Shadow (2023) LGBT Temalı BL Tayland Dizisi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Shadow (2023) LGBT Temalı BL Tayland Dizisi

1998 yılında Saint Lawrence’s Katolik Erkek Lisesi'nde Trin adlı öğrenci gizemli bir şekilde okulun yanındaki gölde kaybolur.

Chains of Heart LGBT Temalı Tayland BL Dizi
Tin Tem Jai LGBT Temalı Tayland BL Dizi
Last Twilight LGBT Temalı Tayland BL Dizi

Shadow (2023) LGBT Temalı BL Tayland Dizisi özeti, konusu ve daha fazlası. Tayland yapımı 14 bölümlük dizi her ne kadar LGBT diziler, gay aşk, eş cinsel temalı diziler etiketlerine sahip olsa da BL yani boys’ love değil. Daha çok gizem, gerilim temalarının ön planda olduğu bir dizi. Dizideki karakterlerin eş cinsel olması ve aralarındaki duygusal bağlarında ön planda olması diziyi BL etiketi ile etiketlememize neden oldu. Dizinin başrollerinde Singto Prachaya Ruangroj ve Fluke Natouch Siripongthon var.

Shadow (2023)

Shadow (2023) LGBT Temalı Tayland Dizisi Özeti Konusu

1998 yılında Saint Lawrence’s Katolik Erkek Lisesi’nde Trin adlı öğrenci gizemli bir şekilde okulun yanındaki gölde kaybolur. Olayın üzerinden bir yıl geçmesine karşın Trin bulunamamıştır. Bu sırada gölün hayaletli olduğu ve geçmiş zamanlardan beri kurbanlar aldığı da yaygın bir inanıştır. Okuldaki bu gizemli olay henüz kapanmmaışken okula yeni bir öğrenci gelecektir. Yeni örenci de gizem doludur ve okuldaki bütün sis perdelerini kkaldıracak kişidir.

Çocukluğunda yaşadığı trajedi sonrası çeşitli gerçekliklerde hayaller görmektedir. Babası ve annesinin arasındak şiddet, annesinin gizemi ve çocukluktan hayalleri içinden çıkılmaz bir haldedir.

Shadow (2023) LGBT Temalı BL Tayland Dizisi
Shadow (2023)

Dan adındaki bu öğrenci, sürekli olarak kendini takip eden bir gölge görmektedir. Bu gölgeyi ve gördüğü gerçekçi rüyaları, gerçek ile ayırt edememeye başlar. Bu sırada okulun eş cinsel olduğu dışlanan öğrencisi Nai ile de arkadaş olacaktır. Dan bir şekilde bu kaybolma olayı ile bağlantılıdır.

Dan, gördüğü hayaller ve gölge için bilge bir keşişten bilgi alır. Keşiş ona paralel gerçeklikler ve başka evrenlerden gelen varlıklardan bahseder. Bu sırada Trin’in okuldaki Brother Anurak adlı eğitmenle sevgili oldukları da ortaya çıkacaktır. Dan ile Nai arasında duygusal bir ilişki olacak mıdır? Gölge gerçekten kimdir? Dan paralel gerçekliklerle bağlantı mı kurmuştur? Trin’in ortadan kaybolmasının ardında kimler vardır?

Shadow (2023) LGBT Temalı BL Tayland Dizisi
Shadow (2023)

LGBt kategirisindeki BL Taylan dizisi (Thai BL Series) gerilim ve gizem kategorisinde. Dizi gerilim ve gizem temalarını izleyicisine yeterince veriyor. Ortalama bir drama kalitesi verecek olan dizi ayrıca izleyicisine BL öyküsü de sunacak. Yine her zamanki gibi doğaüstü olaylar, bol makyajlı gerçeklikle ilgisiz karakterler izleyiciyi vekleyecek. Okul teması oldukça zayıf gözüken dizide, yönetimi protesto gibi temalarda da pek iyi bir seyir sunmayacak.

Kalabalık bir okul ve gerçekçi bir okul havasını bulmak da mümkün olmayacak. Bir okulda bulunması gereken kalabalık öğrenciler, kalabalık koridorlar yerine çok az sayıdaki öğrenci izleyici için gerçek okul temasını vermeyecek nitelikte.

Siz de diiz hakkındaki yorumlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca sitede yüzlerce LGBT, BL film ve diiz, bilim, kültür, kitap, film içeriğine erişebilirsiniz.

Dizi puanlaması mydramalist

7.2
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 7
LGBT Tema: 7
Gerilim Tema: 8
Shadow (2023) Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0