Plus & Minus LGBT Gay Temalı Dizi Tayvan BL

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Plus & Minus LGBT Gay Temalı Dizi Tayvan BL

Lise arkadaşları Zheng Ze Shou ve Fu Li Gong çok sıkı bir arkadaştır. Birbirlerine çok yakın ve heryerde birliktrdirler. Aradan 10 yıl geçer ve 28 yaşlarında avukat olurlar.

Wedding Plan (2023) LGBT Temalı Tayland BL Dizi.
Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi
Past Senger 2023 Tayland LGBT BL Dizi

Plus & Minus LGBT Gay Temalı Dizi Tayvan BL. Asya LGBT gay temalı dizi kategorisindeki 2022 Tayvan yapımı BL dizi 25 dakikalık 12 bölümden oluşuyor. Gay sevgili, gay aşk, eşcinsel aşk, bağlılık konulu dizi liseden beri birbirinden ayrılmayan iki arkadaşın birbirlerine hissettikleri odaklı. Eşcinselik ve aile; aileden çevreden kabul görme gibi LGBT temalarını da barındıran dizi standart bir Asya BL yapımı denilebilir.

Daha fazla LGBT, gay sevgili aşk, kategorisinde dizi, film, Netflix orijinal yapımları; belgeseller şov programları için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsin. Siteye içerik göndermek ve yazar olmak istersen kırmızı düğme seni ilgili sayfaya götürecek.

Plus & Minus LGBT Gay Temalı Dizi Tayvan BL

Lise arkadaşları Zheng Ze Shou ve Fu Li Gong çok sıkı bir arkadaştır. Birbirlerine çok yakın ve heryerde birliktrdirler. Aradan 10 yıl geçer ve 28 yaşlarında avukat olurlar. Avukatlık yaparken de aynı evde yaşarlar yine beraber arkadaşlıkları devam eder. Fu Li Gong babasının avukatlık bürosunda çalşırlar. Daha çok boşanma davalarına bakarlar. Henüz evli değil ve kız arkadaşları da yoktur. Babaları sürekli baskı yapar. Çocukları evlenmelidir.

v

Plus & Minus

Diğer yandan birbirlerinden liseden beri hoşlandıkları bellidir. Birbirlerini kıskanmaya başlayan arkadaşlar diğer yandan da ailelerinin kız arkadaş bulma baskısı altındadırlar. Birbirleirnden ayrılmadan davalara girerler. Fakat bir bir boşanma davasında müvekkilinin belalı kocası tarafından tehdit edilen Zheng Ze Shou zor anlar yaşayacaktır. Ailelerinin ve meslaklerinin kalıplarını yıkıp birbirleirne olan aşklarını ilan edecekle midir?

Plus & Minus LGBT Gay Temalı Dizi Tayvan BL

Plus & Minus LGBT

Diğer çift ise kuru temizlemeci, boşanmış ve bir kızı olan Jian Ying Ze ile barda çalışan Kato Yuki’dir. Ufak bir anlaşmazık sonrası birbirlerini tanıyan çift git gide birbirlerine yakınlaşacaktır. Dizide ailelerin heteroseksüel cinsel kimliği dışında çocuklarının bir cinsel kimliğe sahip olacaklarını düşünmemeleri toplumu iyi yansıtır. Aileler gerçekten de çocuklarına kız ya da erkek arkadaş eidnmelerini onları evlendirmeyi düşünürken geleneksel yaklaşım sergilerler. Oysa herkes heteroseksüel olmak zorunda değildir. Beklentiler, baskılar eşcinsel bireyleri daha da içe kapanık yaparken eşcinselliği de olağandışı bir bir şey gibi gösterir. Oysa cinsiyet rolleri içinde bulunduğumuz yüzyılda bilimsel olarak tamamen çözülmüş ve bitirilmiştir.

Plus & Minus LGBT Gay Temalı Dizi Tayvan BL

Plus & Minus 2022

Dizide Tayland dizilerinde olduğu gibi insanı rahatsız eden bir yapayluk bulunmuyor. Demek istediğim süper zengin aileler, ultra lüks arabalar, çok temiz mükemmel evler ve sokaklar yoktur. Bunun yerine sıradan bir şehir ve sıradan iki avukat arkadaş ve eşcinsel çiftler konu ediliyor. Adalet ve hukuk vurgusu da az da olsun dizide var.

Dizi puanlaması mydramalist

Yorumlar

WORDPRESS: 0