Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama

Lise son sınıf öğrencisi Li Xiang Wan, spor öğretemenine olan duyguları nedeni ile okul değiştirmek zorunda kalır.

Oh! My Assistant (2022) Güney Kore LGBT Gay Dizi
Sing My Crush (2023) Güney Kore BL Dizi
Light On Me Kore BL Gay LGBT Mini Dizi

Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama. LGBT gay temalı BL ya da boys’ love disizi 8 bölümlük bir mini dizi. Cinsel yönelim, eşcinsel bireylere şiddet, homofobi, gençlik aşkı, arkadaşlık gibi temaların da ağır bastığı drama ortalama 11 dakikalık bölümlerden oluşuyor. KKTV, GagaOOLala web dizilerinden. Asya LGBT dizileri seven BL izleyicisi için kısa ve iyi bir drama. Dizi (BL series) izleyicisine ortalama bir seyir keyfi sunacak.

LGBT, gay temalı filmler, diziler, Asya yapımları, Netflix, Prime video orijinal içeriği için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak en yeni ve en iyi içeriğe erişim sağlayabilirsiniz. Yorum yazmayı unutmayın.

Taiwan BL Series Red Balloon (2017)

Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama

Lise son sınıf öğrencisi Li Xiang Wan, spor öğretemenine olan duyguları nedeni ile okul değiştirmek zorunda kalır. Okulda yeni tanıştığı ve oda arkadaşı Xia Zhi Chen ile çok iyi arkadaş olurlar. Hem fotoğrafları için model hem de çok iyi bir arkadaş olan Xia Zhi Chen’in babası pis işler yapan bir mafyadır. Okulda da ondan oldukça korkarlar. Belay abulaşmayan sessiz bir öğrencidir. İki arkadaş her geçen gün birbirlerine dah afazla yaklaşırlar. Kız arkadaşını teklifini de reddeden Xia Zhi Chen artık eşcinsel olduğundan emindir.

Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama
Red Balloon (2017)

Arkadaşına eşcinsel olduğunu ve eski okuldan nedne ayrıldığını itiraf eden Li Xiang Wan, artık aradığı sevgiliyi bulmuştur. Fakat yalnız kaldıklarında öpüşürken mafya bozuntusu baba tarafından yakalınırlar. Xia Zhi Chen artık ev hapsindedir ve bir daha da arkadaşı ve sevgilisi ile görüşemez. İkisi yerden yükselen balonlar gibidir ve bir gün gökyüzünde buluşacaktır.

Diğer yandan sınıfta eşcinsel öğrenci Xu Yang, sürekli olarak aşağılanır ve arkadaşlarının saldırısına maruz kalır. Okul müdürünün de bir şey yapmadığı olay ucuz atlatılacak bir olayla sonuçlanır. LGBT’ler her zaman saldırıya maruz kalmıştır. İnsnalar kendi doğrularından o kadar emindir ki farklılıkları her zaman tehdit olarak görürler. Çünkü yaşamda kendilerinden başka düşünen, yaşayan bireylerin olabileceğini düşünmezler. Belleklerinde sadece doğruluğuna kendilerini inandırdıkları kalabalık, çirkinlikler vardır.

Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama
Red Balloon (2017)

Yıllar sonra bir araya gelen iki arkadaş uzun ayrılığın sonunda birlikte olacak mıdır? Karısıyla yaptığı yalancı evliliği de sonlandıran Xia Zhi Chen, artık kendisi gibi olabilecektir. Lise aşkı, ilk sevgilisi de artık yanındadır. BL dizi seven izleyici için ortalama bir seyir keyfi sunan LGBT mini dizi izleyiciyi için bilindik ama sağlam bir drama teması içeriyor.

Dizi puanlaması mydramalist

7.2
TOPLAM PUAN
Screenplay: 8
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
BL Tema: 7
Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama

Yorumlar

WORDPRESS: 0