Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi

Q-Force, aksşyon, macera v ekomedi dolu bir LGBT temalı animasyon

Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi
The Director Who Buys Me Dinner (2022) Kore BL Dizi
My School President (2022) Tayland Gay LGBT Dizi

Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi. Netflix’in macera, gizli ajan, komedi, aksiyn içerikli dizisinden de eksik kalmayayım dedim izledim. Aslında çok fazla dizi izlemek taraftarı değilim. Ama çok fazla dizi izlemediğim için herhangi bir sorun yoktur. LGBT animasyonu denilince akla nelerin geldiğini biliyorum. Gay animasyon içeriği her zaman da pornografi olacak değil ya! Bu dizi ajan dizisi. Aşağıda dizi hakkında birkaç şey yazacağım. Burada sadece laklak yapıyorum. Dizi de cinsel yönelimlerin nasıl yanlış anlaşıldığı, insanların ilginç ve bilgisizlikten gelen ön yargılarını da izleyeceksiniz. Şimdi anime dizi hakkında birkaç şey yazıp, biraz uyuyacağım.

Daha fazla gay dizileri, gay LGBT temalı filmler, Tayland, Netflix, Güney Kore yapımları ve yüzlerce gay temalı içerik için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsiniz. Dizi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. Siz de izlediğiniz dizilerin bir listesini yorumlarda yazabilirisniz.

Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi Konusu

Ajan Stave Maryweather okulu birincilikle bitirir. Mezuniyet töreninde gay olduğunu da söyleyince işler karışır. Birinciliği elinden alınır. Hiç bir saha görevi, gizli görev verilmez. 10 yıl boyunca gözden uzak bir yerde kendi ekini kurup gereksiz şeylerle uğraşır. Quuer ekibi ile dışlanmış bir şekilde vakit geçirirken eline büyük fir fırsat geçen Mary hemen harekete gereç. Nükller silah yapmak isteyen ve pazarlık için görevli birini yakalarlar. Artık bu büyük ajanlık faaliyeti karşısında sahaya çıkarlar. Görevleri yerel pazarlığı ve tehlikeyi önlemektir. Ellerindeki flash bellek içinde her şey vardır. Ekip daha şık ve büyük bir gizli ofise taşınır. Ama onlar hâlâ dışlandıkları için her şeye dikkat edip aş cinsel olsalar da iyi birer ajan olabildiklerini de kanıtlamalıdırlar. Kendilerine Q-Force adını veren ekip eş cinsel (LGBT, gay, lezbiyen) bireylerden oluşur.

Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi
Q-Force Gay LGBT Animasyon

Animasyon dizinin incelemesi

Dizide bol espri var. Komik bir şeyler izleyeceğiniz kesin. Anime dizinin başrol oyuncusu ajan Mary gay bir birey. Hep dışlanır, ekip insan yerine konulmaz. Önyargılar ve dışlanmalar sadece animasyonda değil gerçek yaşamda da çokça var. Galiba düşüncelerimiz hâlâ binlerce yıl öncesinden gelen eski dünyaya zihnine ait. Yeni dünya ve yeni insan, GNR teknolojileri ile adeta kendini baştan yaratacak. Yani geleceğin dünyasında es cinsellik, ya da cinsel yönelimler, ve her türlü ayrılık boş şeyler olacak. Diziye tekrar döneyim konudan çok uzaklaştım. Aksiyon, macera dolu gay LGBT konulu anime gayet güzel olmuş. Umarım ikinci sezonu olur. Ayrıca karakterler oldukça iyi. Türkçe dublajı da çok başarılı buldum. Animasyon dizide ekip her türlü dışlamaya, hakarete karşı gelerek harika işleri başarabileceklerini kanıtlıyor.

Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi
Q-Force

Karakterlerin giysileri, konuşmaları, tavırları fazlasıyla kadınsı olması bana biraz abartılı geldi. İlla izleyiciyi feminem eş cinsel tiplemeler ile güldürmeye gerek yoktu. Fazla komedi yerine biraz daha ciddi bir ajan animasyonu olsun isterdim. Ama o zaman da bir anlamı kalmazdı. Q-Force yine de güzel bir anime olmuş. İzleme listenize alabilirsiniz. IMDb’deki puanlama ise oldukça düşük. Zaten IMDb puanlamalarını kim “ipler”ki!

Puanlama IMDb

7.3
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Akıcılık: 7
Görüntü: 7
Anime Kalitesi: 8
Komedi, aksiyon, macera dolu bir animasyon

Yorumlar

WORDPRESS: 0