Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu

Netflix orijinal mini dizisidir. Dizide Meksika'dan İspanya'ya gelen iki genç kendilerini vahşet, sır ve cinayetlerin arasında bulurlar.

Oh! Boarding House BL Film (Movie) ve Dizi
Sublime 2022 LGBT Gay Temalı Film
Seven Days: Monday-Thursday (2015) LGBT Film

Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu. Orijinal adıyla Alguien tiene que morir Netflix mini dizisi. İzlemeyen kaldıysa mutlaka izlemesi gerekir diye düşünüyorum. 2020 yapımı harika bir mini dizi. Dizide gerilim, suç, polisiye her şey var. Özellikle eş cinsellik konusu, homofobi, eş cinsellerden nefret ve adeta işkence edilmesi konusu ön planda. Ama dizideki en önemli yer bir sır bir cinayetin gizlenmesi uğruna insanın torununu feda etmesi. Diğeri ise insan yaşamının değersizliği ve dönemin komünizm, Rus nefreti. Burjuva sınıfının aslında ne kadar barbar olduğu da dizi de işlenmiş.

Dizi hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz. Tavsiyeleriniz de bizim için önemli. Yukarıdaki düğmelerde daha fazla gay dizileri ve filmler var yüzlerce LGBT temalı yapım için site menüsünü kullanabilirsiniz. Lütfen sitede biraz vakit geçirin.

Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu

Someone Has to Die (Alguien tiene que morir) özeti  Gabino, on yıl önce ayrıldığı İspanya’ya yanında yakın arkadaşı Lazaro ile dönüş yapar. Fakat ailenin geçmişinde bir cinayet vardır. Bu cinayet (evin büyük babasının ölümü) bir kaza mıdır? Bu sorunun cevabı Gabino’dadır. Kaza olarak kayıtlara geçen cinayeti görmüştür. Bu olaydan sonra Meksika’ya gönderilir. 10 yıl sonra çıkagelir. Gelişiyle birlikte babası ve bir iş insanı ile olan ticaret ortaklığı için iş adamının kızı ile evlenmesi gerekir.

Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu
Someone Has to Die

Çıkan dedikodular Gabino’nun gay olduğu yönündedir. Yakın arkadaşının sevgilisi olduğunu sanarak onu elde edemeyen iş adamının kızı Cayeta’na söylentileri yayar. Gabino’nun emniyet müdür yardımcısı babası sert, acımasız bir adamdır. Eş cindelliğin suç, akıl hastalığı, sapıklık olarak görüldüğü o dönemde bu ağır bir suçtur. tedavisi için önce işkence sonra da hastaneye gönderilir. Gabino arkadaşı ile kaçmaya çalışırken, büyükannesi onları ihbar eder. Çünkü Gabino büyükbabasını öldüreni biliyor ve ihbar edecektir. Bu ihtimali değerlendiren yaşlı kadın sırrı uğruna iki genci ihbar eder.

Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu
Someone Has to Die

Aslında eş cinsel olan ve bunu saklayan Gabino’nun çocukluk arkadaşı ve iş damının oğlu Alanso  da dahil olmak birçok insanın yaşamı mahvolur. Sadece eş cinsel oldukları ortaya çıkmaz ailenin büyük sırrı da ortaya çıkar: üstü örtülen bir cinayet… 

Eş Cinsellik, Homofobi ve Irkçılık

Üç bölümlük bir mini dizi. Dizi boyunca gerilim tırmanışta kalıyor. Özellikle homofobi ve eş cinselliğin adli bir suç sayıldığı yıllarda yapılan eziyetler dizide insanlığın bir özeti gibidir. Günümüzde eş cinsel bireylere cezayı ve işkenceyi hak ve hukuk olarak gören Endoneyza, İran, Malezya gibi ülkeler var. Dizi de balerin (dansçı) olan Lazaro, sır dansçı olduğu için gay sanılması da insanlığın ne kadar şekildi ve homofobik davranışlar sergilediğini gösteriyor. Günümüzde de durum aynıdır.

Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu
Someone Has to Die

Dizide eş cinsellik korkusu, nefret dışında ırkçılığın ne adi bir şey olduğuna dair sahneler de var. İnsanların acımasızca kapitalist sisteme yem olması, gece gündür çalıştırılması ve üst sınıfın keyif içinde yaşamı da konu edilmiş. Eş cinsellik hastalık mıdır? Homofobi nedir? LGBT bilgileri için TIKLA

Diziye puanım imdb

7.2
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Müzik : 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Someone Has to Die izlenilmesi gereken bir mini dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0