Ragnarok ve Thor’un Devlerle Savaşı Netflix Dizisi

Ana SayfaFilm Dizi

Ragnarok ve Thor’un Devlerle Savaşı Netflix Dizisi

Ragnarok: Thor ve devlerle savaş gibi Norveç mitolojisinin ögelerini kullanan Netflix dizisi aslında küresel ısınma, buzulaın erimesi, fabrikaları ile çevreyi ve insnaı önemsemeyen seçkin zengin kesimininin yaşamını da ele alıyor

En İyi Uzaylı Filmleri ve Dizileri
Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi
La Casa de Papel Artık Kabak Tadı Verdi

Ragnarok: kıyamet ya da ölüm kalım savaşı anlamındadır. Yeni Netflix dizisi Thor ve devlerle savaşını yani İskandinav, Norveç mitolojojisini konu alan bir dizi. Fakat dizi sadece mitolojik bir anlatım ve tanrıların yaklaşan ragnarok savaşından bahsederken dünyanın şu anki gerçekliğine de değiniyor. Sürükleyici dizi hakkında yorumum ve konusu. Bu tür dizileri seviyorsdan kaçırmadan izle! Diziyi geç de olsa bitirebildim. Fakat çok hızlı akan ve bir çırpıda bitecek bir dizi siz bana nakmayın 🙂

Tanrılarla devlerin savaşı neredeyse bütün mitolojilerde vardır. Eski Ahitte’de bir zamanlar dünyada hükmünü sürdüren devlerden bahsedilir. Tabii ki Eski Ahit yorumcularının bir kısmı “devler” kelimesinin yanlış anlaşıldığını aslında orada ki anlam gökden gelen uzaylı tanrısal ırk Nefilimler anlamlandırılmış. Neyse konumuz bu değil konumuz Rognarok dizisi.

Rangarog dizisi oyuncuları

Rangarog

Dizinin Knusu: Ragnarok ve Thor’un Devlerle savaşı

Dizide Norveçin buzullara yakın küçük bir kasabasına geçmişlerinde de burada yaşamış olan üç kişilik bir aile taşınır. Mange, kasabadaki gizemli kadının yaptığı büyü benzeri bir şeyle aslında eski dünyadan biri olduğunu hatırlar. Magne aslında Thor’dur. Yaklaşan bir savaş vardır.

Kasabada binlerce yıldır yaşayan aile de eski dünyadandır ve Rognarog savaşında devlerle savaşmışlardır. Magne çekici ve yıldırımlar ile eski dünyadaki devlerle savaşmaya hazırlanırken kasabadaki zengin aile de savaşmak zorundadır.

Ragnarog dizisi göresli

Ragnarog

Buzullar hızla erimeye başlıyor, kasabadaki kimya fabrikası her yere zehir saçarken belediye ve yetkili birimler buna seyirci kalmaya devam ediyor. Mange bir yandan bu çevre kirliliği ve yaşam alanlarının yok edildiğine dikkat çekerek kasabanın eski dünyadan olan ve Thor’un düşmanı aileyle mücadele verirken diğer yandan da beklenen güne hazırlanır. Aslında çevre kirliliği, insanların ölmesi, buzulların erimesi ve insanın para için dah açok kazanmak için dünyaya verdiği zarar bir nevi mitolojideki Roganak gibidir. Savaşa hazır olun!

Ragnarok Netflix Dizisi

SKAM dizisi oyuncuları dizinin başrolünde. Diziyi izlemeden önce aslında sıkıcı bir insanüstü güçlere sahip mitolojiden çıkma tiplelrin kavgasını izleyeceğimi sanmıştım. Fakat dizi mitolojiden esinlenerek dünyanın geldiği noktayı, dünyaya ve doğaya hatta birbirimize verdiğimiz zararı güzel bir şekilde anlatıyor.


Benzer film dizi sayfası için TIKLA
Netflix için TIKLA
IMDB Sayfası için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0