Sümbül Operasyonu Operation Hyacinth Gay LGBT Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Sümbül Operasyonu Operation Hyacinth Gay LGBT Film

1985 ve 1986 yılları arasında 11 binden fazla LGBT birey fişlenerek işkenceye uğrar. Film bu esnada işlenen bir cinayeti konu ediyor.

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi
Boys Jongens 2014 LGBT Temalı Film İzle
Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Sümbül Operasyonu Hyacinth Gay LGBT Film. Operation Hyacinth, Hiacynt Netflix’in Polonya yapımı orijinal filmlerinden biri. Polisiye, suç, drama kategorilerinde bir film. Aşağıda da anlatacağım gibi cinsel yönelimlerin suç sayılması insanlık tarihinin en büyük üç yanlışından biridir. İnsana karşı işlenen suçlar, ırk-renk ayrımı, cinsiyet ayrımı, cinsel yönelim ayrımları olsagerek. Dünyada sürekli olarak bir diğerini kendine düşman kabul eden insanın sabıkası çık kabarık. LGBT eş cinsel gay temalı film kategorisindeki filmin özeti ve incelemesine geçelim. Filmi Netflix’ten izlemek mümkün. Daha fazla LGBT film ve dizi için buraya dokunun.

Sümbül Operasyonu Hiacynt Gay LGBT Film

Öldürülen bir eş cinselin cinayetinin araştırılması için Robert ve ortağı soruşturmaya atanır. Eş cinseller özellikle gay bireyler üzerinde fişleme ve işkence dönemidir. Bir yandan da bir cinayet vardır. Cinayeti soruştururken yeni ibr cinayet daha işlenir. Bir evde verilen seks partisindeki herkes öldürülmektedir. Robert, bir operasyon zırasında tanıştığı ve olaylarla da bağlantılı olduğu düşündüğü üniversite öğrencisi Arek ile yakınlaşır. Hem cinayetleri çözmek isterken diğer yandan da ikili arasında bir ilişki yaşanır.

Robert’in İstihbarat müdürü olan babası bir sırrı saklamaktadır. Cinayetlerin arkasında eş cinsel kimliğini saklayan üst seviye bir istihbarat bürokratı vardır. Arek’in de peşine düşen kiralık katil Robert’in çabası sonucunda etkisiz hale getirilir. Robert ile Arek arasındaki ilişki çoktan ortaya çıkmıştır. Arek’ten hoşlanan Robert birlikte olduğu adamı korumak ve cinayetleri aydınlatmak için çalışır.

Sümbül Operasyonu Operation Hyacinth Gay LGBT Film

Operation Hyacinth

Operation Hyacinth, Hiacynt Filminin İncelemesi

Polonya’da 1985 ve 1987 yılları arasında eş cinsel avına çıkılmış. Binlerce LGBT mensubu Sümbül Operasyonu dahilinde izlenip ve fişlenir. Cinsel yönelimlerinden ötürü insanlara her türlü kötü muamele yapılır. Filmde zaten eş cinselleri fotoğrafları, hhatta birlikte olduğu kişilerle, kaç defa seks yatığı ile ilgili bilgilerle birlikte fişlerler. 11 binden fazla “pembe dosya” açılır. Bu dosyalar şantaj için kullanılır. Dosyaların çoğu bugün bile bulunamamıştır. Filmde de üniversite öğretmenine santaj yapılıyor adam okuldan atılıyor.

Kısacası cinsel yönelim sonradan edinilmeyen, sapıklık olmayan bir cinsiyet rolüdür. Çoğu medeni devlet eş cinsel LGBT bireyleri koruyup haklarını savunurken, çoğu doğu ülkesi de tam tersini yapıyor. Bu gay LGBT temalı film bize bir defa daha anlamadığımız her şeyi düşman edindiğimizi gösteriyor.

Her şeyden korkarak yaşanılmaz hele ki özgürlükten!

Filme puanım IMDb

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
Merak Uyandırma: 7
Sümbül Operasyonu: LGBT bireylere yapılan eziyet

Yorumlar

WORDPRESS: 0