Ana SayfaFilm Dizi

Paralel Evren Temalı (Konulu) Filmler ve Diziler

Paralel evren ya da çoklu evren konulu en iyi filmler ve diziler burada. Bilim kurgu hayranları buraya bakmadan geçmeyin.

609 Bedtime Story Tayland LGBT Gay Temalı Dizi
Coherence Paralel Evren 2013 Filmi Konusu İncelemesi
Kuantum Dolanıklık Nedir? Çoklu Kaderler ve Gerçekler

Paralel Evren Temalı Filmler ve Diziler En Güncel Yapımlar. Paralel evren konulu ya da temalı filmler ve diziler izlemek istiyorsanız tam yeridesiniz. Çoklu evrenler olarak da adlandırılan paraleler evren temalı filmler ve diziler için en güncel liste burada. 

Paralel evrenler denilince genel olarak Schrödinger’in kedisi, kuantum belirsizlikleri ve tabii ki kuantum dolanıklığı diğer bir değişle süperpozisyon (süperpoze) kuaramları gelir. Kuantum alanları çoklu evrenler ve çoklu evrenlere dağılan olasılıklar akla gelir.

Paralel Evren Temalı (Konulu) Filmler ve Diziler
Paralel Evren Temalı Filmler ve Diziler

Paralel Evren Temalı (Konulu) Filmler ve Diziler

 1. Constellation (2024) – Dizi
 2. Dark Matter (2024) Dizi
 3. Dark (2017) – Dizi
 4. The Umbrella Academy (2019) – Dizi
 5. If I Hadn’t Met You (2018) – Dizi
 6. Fringe (2008) – Dizi
 7. Lost (2004) – Dizi
 8. Stranger Things (2019) – Dizi
 9. Black Mirror (2011) – Dizi
 10. Hello World (2019) – Dizi
 11. Coherence (2013) – Film
 12. +1 (2013) -Film
 13. Reset (2017) – Film
 14. Synchronicity (2015) – Film
 15. Cloverfield Paradoksu (2018) – Film
 16. Nowhere Boys – Film

Şimdi bu film ve dizilerden seçtiklerimiz için ayrıntı verelim. İsterseniz yukarıdaki listedeki bağlantılara da dokunarak dizi sayfalarına bakabilirsiniz.

Constellation (2024)

Constellation (2024)

ISS üzerinde çok gizli bir yapılır. Bu kuantum deneyinde bir kaza olur kaza sonucunda sonsuz olasılıkların iç içe girdiği paralele evrenlere kapı açılır. Bu deneyin içinde olan astronotlar rastgele seçilmiş bir paralel evren ve evrenlerdeki kendileri ile iletişim kurarlar ve yer değiştirirler. Üstü kapatılmaya çalışılan bu kuantum deneyinin sonuçları öngörülenden daha büyük ve etkilidir.

Dark Matter (2024)

Dark Matter (2024)

Ünlü fizikçi Jason, Schrödinger’in denklemleri, kuantum dolanıklığı, olasılık fiziği ve paralele evrenler konusunda çalışmalar yapan bir öğretim görevlisidir. Fakat ne kadar uğraşsa da sonuz olasılıklara, sonsuz seçimlere, alternatif yaşantılara açılan kapıların olduğu Schrödinger’in kedisi deneyindeki gibi bir kutu yapamaz. Şu anda yaşadığı gerçeklikte istediğini bulamayan paralel evrenlerden gelen diğer Jason, ilk Jason’ın yaşamını elinden alıp onu kendi evrenine hapsetmeyi planlamaktadır. Alternatif gerçeklikler arasında yolculuğa çıkan ilk Jason kendi evrenin eulaşmaya çalışır.

The Umbrella Academy (2019-2024)

The Umbrella Academy (2019-2024)

1989 yılında doğaüstü güçlerle doğan çocuklar Sir Reginald Hargreeves tarafından Şemsiye Akademisi’nde toplanır. Dünyayı gelecekteki bilinmeyen bir felaket ve yok oluştan kurtarmak isteyen akademi üyeleri bu sırada zamanın sürekliliğini bozacaktır. Her şeyi düzeltirken paralel evrenlerin kapısını açarlar. Paralel evrendeki ikizleri ile girdikleri kavgalar olayları daha karmaşık bir durumun içine sokacaktır.

Coherence (2013)

Bir gece partisinde doğum günü kutlaması yapan ve içinde kuantum fizikçilerininde olduğu arkadaş grubu ilginç bir olayla karşılaşır. Gökyüzünde gözüken bir meteor sonrası tuhaf olaylar yaşayan arkadaşların kaldıkları kır evinde bir anda kendilerini sayamayacakları kadar çok olasılıklar içindeki paralele evrelerle bağlantılı bulurlar. Dışarı çıkan arkadaşlar eve geri dönmüştür. Fakat kimin gerçekten orada olduğu ve parkeler evrenlerden yollarını şaşırtıp geldiğini bilmezler. Aralarında acımasız bir savaş başlar.

Nowhere Boys

Nowhere Boys (2016)

Okulda adeta ucube gibi görünen Felix, büyü ile uğraşır. Sihirli nesnelere ve tılsımlara meraklıdır. Her ne kadar okulda pek sevilmese de bulduğu tılsımlı kitap yardımı ile okuldaki üç arkadaşı ile iletişime geçer ve onlara güçleri olduğunu ispatlar. Bu sırada tılsımlı gizli büyü kitabı ile güçlerini kullanan arkadaşlar paralel evrenlere kapı açacak ve oradaki alternatif yaşamlarını ve iyi kötü güçlerin savaşlarını göreceklerdir. Film dizi olarak izleyebilirsiniz.

Fringe (2008)

Fringe (2008)

Paralel evren temasının da içinde olduğu unutulmaz bilim kurgu dizilerinden Fringe ile veda edelim. Filmde gizemli olaylı olayları araştıran FBI ekibi eski bir fizikçiden yardım isteyecektir. Akıl hastanedindeki Walter, hastaneden çıkarılır ve anlamsız olayların arkasındaki gerçeklik araştırılır. Dünya insanını pek de iyi günler beklememektedir. Gözcüler adındaki bir grup uzaylı dünyanın eko sistemini kendilerine göre değiştirirken Walter paralel evrenler ile iletişime geçecektir.

Yorumlar

WORDPRESS: 0