Queer As Folk 1999 Gay LGBT Dizi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Queer As Folk 1999 Gay LGBT Dizi

Pittsburgh'da yaşayan bir grup gay arkadaşın yaşamları konu edilir. Aşk, arkadaşlık, bağlılık gibi konuları ve eşcinsel bireylere olan yaklaşımları konu alır. İngiliz dizinin Amerikan versiyonudur.

My Ride 2022 Tayland BL LGBT Dizi
Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi
Unforgotten Night (2022) Tayland LGBT BL Dizi (TV Series)

Queer as Folk 1999 Gay LGBT Dizi. Eşcinsel, Gay, lezbiyen, LGBT konulu drama dizi denildiği zaman akla ilk bu dizi gelir. Gerkeçten de en az 8 puanı vardır. Eşcinselliğin doğal bir durum olduğunu, canlı biyolojisinin bir parçası olduğunu artık biliyoruz Cinsiyet rolleri ile ilgili önyargıların hepsi efsanelere, kurgulara dayanıyor. İnsanları kendilerini gerçeklerden soyutlayıp, bilimin gerçeklerine kapatınca ortaya saçma sapan bir insan ilişkisi çıkıyor. Tarihte bir diğerinden üstün olduğunu savunan topluluklar çıktı durdu. Kimi ten renginden dolayı, kimi genetik olarak beyazların daha üstün olduğunu savundu, kimi eşcinsellerin lanetli olduğunu… Ama modern bilim hepsini ezdi geçti. 1999 yapımı gay dizi Queer as Folk sağlam bir dizidir.

LGBT gay kategorisindeki yüzlerce film ve dizi için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki düğmeler sizi hızlıca en güncel etiket ve kategorilere götürecek. Siz de LGBT temalı film ve dizi tavsiyelerinizi yorum panelinden yazabilirsiniz.

Queer as Folk 1999 Gay LGBT Dizi Konusu Özeti

Gay arkadaş grubunun kralı ve çıktığı birinin bir daha yüzüne bile bakmayan Brian, Justin ile tanışır. Genç gay Justin eşcinsel kimliğini yeni fark etmiştir. Brian’a hemen âşık olmuştur. Tanıştıkları ilk gecenin sabahı Brian acele hastaneye gidecektir. Çünkü lezbiyen arkadaşları için spermini vermiştir. Bu sırada Justin de onunla birlikte  gelir. Artık, kimseyi yaşamında istemeyen ve her zaman üstünlük taslayan Brian’ın yaşamına Justin girmiştir. Her ne kadar asla bir sevgili gibi olmayacak olsalar da birliktelikleri sürüp gidecektir.

Queer as Folk 1999 Gay LGBT Dizi
Queer as Folk 1999

Justin ailesine eşcinsel olduğunu söyleyecek, arkadaşı tarafından şiddete uğrayacaktır. Ama kendisini her fırsatta reddeden hatta üzen Brian’ı asla bırakmak niyetinde de değildir. Mchaeli Emmet, Ted, Ben, Lindsay, Melanie arkadaş grubuna Justin de eklenir. Arkadaşlıklar, dostluklar, yeni kurulan ilişkiler ile yaşamaya devam eden arkadaş grubu her şeye rağmen birbirlerini bırakmazlar.

Dizi Hakkında

1999-2005 yılları arası yayınlanan ve oldukça fazla sezonu olan bir diziyi özetlemek çok zor. Gay sevili, gay aşk, lezbiyen aşk, drama gibi temalardaki dizi en iyilerden. Eşcinsel düşmanlığı, homofobi konularından; toplumun yanlış bakış açısına kadar onlarca konu dizide işleniyor. Aşk, dışında arkadaşlar birbirlerine çok sıkı bağlılar. Hepsi kişisel yaşamlarında bazen cinsel kimlikleri yüzünden bazen de iş yaşamları, ailevi sorunlar yüzünden kötü zamanlar geçiriyorlar. Her şeye rağmen bulundukları şartları herkese rağmen zorlayarak yaşayan bir grup arkadaşın çevreyle etkileşimini içeren çok iyi bir dizi.

Queer as Folk 1999 Gay LGBT Dizi
Queer as Folk 1999

İçeriği, görüntüleri, LGBTQ teması, ile şimdiye kadar yapılan en iyi dizi diyebiliriz. İzleyici dizide bazen çok net ve acımasız gerçekliği bulacak. Özellikle LGBTQ topluluğuna bakış açısı çok net anlatılıyor. Fuhşa zorlanan çocuk yaştaki insanlar, acımasız ve her türlü hileyi yapma gücüne sahip eşcinsel siyasiler, süper zenginler… Yine aileleri arasındaki çatışmalar bazen de tam tersi bir aile olmanın verdiği sıcaklık konu ediliyor.

Diziye puanım IMDb

8.4
TOPLAM PUAN
Konu: 9
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 8
Görüntü: 8
LGBTQ Tema: 9
Queer as Folk 1999

Yorumlar

WORDPRESS: 0