Parasite (Parazit) Filmi 2020 Oscar Ödüllü Film

Ana SayfaFilm Dizi

Parasite (Parazit) Filmi 2020 Oscar Ödüllü Film

Parazit filmi 2020 en iyi film ve yönetmen ödülünü aldı. Sosyal sınıf karkını zenginlerin lüks yaşamı ve fakirlik arasındaki uçurumu anlatan bir film.

Bodies Dizisi Konusu, Anlatmak İstediği ve Zamanda Yolculuk
Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu
Freud Netflix Dizisi İzlerken Sizi Hipnoz Edecek

92. Oscar ödülleri ABD’nin Los Angeles, Dolby Tiyatrosunda yapıldı. 2020 yılının en iyi film Oscar Ödülü Parasite (parazit) filmine verildi. Filmin büyük ihtimalle adını çoğumuz ilk defa duyduk ve kesinlikle izleyeceğiz. Tabii ki sadece bunula da kalmayan film daha fazla ödülü de kaptı. En İyi Yönetmen ödülünü de Parazit filmi yönetmeni BongJoon Ho aldı. Yani en iyi film ve en iyi yönetmen ödülleri Parasite filmine verildi. 2020 Oscar Ödüllü filmi kesinlikle izle!

Orijinal adı Gisaengchung, Parazit filmi Güney Kore yapımı. Güney Kore özellikle dizileriyle dünyadaki en iyi yapımların sahibi diyebiliriz. IMDB puanı 8,6 olan parazit filmine benim baktıüımda 206,241 kişi oylama yapmıştı. Oscar Ödülü ilk yabancı film oldu.

Parazit filminden bir ekran görüntüsü

Pazarzit 2019 Filmi

Parazit Filminin Konusu

Filmde üst sınıf yani zenginlik içinde yaşan bir aile ile işçi sınıfı ya da fakir bir aile konu alınıyor. Sınıflar çatışması, uç noktalardaki yaşamları filmde görmek mümkün. Filmin konusu ve kısa özetini tabii ki yorumlarımı bu sayfada yapacağım. Şimdilik kısa bir giriş yapmak istedim. Üst sınıf alt sınıfın resmen kanını emiyor ve rahat ve huzurlu yaşarken alt sınıfın da buna minnetdar kalmasını istiyor. Filmin adı da burada önem kazanıyor. Acaba parazitler gibi yaşan kim? Kim kimin üzerinden yaşamını sürdürüyor?

Parazit filminin görselleri afiş

Parazit Filmi

Filmin uzunluğu: 2s 12dk komedi suç drama türünde film 1 kasımda Türkiye’de gösterime girdi. Orijinal adı: Gisaengchung 

Filmin Fragmanını İzle


Daha fazla film dizi için TIKLA
92. Oscar Ödülleri için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0