Special Netflix Gay LGBT Temalı Tv Dizisi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Special Netflix Gay LGBT Temalı Tv Dizisi

Sereblar Palsi hastası Rayn evden ayrılıp kendi yaşamını kurman ve bir erkek arkadaş edinmek ister...

Love Mechanics (2022) LGBT Temalı BL Dizi
Customized Companion (2017) BL Gay Temalı Film
Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL

Special Netflix Gay LGBT Temalı Tv Dizisi. 2019 Netflix Amerika yapımı daha çok komedi türünde bir dizi. Gay LGBT drama, aşk, sevgili kategorilerinde de değerelendirebilirsiniz. Her bölüm ortalamam 15 dakika olduğundan izlemesi kolay bir dizi. Eşcinsel bireylerele ilgili yapılan dizilerin arasında en keyiflilerinden biri. Tabii ki dizide Sereblar Palsi hastalığının bilinmesi ve anlanması da var. Dizi ayrıca biyografik bir yapım. Hem gay olmak hem de üstüne Sereblar Palsi’li bir birey olmak, zor olsa da Ryan bunları aşmaya çalışıyor. Eşcinsellik ya da cinsel yönelimleri insanlık olarak neden sorun ettiğimizi anlamak gerçekten de zor. Şimdi diziye dönelim.

Special Netflix Gay LGBT Temalı Tv Dizisi

Gay birey Ryan kendine bir arabanın çarpması sonucu ile yaşamı değişir. Kaza tabii ki “kaza” sayılmaz. Araç basitçe vurarak yere düşürür. Bu komik kazayı hamen bir kazanca çevirmek isteyen Ryan artık kendi evine çıkmak ister. Serablar Palsi hastalığının onu yenmesine, yalnız bırakmasına izin vermek istemez. Direnecek ve bir erkek arkadaş ve iş edinmek için çabalayacaktır. Öncelikle yeni bir işe başlar ve evde parti vermek ister. Fakat, partisine hiç kimse gelmez. Bu Ryan’ı çok üzer. Fakat yeni işinde bir arkadaşı vardır.

Special Netflix Gay LGBT Temalı Tv Dizisi

Special Netflix

Yeni işinde çatlak bir patronu vardır. Stajyer olarak başladığı işte gittikçe kendine güveni artar. Hiç seks y apmamış ve erkek arkadaşı olmayan Ryan işyerindeki ünlü yazar Kim’den destek alır. Gay kimliği ile de sevilen Ryan kendine bir sevgili edinmek, ve işinde ilerlemek, yeni dostlar kazanmak için elinden geleni yapar. Acaba yaşamı istediği gibi olacak mı?

Special Netflix Gay LGBT Temalı Tv Dizisi

Special Netflix

Yorumun

Biyografik bir dizi olan Special özellikle Serebral Palsi hastalığına dikkat çekiyor. Serebral Palsi, hareket bozuklukları ile ortaya çıkan vücuttaki kasları etkileyen bir hastalıktır. Hiç arkadaşı olmayan adeta dışlanmış gibi yaşayan Ryan artık vücudunun çarpıklığını, hareketlerindeki kısıtlığı önemsemez. Gay bireyler daha doğrusu eşcinsel bireyler zatan zolruklar içindedir. Karanlık çağlardan beri insanın zihninde yer eden homofobi, eşcinsel düşmanlığı başlı başına bir sorundur. Bir de bedensel zorlukları olan insnalara karşı yapılan kötü muamele galiba toplumun çarpık bakış açısını güzel yansıtır. Her şeye rağmen güzel ve kendi bildiğimiz gibi yaşamak gerekiyor  galiba.

Diziye puanım IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 8
LGBT tema: 8
Special 2019 Netflix orijinal dizisi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0