Planet X Nedir? Niburu Marduk ve Anunakiler

Ana SayfaGizem MitolojiUFO ve Uzaylılar

Planet X Nedir? Niburu Marduk ve Anunakiler

Sümer kaynaklarında sık sık bahsedilen ve Planet X yani X gezegeni olarak bilinen Niburu ya da Marduk dünyaya çarpacak mı? Anunakiler ne zaman geri gelecek? Bütün bu anlatılanlar doğru mu?

M Kuramı Nedir? Evrenin Gizli Boyutları Uzay Kaç Boyutlu?
Bilimin Çözemediği Sırlar 10 Bin Yıllık Bilim
Kozmos: Yeni Dünyalar Kitap Yorumu, Konusu ve Özeti

Planet X yani Marduk gezegeni nedir? Niburu olarak da bilinen bu gezegeni Anunaki halkı yönetir ve burada yaşarlar. Eski ahitte Nefilimler olarak da geçer. Dünyaya en büyük etkisi olan dünya dışı yaşam oldukları Sümer metinlerinde yazar. Gezegen Nibiru yani Marduk gezegeni gerçek mi? Planet X dünyaya çarpacak mı? Ya da Marduk (Nibiru) gezegeni ve kıyamet senaryoları gibi sorulardır. Hatta 2012 yılı Marduk gezegenini döngüsüne yeniden başladığı yıl olarak kabul edilir. Bu hesaba göre Marduk yani Nibiru’nun Dünyaya çarpmasına daha 3600 yıl var.

Sümer mitolojisinde dünyanın ve insanın yaratılışında büyük bir önemi olan Marduk (Nibiru) Gezegeni’nden gelen uzay kıyafetli yüksek teknoloji seviyesindeki akıllı varlıklar, genetik yolla modern insanı (âlemlerin Rabbi’nin izniyle, denilir Sümer mitolojisinde.) oluştururlar. Adem ve Havva, Aden Bahçeleri, Nuh Tufanı hep Marduk gezegeni sakinlerinin yani Nefilimlerin (Anunnaki) işleridir.

Planet X Nedir? Niburu Marduk ve Anunakiler

Sümerlilere göre güneş sistemi güneş ve ay ile birlikte 12 gezegenden oluşur. Güneş sisteminin en büyük ve heybetli üyesi olan Nibiru (Marduk) gezegeni yörüngesini 3600 yılda bir tamamlar. Dünya, en sondan yani Pluto’dan sayılınca Sümerlilere göre 7. Gezegendir.

Sümer astronomisine göre Güneş sisteminde bir zamanlar Tiamat adında bir gezegen daha vardı. Nibiru güneş sistemindeki gezegenlerin yörüngesine girince Tiamat ile çarpışır ve Tiamat parçalara ayrılır. Çarpışmada iç asteroid kuşağı oluşur. Tiamat’ın diğer parçasından ise Dünya oluşur. Nibiru yörüngeye her girişinde bir şeyleri parçalar yok eder. Tiamat’ın uydusu Kingu’da artık dünyanın uydusu yani Ay halini alır. Kimine göre Nibiru gizlice güneş sistemine doğru yaklaşıyor ve bu defa hedefinde Dünya var.

Sümerlerden kalma resimler Niburu
Niburu Marduk Sümerler

Sümerlilere göre Nibiru yani Marduk ya da Planet X sakinleri 250 bin yıl öncesinde, Dünya yüzüne inmişlerdir. Ve dünyaya bilimi ve kendi genetik kalıntılarını bırakıp gitmişlerdir. Tanrıların yer yüzündeki macerası başlamıştır ve Yunan Mitoloji’si de Sümer Mitolojinin kopyasıdır. Sümerliler çok iyi astronomi bilgisine ve yıldız hesaplamalarına sahiptiler, kimine göre bu hesaplamaları Nibiru’lu üstün ırktan almışlardı. 

Anunnakiler Kimdir? Marduk Gezegeni Nerede?

Yine Sümerlilere göre dünya düz değil daire şeklindeydi. Ve dünya da dâhil olmak üzere güneş ve bütün gezegenler dönüyordu. Şu anda bile düz dünya görüşüne inanan on binlerce insan var. İnsanlık Mezopotamya ve Afrika Kıtası’nda ortaya çıkmıştır. Yine ilk buğday yani tarım ve hayvancılık Mezopotamya’dan dünyaya dağılmıştır. Sümer yazıtlarına göre de Nibiru’dan gelen uzaylı üstün ırk Orta Doğuya uzay mekiklerini indirmiştir, insanlarla genetik birleşmeyi orada yapmışlardır.

Öğretilenlerin ya da geleneksel bilginin dışına çıkmak her zaman iyidir ve doğruyu bulmak için önemlidir. Yaşam zaten insanın bir şeyleri bulmaya ve anlamaya çalışması değil midir? Alternatif dünya tarihi, alternatif uzay bilim diye sıralayabiliriz…

Çılgın İddia: İnsanı Uzaylılar mı Yarattı? DEVANIMI OKU

Yorumlar

WORDPRESS: 0