Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi

Dizi Semantic Error - Anlam Hatası adlı web romanından uyarlanmıştır. Dizi de grup ödevi yüzünden okulu bitiremeyen Jang Jae Young'un buna sebep öğrenci Chu Sang Woo'yu araması ile başlar.

Between Us (2022) Tayland LGBT Temalı Dizi
The New Employee Güney Kore BL Dizi (BL Webtoon)
Bed Friend (2023) Tayland LGBT Temalı BL Dizi

Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi. LGBT gay, sevgili aşk, komedi, türündeki BL (boys love) dizisi 8 bölüm. Her bölüm 25 ortalama 25 dakika uzunluğunda. LGBT gay temalı Asya dizileri genelde birbirinin aynı Tayland dizilerinin işgali altında. Mükemmel evler, lüks arabalar, yüzleri kusursuz makyajlı oyuncular ile Asya dizilerinde farklı bir Asya vardır. Dizi de en azından lüks arabalar, kusursuz evler yerine biziklet ve standart öğrenci ve sıradan mahalle sokakları gören izleyici diziyi daha samimi bulacak gibi. Genç izleyici galiba aradığı değişikliği bulacak gibi. Eşcinsel sevgili konulu diziye geçelim şimdi.

Daha fazla dizi ve film yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca site menüsünden daha fazla LGBTQ içeriğine de ulaşabilirsiniz. Sitede yazar olmak ve içeriğe katkıda bulunmak isterseniz kırmızı düğme sizi ilgili sayfaya götürecek.

Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi

Dizi Semantic Error – Anlam Hatası adlı web romanından uyarlanmıştır. Dizi de grup ödevi yüzünden okulu bitiremeyen Jang Jae Young’un buna sebep öğrenci Chu Sang Woo’yu araması ile başlar. Tesadüfler bazen anlamsız birleşmeleri getirebilir. Oyunu için bir tasarımcı arayan Chu Sang Woo’da aslında Jang Jae Young’u aramaktadır. Bir süre karşılaşıp da aradıkları kişi olduklarını bilmeden devam ederler. Fakat bilgisayar mühendisliği öğrencisi Chu Sang Woo aradığı tasarımcıyı bulmuştur.

Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi

Semantic Error (2022)

Çok düzenli, sert kuralları olan, insanlara karşı oldukça mesafeli ve titiz olan Sang Woo yeni arkadaşı ile oldukça mesafelidir. Yeni oyunu tasarlamak için anlaşırlar. Fakat oyun sert ve mesafeli olan Sang Woo gitgide gardını indirip, ukala, serseri ve kendini beğenmiş olarak gördüğü Jae Young’a âşık olmaya başlar. Bütün itişmeler, kavgalar arasında oyunu tasarlarken ister istemez birbirleri için değişirler ve yavaşça aşkın tuzağına düşerler.

Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi

Semantic Error (2022)

İzleyici Yorumu

Asya, Güney Kore LGBT gay, sevgili aşk temalı BL (boys love) temalı dizileri seven izleyici için farklı bir uyarlama. Dizide oyuncular, mekanlar daha doğal. Her ne kadar oyuncular bilindik aşırı makyajlı pırıl pıırl olsa da bu Asya dizilerinin an belirgin özelliğidir. Lüks evler, lüks arabalar ve aşırı sengin yaşantıları olmayan mütevazi öğrenciler ve evleri ile daha sade bir görüntü var. İzleyiciyi rahatsız eden bir yapaylık dizide yoktur. Oyun, kodlama, teknoloji temalarının da olduğu dizide aşk anlam hatası ile başlar ve sonradan bu anlam hatası düzeltilir.

Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi

Semantic Error (2022)

Genç izleyici ve özellikle LGBT gay temalı Taylant dizilerinin tek düzeliğinden sıkılan izleyici Güney Kore yapımı bu BL diziyi sevecektir. Dizide bilindik eşcinsel bir erkeğe âşık olan heteroseksüel kadın teması da var. Fakat dizilerdeki eşcinsel sevgililerin birbirlerine yakınlaşma ve etkileşim kurma temalarının standart BL dizilerinden farklı oluşu dizinin izlenirliğini kolaylaştıracak gibi. Film başrol oyuncuları bir BL aşk dizisinde olması gerektiği çekicilikte denilebilir. Özellikle birbirine yüz vermeyen, her fırsatta birbirini azarlayan birbirine zıt karakterlerin bu hırçınlıkları aşktandır. Olasılıklar güzel şeyleri getirebilir.

Dizi puanlaması mydramalist

7.3
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBTQ Tema: 7
Müzik: 8
Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0