Salgın 2011 Filmi Konusu Salgın Hastalık Temalı Film

Ana SayfaFilm Dizi

Salgın 2011 Filmi Konusu Salgın Hastalık Temalı Film

Salgın 2011 filmi koronavirüsü mü anlatıyor? Her şey bir raslantı mı yoksa bu film bir planın parçası mı? Neredeyse %100 benzerlik tesadüf olabilir mi?

Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu
La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme
Kurak Günler (2022) Filmi Konusu, Film LGBT Temalı mı?

Salgın 2011 filmi (Contagian) Koronavirüsü (kovid-19) mü anlatıyor? Salgın 2011 filmi ve benzerkeri her zaman yapıldı. Hatta buraya tıklayarak en iyi 7 filme ulaşabilirsin. Acaba bu ikinci sınıf ABD yapımı Hollywood filmi geleceği mi tahmin etti. Sinemada ve dizilerde bu konu o kadar çok işlendi ki! Artık bu tür virüs ve hastalık ve zombi (hortlak) filmlerini izlemez olduk. Ama bu hiç izlenilmeyen ama şu anki salgın sırasında dünyada en çok izlenilen filmler arasına giren yapım gerçekten de neredeyse bize şu anki kovid-19 salgınını anlatıyor.

Salgın 2011 Filmi ve Koronavirüs

Aslında filmi izlememek için çok çabaladım. Çünkü popüler şeylerden uzak durmayı tercih eden biriyim. Ama filö baştan sona çok bilgilendirici ve gerçekçiiydi. Acaba bu film kasten mi yapıldı? Komplo teorilerine inan biri olarak tesadüf olduğuna inanmıyorum.

Virüs salgını naıl başladı ve Yayıldı?

Filmde salgının nasıl başladığı ve bir kişiden binlerce onbinlerce insana nasılve ne yollarla bulaştığı çok iyi anlatılıyor. Dokunma ve hapşurma bunların başında. Hatta virüsü ilk yayan insanı bulmaya çalışıyorlar. Salgın hastalık Çin üzerinden yayılıyor.

Koronavirüs ile Benzerliği

Filmdeki virüs de korona kovid-19 gibi ak çiğerlere ve beyne saldırıyor. İnsnalar aniden (Çin’de sokakta aniden düşüp ölenler gibi) ölüyor, hem de titreye titreye, sarsıla sarsıla. Çok hızlı yayılan bir hastalık.

İnsanların Korkusu

İnsnalar korku içinde marketleri ve eczaneleri yağmalıyor. Sokaklar terk ediliyor. Tecid ve karantina başlıyor. İnsanaarın yer değiştirmeleri engelleniyor. Sokağa çıkma yasakları uygulanıyor.

İlaç Üreticileri ve Hükumetler

İlaç üreticileri ilk ilacı kendileri yapmak için adeta birbirleir ile savaşıyorlar. ABD hükumeti her şeyi halktan saklıyor ve bağımsız bilimcilerin aşı ve tedavi üretmesinini engelliyor.

Salgın 2011 Filmi

Filmi izlemenizi tavsiye ederim. Film ayrıca çok bilgilendirici. Virüs nasıl yayılır ne yollarla bulaşır hepsi çok iyi anlatılmış. Biz insanlar dünyaya ve birbirimize yüzlerce yıldır zarar veriyoruz.  Açlık, savaş, zenginlerin lüks ve israfı karşısında yaşamı boyunca köle gibi çalışan ve hiç bir şey elde edemeyen bir sosyal tabaka; sürekli lüks yaşam hayalleri; elektronik çılgınlığı; sosyal medyadaki reklamlar üzerinden para kazanma yarışı; herkesin çok zengin olup kendini taht-ı revanda taşıtma arzusu, adeta “Tanrı” (!) gibi tapılan ve her bir videoda milyonlarca para kazanıp rahat paraya alışan, internet paketlerimizi bitiren, gözümüze daha çok reklam ve sponsor bağlantı sokan, sosyal medya kullanıcılarını adeta sömüren gözü doymaz sosyal medya fenomenleri ile zaten insanlık rezil bir durumda değil mi?

Yorumlar

WORDPRESS: 0