Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak Kitap Konusu İncelemesi

Ana SayfaKitap Yorumları

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak Kitap Konusu İncelemesi

Kovid-19 pandemisi ve tam kapanma sırasında psikolojisi, insani ilişkileri bozulan insanlar tekrar eski yaşamlarına nasıl dönecektir? Mutluluk ve yeni düzene nasıl uyum sağlayacaktır?

Arayanlar İçin Açıklamalı Bilgelik Kitabı İncelemesi
Neşenin Gücü Frederic Lenoir Kitap İncelemesi Yorumu
Spinoza Mucizesi Frederic Lenoir Kitap Konusu İncelemesi

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak Kitap Konusu İncelemesi. Frederic Lenoir kitabı. 2022 yılında yayımlanan kitap, koorona salgını ve tam kapanma günlerinde insanlara psikolojik destek için yazılan mini bir rehber denilebilir. Kitap mutluluk, mutluluk felsefesi, Spinoza, Stoacılar, Montaigne gibi etiketler de içeriğe sahip. Mutluluk üzerine kurgulanan kitabın konusu ve incelemesine geçelim.

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak Kitap Konusu İncelemesi

Kovid-19 pandemisi ve tam kapanma sırasında psikolojisi, insani ilişkileri bozulan insanlar tekrar eski yaşamlarına nasıl dönecektir? Mutluluk ve yeni düzene nasıl uyum sağlayacaktır? Kitap insna psikolojisinin derinliklerine çok kısa ve oldukça özey bir yolculuk yapıyor. Yazxar, insnalar evlerinde, git gide birbirinden uzaklaşırken, kendilerinden de uzaklaşmaya başlaması soncunda gelişecek olan sorunların çok kısa çözümlerini sunuyor.

Kitap her ne kadar gartık geçmiş bir salgın ve kapanma günlerini konu edinse de genel olarak kitapta adı geçen konular, felsefe ve psikoloji ile oldukça ilgi çekici ve güncel konular anlatılıyor. Tabii ki çok özet ve bir oturuşta oturulacak bir kitap.

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak Kitap Konusu İncelemesi
Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak

Nasıl Mutlu Olunur?

Kitapta genel olarak mutlu olmak üzerine anlatılar var.

Kitap ilk olarak insanın kendini güvende hissetmesinden ve güvende hissetme psikolojisinden bahsediyor. Abraham Maslow’un geliştirdiği ihtiyaçlar pramidi ve Spinozacı yaşam felsefesi kısaca anlatılıyor, Kapanma ya da izolasyon günlerinde ihtiyaçlar hiyerarşisinde neşeye, dinginliğe ve odaklanmaya dikkat çekiyor.

Zorluklarla mücadele etmek, haz ve güzel duyguları beslemek gibi mutluluk felsefesi ve psikolojinin en temel konuları anlatılıyor. Yazar Spinoza, Motaigne, Stoacı filozoflar, Jung, sinirbilim gibi etikelerdeki anlatımları okur kitapta bulabilir.

Yorumlar

WORDPRESS: 0