Suyun Gizli Mesajı Kitap Özeti İncelemesi

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Suyun Gizli Mesajı Kitap Özeti İncelemesi

Japon araştırmacı Dr. Masaru Emoto yaptığı çalışmada insan duygularının su başta olmak üzere yiyeceklere ve nesnelere olan etkisini inceler. İyi düşünen iyi enerji yayar

Demir Ökçe Jack London Kitap Özeti İncelemesi Yorumu
Kuyucaklı Yusuf Kitap Konusu Özeti Yorumları
Kroyçer Kreutzer Sonat İncelemesi Yorumu

Suyun Gizli Mesajı Kitap Özeti İncelemesi. Masaru Emoto, yaptığı muhteşem deneyden bahseden kitabı okumalısınız. İnsanlar kendine soru sormayı bıraktı mı artık o insanlar için yaşam da bitmiş demektir. Büyüklerimiz ya da insanların çoğunluğu her zaman “teslim olmayı, fazla soru sormamayı, hikmetinden sual etmemeyi” önerirler. Araştırmak ve deneye tabi tutmak yerine sadece anlamadan yaşarız. İnsanlar binlerce yıl boyunca adeta mağara adamı gibi yaşadı.

Teknoloji, insanın evrene açılışı, insanın evrenin yapısını anlama çabası şu anki modern biçimine kolay kolay gelmedi. Ama ne olduysa son 150 yıl içinde oldu. Binlerce yıldır merak etilen konuları insanlar on yıllarda çözdüler. Çok uzatmadan konumuza geçelim. Kitap okumalarımdan aldığım notları paylaşma zamanı şimdi.

Suyun Gizli Mesajı Kitap Özeti İncelemesi
Suyun Gizli Mesajı

Suyun Gizli Mesajı Kitap Özeti

Dr. Masaru Emoto, insanın duygu ve düşüncelerini başka nesnelere, gıdalara aktarıp aktaramayacağını merak eder. Emoto, bu konuda çalışmalar yapar. Özellikle su kristallerine “aptal, seni seviyorum” gibi iyi ve kötü ifadeler kullanılır. Pirinç  tanelerine de aynı şekilde iyi ve kötü sözler söylenir. Söylenilen söz kötüyse çok iyi kristaller veren su, kötü sözlerde adeta insanı korkutan kristal biçimlerine bürünür. Kötü sözler karşısında pirinç taneleri kararır ve çürür.

Su Mucizesi de deneyin ayrıntısı için buraya dokunun

Kitap İncelemesi ve Yorumum

Yaşamda daha doğrusu evrende her şey titreşir. Sicim kuramına göre atom altı ölçekteki bütün parçacıkların da altında titreşen sicimler vardır. Bu sicimler iki boyutludur ve titreşim frekansına göre atom altı parçacıklar oluşur. Yaşamda her şey enerji ve enformasyondan oluşur desek yanlış olmaz. Her şeyin bir diğeri ile bağlantısı vardır. Özellikle holografik evren teorisine göre, parçalar bütünün bilgisini içerir. 

Suyun Gizli Mesajı Kitap Özeti İncelemesi
Su kristalleri

Kolektif bilinç çalışmalarında da morfik alanlarda insanlar arasında ve diğer varlıklar arasında telepatik bir iletişim olduğu ortaya konulmuştur. Her düşüncenin bir karşılığı vardır. Biz farkına varmadan kendi gerçekliğimizi kendimiz yaratıyoruz. Yaşama güzellik katmak için kesinlikle güzel düşünmek gerekiyor. Okuduğum en anlamlı kitaplardan biriydi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0