Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi

Ana SayfaFilm Dizi

Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi

Paralel Evren ve Zamanda Yolculuk

Jim denemelerinde kara delik oluşturmayı başarır. Patronuna deneyin başarılı olduğunu göstermek için davet eder. İlk denemede gizemli bir çiçek laboratuvara gelir. Videolar izlendiğinde kara delikten gelen birini görürler.

Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi
Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu
En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi. Zamanda yolculuk, paralel evren, geçmişi değiştirmek, yazar paradoksu konulu film 1s 41dk. Filmi sevebilmek için bilim kurgudan anlamak ve özgür irade, sebep sonuç ilişkisi gibi felsefi kavramları da bilmek gerekli. Yani film boyunca aksiyon, çatışma bekleyen klasik izleyici filme “berbat, izlemeyin” diyecektir. Şimdi filme geçelim.

Daha çok film, dizi, bilim kurgu, zaman yolculuğu, Netflix yapımları için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsiniz. Yazar olarak iyibeyin.com’da içerik üreticisi olmak isterseniz kırmızı düğmeye dokunarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Synchronicity 2015

Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi

Jim, gizli bir deneyi için laboratuvarında arkadaşları ile çalışmaktadır. Yatırımcıları Klaus ise onlara gerekli maddeyi sağlamakta ve karşılığında satacağı bir teknoloji istemektedir. Jim denemelerinde kara delik oluşturmayı başarır. Patronuna deneyin başarılı olduğunu göstermek için davet eder. İlk denemede gizemli bir çiçek laboratuvara gelir. Videolar izlendiğinde kara delikten gelen birini görürler.

Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi
Synchronicity 2015

Açılan kara delikten çıkan kimdir? Bu çiçeği kim göndermiştir? Bu soruların cevabını aramak için makineyi tekrar çalıştıran Jim, zamanda geriye makineyi ilk çalıştırdıkları güne döner. Dışarıda Abby ile tanışır. Abby’nin not defterinde geleceğin o deftere göre şekilleneceğini yazar. Bu defteri yazan kimdir? Her şey önceden belirlenmiş midir? Biz sadece önceden belirlenen bir kaderi mi yaşamaktayız? Ya da he rşeyi belirleyen biz miyiz? Bu soruların cevabını da arayan Jim aslında zaman makinesi niteliğindeki kara delikten en yakındaki paralel (çoklu) evrene geçmiştir.

Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi
Synchronicity 2015

Her geçişte sebep sonuç ilişkisi yerle bir olduğu gibi gölgeleriyle de karşılaşır. Her geri dönüşünde kendi gibi bir eski kopyayı bulacaktır. Fakat her evrende sadece kopyalardan biri yaşayabilir. Çoklu evrenlerdeki bu yolculukta Jim, kendi gibi onlarca bedeni ve değişik yaşamı ve seçimlerin olduğunu öğrenecektir. Abby’nin kim olduğunu, patronun ne istediğini öğrenecek ve kendi kopyalarına karşı savaş verecektir.

Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi
Synchronicity 2015

Filmin incelemesi

Filmin eleştirilecek ilk kısmı kullanılan teknoloji. Neden filmde ses kayıtları 1960’lardan kalma manyetik bantlara yapılır? Ses kasetlerinden önceki nesil ses kayıt teknolojisidir bu. Yine CRT monitörler de filme 1980’ler havası katıyor. Filmin konusu (yani paralel evrenle konulu filmler) ve işleyişi iyi olsa da görüntü yönetimi, oyunculuk, akıcılık, bilim kurgu yönü oldukça zayıf kalıyor. Paralel evrenler, insanın seçim özgürlüğü, determinist yaşam anlayışı gibi felsefi sorular akıcı olmayan bir tarzda da olsa filmde bulunuyor. Genel olarak 6.5 puan almaya değer bir yapım.

Film puanlaması IMDb

6.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 6
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 6
ZY Tema: 6
Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması