Paralel Evren Temalı Diziler

Ana SayfaFilm Dizi

Paralel Evren Temalı Diziler

Çoklu evren konulu diziler için ayrıntılı bir liste. İzleme listenizi oluşturabileceğiniz sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi
Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu
Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi

Paralel Evren Temalı Diziler. Çoklu evrenler (multiverse) bilimin özellikle kuantum fiziğinin en gizemli konularından biridir. Bilim kurgu sineması ve bilimkurgu edebiyatı da paralele evrenler konusuyla ilgilenir. Bu ilgi çekici konu, kuantum dolanıklığı, EPR deneyi, belirsizlik ilkesi ve Schrödinger’in kedisi gibi birçok deney ve kuram ile birlikte sunulan yapımlar artık daha çekici hale gedi. Tabii ki zamanda yolculuk içerisinde de paralele evrenler var. Zamanda yolculuk aslında paralel evrenlere yapılan yolculuklardır, yani bilim kurgu öyle der.

🪄Aşağıda konuyla ilgili film, dizi ve popüler bilim bağlantıları bıraktık. Umarım işinize yarar. Ayrıca sizin de izlediğiniz ve listede olmayan diziler için yorum panelini kullanabilirsiniz.

Paralel Evren Temalı Diziler En İyiler

Çoklu evren konulu diziler için ayrıntılı bir liste. İzleme listenizi oluşturabileceğiniz sayfaya katkıda bulunabilirsiniz. Dizi eklemek için yorum paneline izzlediğiniz diziyi ve kısa bir özetini yazabilirsiniz. Ya da buradaki dizileri yorumlayabilirsiniz.

Constellation (2024)

Paralel evren konulu Apple TV dizisi dünya yörüngesindeki ISS’de yapılan bir deneyde çıkan kazada maddenin yeni bir türü keşfedilir. Fakat meydana gelen kazada bir astronot ölür ve uzay istasyonu zarra görür. Dünyada ise her şey olağan gözükse de gerçeklik ikiye bölünmüştür. Deney sonucunda astronotlar paralele evrendeki kendileri ile ve kendi evrenlerinde gerçekleşmeyen olasılıklarla karşılaşırlar.

🚨 Dizinin ayrıntıları için buraya dokunun.

Dark (2017)

Çoğumuzun bildiği ve ileride konusunda bir klasik olacak dizinin özeti ve konusu kısaca şöyle: Bu öykü, 1953, 1986 ve 2019 yılları arasında geçen gizemli olayları konu alıyor. Öykünün temeli, bir nükleer santral ve altında yer alan zamanla ilişkili gizemli kapılara dayanıyor. Hikaye, Mikkel Neilsen’ın kaybolmasıyla başlar ve Jonas karakterini, zaman yolculuğu, cinayetler ve yok oluşun ortasında bulur. Jonas, bir mağara sistemi keşfeder ve bu sistemin babasının intiharıyla bağlantılı olduğunu anlamaya başlar. Olaylar, zamanın döngüsel doğasına işaret ediyor ve aslında başlangıç ve son, sebep ve sonuçtan bahsetmek zor. 🚨 Daha fazlası ve dizinin bilimsel altyapısı için buraya dokunun.

The Umbrella Academy (2019)

The Umbrella Academy, bir Netflix dizisidir. Bu süper kahraman temalı yapım, aynı zamanda komedi ve macera unsurları içeren yapısıyla diğerlerinden ayrılır. Sir Reginald Hargreeves’in 1989’da aniden doğan ve daha sonra topladığı çocuklarla oluşturduğu Şemsiye Akademisi, süper güçlere sahip bireyler yetiştirir. Bu karakterler, gelecekte dünyayı beklenen felaketten kurtarmakla görevlendirilmiştir. Dünyayı kurtarma motifine rağmen, dizi, bu klasik temayı farklı açılardan ele alıyor.

İkinci sezonda karakterler iyilik ve kötülük ekseninde yollarını seçecekler ve bir çatışmanın içine gireceklerdir. Ayrıca, zamanda yolculuk yapabilen 5 numara, olayları paralel bir gerçekliğe veya farklı bir alternatif gerçeklik düzleminde sürükleyebilir. 🚨 Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Paralel evren temalı diğer diziler

  1. If I Hadn’t Met You (2018)
  2. Fringe (2008)
  3. Lost (2004)
  4. Stranger Things (2019)
  5. Black Mirror (2011)
  6. Hello World (2019)

Yorumlar

WORDPRESS: 0