici için klasik bir gay romantizm dizisi.

Yukarıdaki düğmeler ile hızlıca en popüler film ve dizi listelerine ulaşabilirsiniz. LGBT gay kategorisinde dizi film ve yüzlerce içerik sizi bekliyor. Kırmızı düğmeye dokunarak yazar başvuru sayfasına bakabilirsiniz. Yorumlarınız önemli, yorum yazmayı unutmayın.

Once Again (2022)

Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi

25 yaşındaki üniversite son sınıf öğrencisi Shin Jae Woo, 15 sene önce ölen kendi için çok önemli birinin acısını ve özlemini hâlâ çekmektedir. Bu özlem bir türlü dinmez. Yıllar önceki olayın gizemi de hâlâ sırrını korumaktadır. Yıllar önce kendisini kurtaran ve arkadaşlık eden Kang Ji Hoonûn kaldığı yurt binası da yıkılmak üzeredir. Zaman zaman yurt binasına giderek sevdiği ve özlediği arkadaşının odasında kalan Shin Jae Woo, odadaki telefonun 15 yıl öncesi ile bağlantı kurduğunu keşfeder.

Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi
Once Again (2022)

Bunula da kalmaz telefonu pansiyon sahibi kadından ister. Kadın telefonu hediye eder. Kendini bir anda 15 yıl öncesinde bulan Shin Jae Woo, 2007 yılında henüz 10 yaşındadır. Tutkuyla başlandığı üniversite öğrencisi ve bir cinayete kurban giden Kang Ji Hoonûn ile artık aynı yaştadırlar. Onu bir yandan da seven, âşık olan Shin Jae Woo sevgilisine kavuşmuştur.

Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi
Once Again (2022)

Artık amacı cinayeti engellemektir. Kim neden sıradan bir üniversite öğrencisini öldürmek ister? Diğer yandan Shin Jae Woo, yıllardı özlemini çektiği sevgilisine sarılarak özlemini giderir. Aynı yurda yerleşir. Cinayet günü yaklaşırken bir yandan olayı çözmeye çalışırken diğer yandan da âşık olduğu insana daha yakın olmak ve ona duygularını açmak için uğraşır.

Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi
Once Again (2022)

İnceleme

Klasik bir zamanda yolculuk dizisi. Aslında konu zaman yolculuğu değil. Telefonla zamanda yolculuk yapmak oldukça basittir. Zaten amaç o değil. Bir cinayetin çözülmesi. Ve sonunda izleyicinin beklediği bir aşk. Shin Jae Woo âşık olduğu adamı kurtarmak ister. Çünkü kendini saldırgan adamın elinden kurtaran da yıllardır aşkını ve ayrılığın acısını çektiği erkek Kang Ji Hoonûn’dur. İzleyiciye saf bir gay LGBT aşk hikayesi sunuyor. BL dizi sevenler için kısa bir ara olabilir.

Dizi puanlaması mydramalist

6.6
TOPLAM PUAN
BL Tema: 7
ZY Tema: 6
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
Konu: 6
Once Again (2022)

Yorumlar

WORDPRESS: 0