Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi

İkiz kardeşler Andrea ve Marco birbirinden çok farklı yaşantıları, cinsel yönelimleri, yaşama bakış açıları olan gençlerdir.

The New Employee Güney Kore BL Dizi (BL Webtoon)
More than Words (2022) Japon BL Drama
Kabe Sa Doujin Sakka no Neko Yashiki Japon BL Dizi

Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi. Prime Video, İtalya yapımı orijinal dizi 8 bölümlük bir drama. Dizi, gençlik aşkı, LGBT, gay dizi, cinsel yönelimini keşfetme gibi temaları içeriyor. Gençlik aşkı, lise dizileri LGBT gay dizi gibi kategorilere. Özellikle cinsel yönelimini keşfetme, gençlik sorunları temalı dizileri seven izleyici sadece LGBT içeriği değil daha geniş bir kategoride içerik bulacak. Şimdi dizinin konusu ve incelemesine geçelim.

Daha fazla LGBT dizi, filmleri Netflix, Prime Video orijinal yapımları ve daha fazlası için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Sitede içerik üretmek ister misiniz? Cevabınız “evet” ise kırmızı düğmeye dokunarak ayrıntılar sayfasına bakabilirsiniz.

Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi

İkiz kardeşler Andrea ve Marco birbirinden çok farklı yaşantıları, cinsel yönelimleri, yaşama bakış açıları olan gençlerdir. Sevdiği kıza bir türlü açılamayan, içine kapanık ve “ucube” olarak nitelendirilen Marco yüzme takımında yüzücüdür. Arkadaş grupları ikiz kardeşi ile ortaktır. Ortak grup dışında pek bir aktivitesi bulunmayan Marco ile kardeşinin arası her geçen gün açılacaktır. İletişimleri azalırken sorunlar artar.

Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi
Prizma (Prisma) 2022

Andrea, kız arkadaşından ayrılır. Micol aslında lezbiyendir ve Nina adındaki kızla birliktedir. Andrea tam bu sırada Instagram’dan bir erkekle konuşur. Kız arkadaşından ayrılan Andrea, cinsel kimliğini keşfetmeye başlar. Çocukluktan beri eşcinsel olduğunu bilir ve kadın elbiseleri giyer. Instagram’dan ise kendini kadın olarak göstererek yüzme takımındaki arkadaşı Daniele ile yazışmaktadır. Her şey tam bir çıkmazdadır ve LGBTQ derneğinden yardım almaya devam eder. Bu sırada Micol ile arkadaş olacaktır.

Diğer ikiz kardeş de kız arkadaşı ile sorunlar yaşar. Bu karmaşık arkadaş grubunda artık gerçekler ortaya çıkacaktır. Andrea babasına gay olduğunu söyleyecektir. Babası bunu zaten bildiğinden tepki vermez. Andrea ise mesajlaştığı Instagram arkadaşına erkek olduğunu söyler ve aslında çok yakından tanıdığı Daniele ile buluşmak ve ona gerçeği anlatmak ister.

Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi
Prizma (Prisma) 2022

Cinsel kimliğini bulma, cinsiyet rolleri, insanın kendini keşfetmesi gibi ana temaları olan drama 8 bölüm. Akıcı ve oyunculuk, çekimler bakımından izleyicisini tatmin edecek bir drama. Özellikle LGBT teması her ne kadar BL (boys’ love) kategorisine tam olarak girmese de izleyicisini yine tatmin edecek. Özellikle ikiz kardeşler için ayrı karakterleri ve duyguları çok iyi canlandıran Mattia Carrano iyi bir oyunculuk sergiliyor.

Dizi puanlaması IMDb

7.5
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Görüntü: 8
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 7
Müzik: 8
Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0