Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu

Ana SayfaFilm Dizi

Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu

Dünyada sağ kalan son insanlar bir trende yaşam mücadelesi verirler. Kurallar ve sosyal statü savaşını kim kazanacaktır.

Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu
Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi
En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu. 2013 yapımı sinema filmi ile aynı konuya sahip olan diziyi izlemeden önce filmini izlemelisiniz. Dizi 2020 netflix orijinal yapımı ilk sezon 10 bölümden oluşuyor. 2021’de ise 2. sezon haftada bir bölümle devam ediyor. Diziyi izlerken biraz sıkıldığımı söyleyebilirim. Özellikle filmi çok netti, izledim ve bitti tarzındaydı. Ama dizide isyan, savaş, başkaldırı derken dizi sanki yerinde sayıyor gibi. Yine de Netflix’te izlenilecek pek bir içerik bulamayanlar için izlenilebilecek bir dizi.

Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu

Snowpiercer, yok olan ve buz tutan dünyada içinde son insnaların olduğu bir treni konu eder. Tabii ki tek bir farkla, trenin kuyruk tarafında 400 tane kaçak yolcu vardır. Kaçak yolcular sefalet içindedirler ve aç bırakılırlar. Kanalizasyon fareleri gibi yaşarlar. Dışarıda yaşam bitmiştir. Trende 1. sınıf yolcuları hee türlü yiyeceğe ve rahata ulaşır. 2. sınıfın da keyfi yerindeyken 3. sınıf işçi sınıfıdır. Kuyruk kısmı ise fareler gibi yaşarlar.

Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu

Snowpierce Netflix Dizi

Bay Wilferd, trenin görünmez gücü bir nevi tanrı gibidir. Her şey onun sayesindedir, o yaşamın kaynağıdır. Fakat olmayan bir kişiliktir sadece bir efsanedir. Trendeki cinayetleri araştıran kuyruk yolcusu eski cinayet polisi Layton, cinayeti çözerken bir yandan da isyan için zemin hazırlar. Trende her şeyin yalan olduğunu, Bay Wilfred diye birinin olmadığını trene yayar. Çıkan isyanda bütün sınıflar trenin yönetimini eline almasını için savaşa katılır. 1001 vagonlu tren isyan sonunda 994 vagon kalır.

En iyi filmler ve diziler için TIKLA

Dizinin Yorumu

Aslında yaşamda yani dünya denilen bu önemsiz gezegende hepimiz bir kar küreyicinin içindeyiz. Yaşamdaki sosyal sınıflar, zevk içinde yaşayıp dünyanın nimetinden faydalananlar yok değil. Üreten ve refahtan yoksul kesim trenin üçüncü sınıfındaki insanlar gibidir. Gerçek dünyada da durum trendekinin aynı değil midir? Milyonlarca insanın kazancını emeğini sadece bir avuç seçilmiş yer ve bütün kuralları da onlar belirler. Tren dünyadaki biz inananların yaşam mücadelesinin bir örneğini teşkil ediyor. İklim değişikliği ve dünyaya verdiğimiz zarar aslında birbirimize verdiğimiz zararın aynıdır. Hem yaşama, hem dünyaya hem de birbirimize hor davranıyoruz.

Diziye puanım imdb

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Akıcılık: 7
Görüntü: 6
Oyunculuk: 7
Snowpiercer dizisi için yeterli bir puanlama

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması