Paralel Evren Temalı Filmler

Ana SayfaFilm Dizi

Paralel Evren Temalı Filmler

Sen de izlediğin filmleri yorum paneline yazarak katkıda bulunabilirsin. Buradaki filmler sadece başlangıç.

Schrödinger’in Kedisi ve Kuantum Belirsizliği Nedir?
Paralel Çoklu Evren Teorisi Nedir? ve Zamanda Yolculuk
Dark Dizisi Netflix Konusu ve Bilimsel Altyapısı

Paralel Evren Temalı Filmler. Multiverse: Çoklu evrenler ya da en ünlü adıyla “paralel evrenler” bilim kurgu filmlerini ve edebiyatın da ilgi alanında. Özellikle bilimsel altyapı bilinmediğinde izleyiciler paralel evren temalı filmleri “oldukça saçma” bulabilir. Kuantum belirsizlikleri, Schrödinger’in kedisi, kuantum dolanıklığı gibi bilimsel teoriler bu tip yapımları oldukça zevkli hale getirecek. Şimdi uzatmadan en iyi paralel evren temalı filmlere geçelim mi?

🪄 Listeye başlamadan önce aşağıda yararlı olacak bağlantılar bıraktık. Sadece filmler değil dizi de izlemek isterseniz harika bir listemiz var. Popüler bilim ölçüsünde konula ilgili bilimsel açıklamalar için de bağlantıları bıraktık.

Paralel Evren Temalı Filmler: En İyiler

Sen de izlediğin filmleri yorum paneline yazarak katkıda bulunabilirsin. Buradaki filmler sadece başlangıç. Ayrıca çoklu evrenler bilim kurgu da her zaman zamanda yolculuk temasını da beraberinde getirir. Şimdi filmlere geçelim. İzleme listenizi oluşturmaya hazır olun!

Coherence (2013)

Bir grup arkadaş, kuyruklu yıldız geçişi sırasında bir araya gelir ve elektrikler kesilir. Karanlıkta, sadece bir evin ışığı yanar ve arkadaşlar meraklarına yenik düşüp dışarı çıkarlar. Dışarıda, kendi evlerinin ve içinde kendilerinin olduğu bir evle karşılaşırlar. Bu, onları paralel evrenlere açılan bir kapıda bulmuşlardır. Sonsuz paralel gerçekliklerle karşı karşıya kalan arkadaşlar, doğru eve ve kendilerinin olduğu evrene geri dönmek için mücadele etmeye başlarlar. Her evren, farklı senaryoları ve çatışmaları barındırır.

Arkadaşlar birbirlerini ne kadar tanıdıklarını ve doğru evreni bulmak için çeşitli yollar denerler. Doğru evrene ulaşmak, hem kendilerini hem de arkadaşlıklarını test eden bir savaşa dönüşür. 🚨 Devamı için buraya dokunun.

+1 (2013)

Bir gökyüzü olayı sonucu şehre yayılan gizemli bir kozmik madde, etkilediği yerlerde paralel evrenler yaratır. Kısa sürede bu durum karışıklığa yol açar ve herkes kendi ikiziyle karşılaşmaya başlar. Bu durum kaçınılmaz olarak bir savaşa neden olur ve insanlar ikizleriyle savaşmak zorunda kalır. Melanie dışında herkes bu karmaşada yer alır.

Melanie, ikizini barışçıl bir şekilde karşılarken, David eski kız arkadaşı Jill ile barışmaya çalışır ve Teddy partiyi kendi çıkarları için kullanmayı amaçlar. Bu sıra dışı madde elektrik yoluyla bir evdeki partiye ulaşınca, iki paralel evren birbiri üstüne biner ve aralarındaki zaman farklılıkları bir kaosa neden olur. Bu karışıklığın içinde sadece üç arkadaş ne olduğunu anlar. 🚨 Devamı için buraya dokunun.

Reset (2017)

Paralel evrenler ve zaman yolculuğu, ihanet ve aldatma temaları üzerine kurulu bir aksiyon filmi anlatılıyor. Film, eğer zaman yolculuğu yaparsak, bu yolculuğun en yakın paralel evrene mümkün olup olmadığını ve kurgusal bir “tarihin korunumu yasası”nı ele alıyor.

Bu yasaya göre, geçmişte bir atamızı öldürsek bile bu eylem paralel bir gerçeklikte gerçekleştiği için bir paradoksa yol açmıyor. Filmin konusunda ayrıca paralel evrenlere açılan bir kara delik ve zaman yolculuğunun varlığı bulunuyor. 🚨 Devamı için buraya dokunun.

Synchronicity (2015)

Jim çalışmalarını arkadaşlarıyla gizli bir laboratuvarda yürütmekte ve yatırımcıları Klaus’tan gerekli maddeyi temin ederek, karşılığında bir teknoloji satmayı planlamaktadır. Deneyler sonucunda bir kara delik oluşturmayı başarır ve bunu patronuna göstermek için onu laboratuvara davet eder. İlginç bir şekilde, ilk denemede laboratuvara gizemli bir çiçek gelir. Gözetleme kameraları sayesinde kara delikten birinin geldiğini fark ederler.

Kime ait olduğunu ve kimin gönderdiğini bilmedikleri bu çiçekle ilgili soruların peşine düşen Jim, makineyi yeniden çalıştırıp zamanın gerisine, makineyi ilk çalıştırdıkları ana geri gider. Burada Abby ile tanışır ve onun not defterinde geleceğin bu deftere bağlı şekilleneceğini öğrenir. Defteri yazanın kim olduğu ve her şeyin önceden belirlenip belirlenmediği, yoksa kaderimizi bizim mi belirlediğimiz sorularını araştırırken, Jim aslında bir zaman makinesi olarak işlev gören kara deliğin içinden en yakın paralel evrene geçtiğini keşfeder. 🚨 Devamı için buraya dokunun.

Paralel evren temalı diğer filmler

  1. Cloverfield Paradoksu (2018)
  2. Nowhere Boys

Yorumlar

WORDPRESS: 0