Rise of Empires: Ottoman  İzle Netflix Osmanlı Belgeseli

Ana SayfaFilm Dizi

Rise of Empires: Ottoman İzle Netflix Osmanlı Belgeseli

Netflix'in İmparatorlukların Yükselişi belgeselinin ilk sezonunda konu Sultan II. Mehmet ve İstanbulun fethi.

Sonsuzluğun Sınırları (A Trip to Infinity) 2022 Konusu Özeti
Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel
Kozmos Yeni Dünyalar Belgeseli Sen de İzle

Rise of Empires: Ottoman İzle. (İmparatorlukların yükselişi: Osmanlı) Netflix OSmanlı belgeseli. Belgeselin ilk sezonunda konu Osmanlı İmparatorluğu, Sultan II. Mehmet (Fatih) ve İstanbul’un fethi. Osmanlı Belgeseli izlemeyi sevenler için çok iyi bir seçim olacak.

Belgeselde Celel Şengör’ün keyifli anlatımına gülümsememk elde değil. Genel olarak savaş sahneleri çok iyi. Topl atışları, gemiler, yakın savaş ve şehrin resimlemesi çok iyi. Belgesel Sultan II. Mehmet’in sancağından acilen başkente dönmesi ve tahta çıkması ile başlıyor. Konu zaten Kostantiniyepolis’in fethedilmesi olduğundan hızlıca asıl konuya geçiliyor.

Netflix Osmanlı Belgeseli Konusu

Osmanlı belgeseli yapmak kolay bir iş değil çünkü tarihi çok iyi anlatmak, yanlışlardan kaçınmak gerekli. Belgeselde Netflix epeyce temkinli davranmış gibi. Oyunculuklar da gayet iyi. Belgeselde görünen rüyalar, hayaller benim pek hoşuma gitmese de belgeselin konu edildiği tarihten öncesine ve Sultan II. Mehmet’in Fatih olmadan önceki çocukluk zamanındaki düşüncelerini anlatmak için de bir nevi gerekli gibi.

Rise of Empires: Ottoman

Kısacası film gibi izlenecek, ciddi sahnelerin olduğu zengin içeriklibir belgesel. Netflix belgesellerinin çeşitliliği arttıkça, izleyecek bir şey bulamayanlarlar için bu tip yapımlar tercih edilecektir. Bu kesin.

Bölümlerin başlıkları şu şekilde:

  1. Yeni Sultan
  2. Surları Aşmak
  3. Haliçe Giriş
  4. Gizlilik Başarının Anahtarıdır
  5. Kadim Kehanetler
  6. Yıkım

Diğer benzer içerik ve daha fazlası için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0