Sevgiler Simon Love, Simon Gay Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Sevgiler Simon Love, Simon Gay Temalı Film

Sevgiler Simon (Love, Simon) gay eş cinsel lise öğrencisi Simon'un kimliği ortaya çıktıktan sonra yaşadıklarını ve toplumun ön yargısını aşabilec midir?

En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri
From Beginning to End (2009) LGBT Themed Movie
Romeos 2011 Gay LGBT Temalı Film

Sevgiler Simon Love Simon eş cinsel (gay) temalı filmler arasında izlenilmesi gerekenlerden. Filmin konusunda bazı bilindik kalıplar olsa da ya da ergen filmi havası verse de filmin verdiği coşku ve mesaj çok iyi. Özellikle film müziklerini beğenecğinize eminim. Film müzikleri için aşağıda bağlantılar vereceğim. LGBT kategorisindeki bütün filmler için de bağlantılara bakmayı unutma. 2018 yapımı film 7,6 IMDb puanına sahip. Şimdi sanırım yorumum, film müzikleri, replikler ve trailler videosuna geçebilirim.

Bütün Gay Temalı Filmler İçin TIKLA
LGBT Bilgileri ve Yanlış Bilinenler İçin TIKLA


Sevgiler Simon (Love, Simon) Gay Temalı Film

Sevgiler Simon Film

Sevgiler Simon (Love, Simon) konusu ve anlatmak istediği: Simon, lise son sınıf öğrencisi ve aşırı sıradan biridir. Herkes gibi biri ama bir farkla. Onun bir sırrı vardır. Gay olduğunu herkesten saklayan Simon bir gün okul blogunda Blue takma adlı birinin yazısını görür. Blue’da aşırı sıradan birisidir. Gay olduğunu sır gibi saklar. Simon hemen e posta hesabı açarak Blue ile yazışmaya başlar. Kimdir okuldaki bu gay çocuk…

Tabii ki işin içine bir piçlik girecek illa ki! Simon okuldaki bilgisayardan e posta gönderir ve sayfayı kapatmayı unutunca, piç kurusu Martin, Simon’un bütün e postalarını okur. Ve Simon’a şantaj yapmaya başlar. (İşte burası amma da klişe olmuş be! Dediğimiz nokta)

Martin’in şantajı şöyledir: Simon arkadaşı Abby ile aralarını yapacaktır. Simon bunda pek de başarılı olamayınca işler bozulur. Simon’un gay kimliğini artık bütün okul ve ailesi duyacak mıdır? Blue ile tanışabilecek midir? Okul arkadaşları ve ailesi bu durumu nasıl karşılayacaktır? Eğlenceli, bol hareketli, bol müzikli güzel bir film. Yaşam aslında o kadar basit ki! Yaşamı zorlaştıran galiba yaşama ve insana bakış açımız olsa gerek…

Film repikleri

Annesi Simon ile Konuşur:

Anne: Gay olmak senin olayın. Bu konuda yalnız kat etmen kısımlar var. Bundan nefret ediyorum, açıklar açıklamaz “anne ben hâlâ benim” dedin. Bunu duymanı istiyorum. Sen, hâlâ sensin Simon. Sen hâlâ yaşatmaya bayıldığım aynı evladımsın. Ve babanın her konuda güvendiği oğlusun. Sen kardeşinin yemeklerine sürekli iltifat eden aynı kardeşsin. Berbat olduklarında bile… Ve artık nefesinin tutmamalısın Simon. Uzun zamandır olduğundan daha çok kendin olmalısın.

Sevgiler Simon (Love, Simon Film)

Simon’un yazışmasından:

Her neyse ben de neden açıklamadığımı düşünüyorum. Belki de yalnızca gay insanların açıklamak olmak zorunda olması adil gelmediği içindir. Neden heterolar normal kabul ediliyor? Belki de tüm bu gay olma şeyinin sonsuza kadar süreceğinden emin olmamdandır. Sonra Los Angeles’ta gay üniversiteye gittiğimde gay bulup ondan gurur duyacağıma söz veriyorum.

Sevgiler Simon Love, Simon

Yorumlar

WORDPRESS: 0