Senin Adın (Your Name) 2016 Filmi

Ana SayfaFilm Dizi

Senin Adın (Your Name) 2016 Filmi

Boku wa Ashita, Kinou no Kimi to Date Suru

Farklı zaman dilimlerinde yaşayan ama bir şekilde birbirleri ile bağlantı kuran iki genç, bir nevi zamanda yolculuk yapar. Diğer yandan da büyük şehirde yaşamak gibi hayallerini gerçekleştirirler.

Primer Kapsül 2004 Filmi Ne Anlatıyor Konusu ve İncelemesi
Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film
Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi

Senin Adın (Your Name) 2016 Filmi 2016 Filmi. Roman uyarlaması filmler arasındaki animasyon 1s 36dk uzunluğunda. Konu olarak gerçekten de izleyicisini tatmin edecek bir yapım. Tabii ki roman uyarlaması olması nedeniyle kitaptaki anlatımı yakalamak mümkün olmayacaktır. Filmde tam olarak bir zaman yolculuğu teması yok. Zaten benzer konularda filmler de var. Zaman yolculuğu filmde Japonya’nın ayrı şehirlerindeki iki gencin aynı anda farklı zaman dilimlerinde yaşamaları konu ediliyor. Birbirlerinin bedenlerini değiştirmeleri ile kendi zamanlarının dışına çıkıyorlar. Aşk, drama, fantezi temalarındaki filme geçelim.

Daha fazla zaman yolculuğu filmleri dizileri, bilim kurgu filmleri ve yüzlerce içerik için site menüsünü kullanabilirsiniz. Hızlı içerik için düğmeleri kullanabilirsiniz. Sitede içerik üretmek isterseniz kırmızı düğme ile ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

My Tomorrow Your Yesterday 2016 Filmi

Farklı zaman dilimlerinde yaşayan ama bir şekilde birbirleri ile bağlantı kuran iki genç, bir nevi zamanda yolculuk yapar. Diğer yandan da büyük şehirde yaşamak gibi hayallerini gerçekleştirirler. Fantezi, aşk, drama konulu film izleyicisine Asya edebiyatının inanılmaz fantezi dünyasına ve fantastik beden değiştirme temasına götürecek. Film klasik bir aşk temasını, drama zamanda yolculuk gibi temalarla konusu itibari ile etkileyici bir olayla anlatıyor. Zaman yolculuğu temasını seven izleyici için zamanda yolculuk istenildiği gibi olmayacak ve tatminkar değil. Fakat aşk ve dram arayan izleyici için izlenilebilir.

Senin Adın (Your Name) 2016 Filmi
Senin Adın (Your Name) 2016i

Filmde fantastik bir zaman yolculuğu var demiştik. Zaten filmi siteye almamızın nedeni de zamanda yolculuk teması. Çünkü zaman yolculuğu temalı filmler ilgi alanımız. Mitsuha Miyamizu yaşadığı küçük kasabada sıkışmış kalmıştır. Büyük şehirde yaşamak ister. Kafeye gitmek, kalabalıklarda yaşamak hayalidir. Yaşadığı kasabanın belediye başkanı da babasıdır. Bu da pek hoş bir durum değildir. Babası ile arası içi değildir. Bir gün doğaüstü bir olay ile kendini erkek vücudunda bulur. Bu lise öğrencisi istediği gibi büyük şehirdedir.

Taki Tachibana da kendini yer yer Mitsuha Miyamizu’nin vücudunda bulur. Sık sık yer değiştirirler. İkisi de birbirinin adını bilmemektedir. Birinin geçmişi diğerinin geleceğidir. Zamansal olarak farklı dilimlerde yaşarlar. Bunun farkında değillerdir. Taki Tachibana, beden değiştirdiği kızı bulmak için arkadaşları ile yollara koyulur. Fakat gerçeği kısa zamanda öğrenecektir.

Senin Adın (Your Name) 2016 Filmi
Senin Adın (Your Name) 2016

Kasaba meteor çarpması sonucunda yok olmuştur. Üzerinden de tam 10 yıl geçmiştir. Oysa birbirlerinin zamanını hâlâ yaşarlar. Sevgilisini kurtarmak için tekrar doğaüstü bir biçimde beden değiştirerek Mitsuha Miyamizu’yi uyaran Taki Tachibana, zamanı değiştirmek, geçmişi değiştirmek ve hem kasabayı hem de adını bir türlü öğrenemediği sevgilisini kurtarmak ister. Tabii ki filmin sonunda doğaüstü olaylar devam eder ve ansızın bir birleri ile karşılaşırlar.

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Amime: 7
Akıcılık: 7
Seslendirme: 7
ZY Tema: 6
Drama Tema: 7
Senin Adın Your Name Kimi no na wa. 2016 Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0