Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu

Ana SayfaFilm Dizi

Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu

Solos Prime Video Amazon yapımı insanın kendini tanımasına ve insan olmanın püf noktalarına dair bir dizi

Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu
Revisions 2018 Zamanda Yolculuk Konulu Netflix Dizisi
Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi

Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu Amazon Prime’ın bilim kurgu, dram, fantezi türünde dizi. IMDB puanlaması çok düşük olması beni şaşırttı. Galiba gerçekten nerede çöp içerik varsa insanlar onu izliyor. TikTok videolarının ve diğer sosyal medya uygulamalarının içinde akıl kırıntısı bile olmayan videolarının izlendiği ortamda akıl ürünü içeriği kim izler ki! Biliyorum çok eleştiriyorum. Herkesin akıllı şeylerle uğraşmasını, herkesin filozof olmasını istiyorum ve bu biraz fazla. İnsan türü hem kendine hem de dünyaya zarar verirken endişelenmemek mümkün mü? beynimiz gibi bizi biz yapan bir organın değerini ve geleceğimiz için önemini bilmiyoruz bile. Dizideki Stuart bize insan olmanın değerini gösteriyor. Bilincimiz, anılarımız olmazsa aslında bir hiçten ibaretiz. Neyse şimdi filmin özeti ve incelemesine geçelim film izlenir mi?

Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu

Dizinin tanıtım metninde anlatıldığı gibi “insan olmanın ne anlama geldiğinin tuhaf hikayesi”ni izlemek güzeldi. Dizi yedi bölümden oluşuyor. Morgan Freeman’ın oynadığı son bölümde iki ana karakter insan zihninin, anılarının ve bilinçli beynin bizi insan yaptığını anlatıyor. İnsan olmanın belki de ilk aşaması bilinçli ve hatıralara sahip bir beynimiz olmasıdır. Çeşitli nedenlerde nöroloji problemlerle karşılaşan insanlar her şeylerini yitirmiş oluyor. İnsan olmak duygularımızla, insani tarafımızla ve en önemlisi de kendimizi ve dünyayı belki de evreni fark etmemizle oluyor.

Diğer bölümlerde de insanın iç çatışmaları, çocukluk travmaları, aile sorunları ve yıpranan duyguları konu ediliyor. 6. Bölüm Nera’da aslında tehlikeli olan çocuklar  mı yoksa ebeveyn mi sorusunun cevabını veriyor? Çocuklar, kadınlar, kendini savunamayacak olan insanlar her zaman en çok zararı gören oluyor. Bahsi geçen bölümde Nera teknoloji sayesinde hamile kalırken, doğan çocuğu kendisini korumak için annesine çok tehditkar yaklaşır.

Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu

Solos Dizi

Seçimlerimizden mutlu muyuz? Seçmediğimiz her bir durum için farklı bir gerçeklik olsaydı ne biz başarısız seçimlerimizle yüz yüze gelseydik ne olurdu? Kendi var olduğumuz gerçekliği hiç etmek uğrunda sevdiklerimizi başka bir gerçeklikte yaşatmak ister miydik? Yüz yüze gelip hesaplaşmaktan korktuğumuz yaşantılarımız ve yanlış kararlarımız; yaşamımız hiç sorgulamadığımız doğrularımız ile yaşamaya devem ediyoruz.

Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu

Solos Prime Video

Benim izlerken çok zevk aldığım pandemi vurgusu da olan bir dizi. Özellikle pandemi dönemine ve geleceğin pandemi evlerinde sıkışıp gerçeklikten kopmuş insana vurgu yapılması da güzeldi. Yalnızlık, düşüncelerimiz, insani tarafımız, bizi biz yapan beynimizin sinir ağları ile insanın iç dünyasına yolculuk yapmak için ideal bir dizi. Tabii ki bazen tek bazen iki kişi ile devam ortalama 25 dakikalık bölümlerden sıkılmam derseniz izleyin.

Daha fazla film ve dizi için buraya dokunun

Diziye puanım

7.4
TOPLAM PUAN
Konu Senaryo: 8
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Görüntü: 7
Özgünlük: 7
Solos insan olmaya dair beğendiğim bir dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0