Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL

Okulun en havalı öğrencisi ve kızların peşinden ayrılmadığı Takara sınıfın en sessiz öğrencisi Amagi ile tanışır. İki genç gay arasında aşka benzeyen bir şey başlar.

Don’t Say No (2021) BL Gay LGBT Dizi
Tinted With You (2021) Kore BL Mini Dizi
Colorful Melody (2023) LGBT Temalı Tayland Dizisi

Takara-kun to Amagi-kun (2022) Manga uyarlaması Japon BL (boys’ love) 30 dakiklaık 8 bölümden oluşmakta. Gay liseli, gay gençlik aşkı, LGBT gay diziler kategorisindeki uyarlama tipik LGBT gençlik aşkı dizilerinden. Asya gay LGBT dizileri seven izleyici için arada açıp sıkıntıdan patlamamak için izleyeceği bir komedi. Özellikle genç izleyici karakterleri sevecek. Şimdi diziye geçelim. Zaten dizinin kurgusu çok basit ve yan konular olmadığından özeti de laf kalabalığı yapmadan kısa bir paragraf olacağı kesin.

Yüzlerce LGBT temalı film, dizi, televizyon programları, Netflix orijinal yapımları ve daha fazlası için yukarıdaki düğmelere dokunun. Yazar olmak ve sitede içerik üretmek ister misiniz? Koşullar için kırmızı düğmeye dokunun.

Takara-kun to Amagi-kun (2022)

Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL

Okulun en havalı öğrencisi ve kızların peşinden ayrılmadığı Takara sınıfın en sessiz öğrencisi Amagi ile tanışır. İki genç gay arasında aşka benzeyen bir şey başlar. Takara oldukça temkinli yaklaşır, bu ilişkinin bir adı henüz yoktur. Gizli tutulacaktır. Okulda birbirlerini tanımıyor numarası yaparlar. Ama bütün bunlardan sıkılan Amagi, artık bu ilişkiyi bitirmek isteyince Takara aşkını itiraf eder. Eskisi kadar olmasa da büyük bir gizlilik içinde devam ederler.

Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL
Takara-kun to Amagi-kun (2022)

Okul sonrası el ele tutuşurlar, eğlenirler. Ama okulun en havalı öğrencisi ile neredeyse varlığı bile belli olmayan Amagi her geçen gün okulda da birlikte olmaya başlarlar. Futbol kulübünde beraber oynarlar. Sınıfta hâlâ birbirlerine yabancı gibi davranırlar. Amagi, gördüğü seksi rüyalardan sonra sevgilisinden kaçar. Takara da ilişkilerinin okulda gizli kalması için elinden geleni yapar.

Bu ilişkiyi herkes öğrenecek midir? Korkmadan birlikte olabilecekler mi? Manga uyarlaması gençlik dizisi klasik liseli gay aşk dizilerinden denilebilir. Konu olarak oldukça basit. Sadece yakışıklı oyuncular ve net bir aşk ve romantik komedi izlemek genç izleyici ya da genel BL izleyicisi için “çerez” dizilerden.

Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL
Takara-kun to Amagi-kun (2022)

Dizide Takara’nın eşcinsel olduğunu ve sevgilisiyle ilişkisini gizlemesi bildiğimiz tipik toplumsal baskı korkusu olduğu söylenebilir. Özellikle arkadaş, aile çevresinin beklentileri, dışlanmak, aşağılanmak, sapkın olarak, sapık olarak haksız etiketlerle etiketlenmek eşcinsel bireylerin çekindiği şeylerdir. İzleyici bu duyguyu hissedecektir.

Dizi puanlaması mydramalist

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
BL Tema: 8
Komedi Tema: 7
Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL

Yorumlar

WORDPRESS: 0