Summer Strom Sommersturm 2004 Movie BL Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Summer Strom Sommersturm 2004 Movie BL Film

Tobi ve Archim aynı takımda kürek çeken yakın arkadaşlardır. Archim'in kız arkadaşı Sandra da kızlar takımında kürek çeker. Tobi ise içten içe arkadaşı Archime'e âşık olmuştur.

Eismayer 2020, LGBT Temalı Film
Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum LGBT Temalı BL Film
Looking The Movie LGBT Gay Temalı Film İzle

Summer Strom Sommersturm 2004 Movie BL Film. Alman yapımı film 1 saat 38 dakika. Boys love, LGBT gay sevgili, aşk kategorisinde bir drama. Ayrıca spor, komedi kategorilerinde bir film. Gay LGBT Avrupa filmleri arasında belki de en iyilerden biri. Kategorinin izleyicileri bu filmi beğenecektir. Filme ulaşması ve Türkçe altyazı bulması oldukça zor. Dijital platformlarda olmayan bir film. Eşcinsellik konusuna ya da eşcinsel bireylere yapılan yanlış değerlendirmelere de mizahi bir yaklaşım var. Filmi uzun süre önce izlemiştim. Siteye aldığımı sanıyordum ama atladığımı farke ettim. Şimdi filmi izleme zamanı.

Daha fazla LGBT kategorisinde boys love konulu dizi, film izlemek için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ve diğer kategorilerde editör olmak ve siteye içerik eklemek isterseniz kırmızı düğmeyi kullanarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Summer Strom Sommersturm 2004 Movie BL Film

Tobi ve Archim aynı takımda kürek çeken yakın arkadaşlardır. Archim’in kız arkadaşı Sandra da kızlar takımında kürek çeker. Tobi ise içten içe arkadaşı Archime’e âşık olmuştur. Ama Archim gay değildir. Tobi’yle ilgilen kız takımındaki Anke ise istediği ilgiyi Tobi’den göremez. Musabaka günü yaklaşmaktadır. Antremanlar hızla devam ederken, Tobi arkadaşını öpmek isteyince ipler kopar ve birbirleri ile konuşmazlar.

Summer Strom Sommersturm 2004 Movie BL Film

Summer Strom Sommersturm 2004

Diğer yandan gay oyunculardan oluşan kürek takımı da kamp alanına gelir ve çadırlarını kurar. Gay sporcuları Tobi’nin takımı oldukça yadırgar. Eşcinsellere olan bakış açıları hepten yanlıştır. Fakat birbirleriyle arkadaş oldukça gaylarden oluşan takım ile de sıcak bir arkadaşlık başlar. Hatta Tobi ve başka takım arkadaşı eşcinsel takımdan kendilerine sevişecekleri ve hoşlanacakları erkek arkadaş da bulurlar. 

Summer Strom Sommersturm

Tobi ise kız arkadaşı ile arasını düzeltip on aeşcinsel olduğunu ve Achim’e âşık olduğunu söyler. Araları açık iki arkadaşın arası düzelecek midir? Tobi seviştiği diğer takımdaki arkadaşıyla devam edecek midir? Yarışma sonunda kazanan hangi takım olacaktır?  Yoksa her şey bir yaz fırtınası gibi esip geçecek midir? İki arkadaş barışacak ne Achim, arkadaşının cinsel kimliğini kabullenecek midir? Filmin sonunda bu sorulardan bazılarının cevabını izleyici bulacak. Sürpriz gay aşkı da üstteki görselden anlaşıldığı gibi kupa töreninde kendini gösterecektir.

Summer Strom Sommersturm 2004 Movie BL Film

Summer Strom Sommersturm 2004

İzleyici İncelemesi Yorum

Avrupa gay LGBT konulu BL filmlerinde en çok doğaya hayran oluyorum. Yemyeşil alanlar, kuşler, böcekler, göller, dereler ile kartpostallık görüntüler çok hoşuma gidiyor. Bu filmde de doğanın sakinliğini izleyici hissedecektir. Diğer yandan gay sporcuların olduğu takıma olan önyargının, onları tanıyınca heme gitmesi de homofobinin aslında çok gereksiz olduğunu gösteriyor. Eşcinseller, kadın gibi, çok narin, kıvırtarak konuşan tiplemeler değildir. Diğer takımdaki eşcinsel algısı, gay kürek takımını tanıyınca yok olur. Tobi ise kendini kabullenir, arkadaşının da eşcinsel olduğunu düşündüğü için pişmandır. Karşı takımdan bir kaçamak bile yapar. Spor, komedi, doğa ile iç içe ortalamanın üzerinde bir BL film. İzileyicisini tatmin edecektir.

Filme Puanım IMDb

7.5
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 8
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 7
Spor Komedi Tema: 8
Summer Strom Sommersturm 2004 Movie BL Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0