Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu

Ana SayfaFilm Dizi

Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu

Paralel evren konulu ve dolayısıyla zaman yolculuğunu da konu eden, ihanet, aldatma konulu bir aksiyon sizi bekliyor. Zaman yolculuğu bulunduğumuz evrene en yakın paralel evrene yapılabilir mi?

On Üçüncü Kat The Thirteenth Floor Filmi Konusu ve Simülasyon
Moonfall, Ay Düşerken: Yapay Zeka Dünyanın Sonu Temalı Film
Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi

Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu. Zaman yolculuğu ve paralel evren temalı bili kurgu filmi 1s 45dk ve Çin yapımı. Paralel evrenlere yapılan zaman yolculuğu, geçmişi değiştirme temalarını da barındıran bol aksiyon içeren film bu temayı seven izleyiciye maalesef ortalamanın altında bir seyir keyfi sunacak. Yine de öylesine bir film izlemek, zaman geçirmek isteyen zaman yolculuğu teması tutkunları için izlenilebilir seviyede bir yapım. Zaten zamanda yolculuk teması her zaman hatalarla, paradoks dediğimiz çelişkilerle doludur.

Bilim kurgu, yapay zeka, sanal gerçeklik, simülasyon ve tabii ki iyibeyin.com’un özeli olan zaman yolculuğu konulu diziler ve yüzlercesi için site menüsüne ve yukarıdaki düğmelere dokunabilirsiniz. Sitede yazar olmak ve içerik üretmek isterseniz kırmızı düğme sizi ilgili sayfaya götürecek.

Reset (2017)

Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu

Paralel evren konulu ve dolayısıyla zaman yolculuğunu da konu eden, ihanet, aldatma konulu bir aksiyon sizi bekliyor. Zaman yolculuğu bulunduğumuz evrene en yakın paralel evrene yapılabilir mi? Bilim kurgu bu temayı çok sever. Tarihin korunumu yasasına göre, dedemizi öldürürsek aslında paralel gerçeklikteki kopyamızın dedesini öldürürüz. Böylece paradoks da olmaz. Bu filmde de paralel evrene açılan bir kara delik var. Ayrıca zaman yolculuğu da yapılıyor.

Zaman yolculuğu için zaman makinesi gerekir. Bu teknolojinin nasıl çalıştığını bilmiyoruz. Filmde zaten sürekli zamanda geriye yolculuk yapan Xia Tian her seferinde zamanı sıfırlayacağı için arkadaşı Da Xiong için de zaman sıfırlanacak ve yapılan zaman yolculuklarını hatırlamayacaktır. Ama Da Xiong, değişsen zaman çizgilerini hatırlar. Buna benzer hataları bulmak mümkün. Kara delik paralel evrenlere yolculuk yaptırdığına göre film paralel evrende mi geçer yoksa bizim evrenimizde mi bu da belli değil.

Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu
Reset (2017)

Yönetici emektar bir fizikçidir. Herkesin baba olarak gördüğü bu adam bir zaman makinesi yapar. Makine paralel evrenlere yolculuk yapar. Denemeler henüz tam bitmemiştir. Bir gün Cui Hu adında biri, Xia Tian’ın oğlu Doudou’yu rehin alır. İsteği, zaman makinesinin bütün verilerini kopyalayıp kendine getirmesidir. Yoksa Doudou’yu öldürecektir. Xia Tian denileni yapar. Ama adam çocuğu yine de öldürür.

Cui Hu makneyi çalıştırır ve üç defa geçmişe gider. Çocuğu bazen de Da Xiong ölmektedir. Her ikisini de kurtarmaya çalışır. Kendi kopyaları ile de bir savaşın içine girer. Zaman yolculuğu programı gelecekte çok büyük karışıklığa neden olmuştur. Ve kapatılacaktır. Yönetici fizikçi bunu istemediği için her şeyi planlamıştır. Çalışma arkadaşlarına da ihanet eden profesör her döngüde başarısız olur. Sonunda oğlunu kurtaran Xia Tian diğer iki kopyanın ölmesi ile birlikte oğluyla birlikte yaşamda kalır.

Klasik zaman yolculuğu temalı bir film. Yorucu olmayan, birkaç defa zamanda geçmişe gidip diğer kopyaları ile karşılaşma temaları ve geçmişi değiştirme konusunun izlendiği filmde daha iyi bir oyunculuk ve daha iyi bir bilim kurgu ve öykü olabilirdi.

Film Puanlaması IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Öykü: 6
Oyunculuk: 6
Aksiyon: 8
Görüntü: 7
ZY Tema: 6
Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu

Yorumlar

WORDPRESS: 0