Pride Onur 2014 Gay LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Pride Onur 2014 Gay LGBT Temalı Film

Gay ve lezbiyenlerden oluşan arkadaş grubu haklarını arayan madencilere yardım için yola çıkarlar. ama homofobi, ayrımcılık ve şiddet önlerindeki en büyük engeldir.

Milk (2008) En İyi LGBT Temalı Film
I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film
Annemi Öldürdüm I Killed my Mother Gay LGBT Film

Pride Onur 2014 Gay LGBT Temalı Film. LGBT drama, komedi, biyografi türündeki film İngiliz yapımı. Aşağıda filmin özetini ve incelemesinde değineceğim gibi eşcinselliğe olan efsanevi bakış açısı büyük bilgisizliktir. Gay sevgili, gay aşk LGBT hakları gibi kategoriler, pride onur yürüyüşü gibi konuları da filme dahil etmeliyiz. Aslında anlaşılmaz olan insanların eşcinselliğe olan bakış açısıdır. Zaten bu bakış açısı bilime ya da yaşamın gerçekliğine dayanmıyor. Tamamen efsanelere, mitlere,eski zaman öykülerine dayanıyor. Şimdi iflme geçelim. İzleme listenize alıp almayacağınıza karar verirsiniz.

Daha fazla LGBT gay lezbiyen temalı film için buraya dokunun.

Pride Onur 2014 Gay LGBT Temalı Film

Mark liderliğindeki gay ve lezbiyen arkadaş gurubu LGBT hakları için çalışırlar. Onur yürüyüşlerine de katılmaya devam ederler. Mark, televizyonda maden işçilerinin girevini görür. Gay aktivist grubuna madencilere destek vermeleri gerektiğini söyleyerek onları ikna eder. Amaçları, hakları verilmeyen, ezilen, şiddete uğrayan maden işçilerine yardım etmektir. Çünkü kendileri de aynı muameleye uğramaktadırlae.

Pride Onur 2014 Gay LGBT Temalı Film

Pride Onur 2014

1984 yılında Londra’dan yola çıkan Mark ve arkadaşları medenci kasabasına ulaşırlar. Fakat burada hoş karşılanmazlar. Kasaba halkı tutucudur. Eş cinselliğe karşı önyargılı tutumları nedeni ile Mark ve arkadaşlarına iyi davranmazlar. Fakat kasabada bir kısım da aktivist gençlere çok iyi davranır. Eşcinselliği, gaz ve lezbiyen olmayı merak edip, gençlere sorular sorup onlarla kaynaşırlar. Bir yandan homofobik kasaba halkı ile diğer yandan cinsel yönelimleri sorun etmeyen kasaba halkı arasında  kalırlar.

Gay ve Lezbiyenler Madencileri Destekliyor adındaki hareketleri ülke basınında yer alır. kasaba halkı artık gay ve lezbiyen arkadaşları koşulsuz sevmeye onları anlmaya başlar. Grev başarıyla sonuçlarınır. Herkes hakkını alır. 1985 yılındaki Pride Onur yürüyüşlerinde de madenciler ve maden sendikaları LGBT topluluğunu destekler ve yürüyüşe katılır.

Pride Onur 2014 Gay LGBT Temalı Film

Pride Onur 2014

İnceleme ve Yorumum

Film şüphesiz eşcinselliğe olan bakış açısının tamamen duygusal, kültürel, mitolojik olduğunu anlatıyor. Cinsel yönelimler ve cinsiyet rolleri biyoloji ve evrim açısından tamamen önemsizdir. Yine eşcinsellik canlılarda görülür, normaldir. Ne bireyi, ne aileyi, ne toplumu ne de doğurganlığı tehdit eder. Bir eşcinsel birey ile düz cinsel bireyin aşkı, sevgisi, cinsel arzusu ya da biyolojik ve dünyevi istekleri arasında farkk bulunmaz. Cinsel yönelimler üzerinden yapılan her türlü ayrım insan doğasına aykırı davranmaktır. Doğal olanı zorla, insanın inandığı öykülere dayanarak kaalamasıdır. Aslında eşcinsellik doğal bir yönelimdir. Abartacak bir şey yoktur. Filmde kasaba halkı eşcinselliği merak ede. Gay barlara giderler, lezbiyenlerle konuşurlar. Eşcinsel bireylerin de kendileri gibi insan olduğunu alarlar. Eğlenceli bir film. Önyargıların kırlması adına kaliteli bir yapım, gerçek bir olaydan esinlenilmiş bir film.

Filme puanım IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBTQ Tema: 8
Pride Onur

Yorumlar

WORDPRESS: 0