Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi Konusu

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi Konusu

Kitabın ilk bölümlerinde uzayda yalnız mıyız? Gibi sorular cevaplanıyor. Daha sonra günümüzde bulunan bazı kalıntılar konu ediliyor. Kitabın sonraki bölümlerinde Hezekiel Peygamber'in dünya dışı varlıkların uzay araçları ile karşılaşmasından bahsediliyor.

İnsan Neden, Niçin Ölümlü Yaratılmıştır? Niye Ölür?
Hayat Ağacı, Gençlik Pınarı ve Ölümsüzlük Mümkün mü?
Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi

Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi ve Uzaylılar. Erich von Daniken’in en çok bilinen ve okunan kitabının alt başlığı Tanrı Bir Astronot Muydu? biçimindedir. Daniken’in iddialarının benzerleri zaten yıllardır tartışılıyor. Bu konuları araştırınca karşımıza ilk çıkan bütün kültürlerde insanın var oluşunun ve amacının ortak olmasıdır. Diğeri ise gökyüzünden ateş saçan arabaları ile inen göksel varlıklar yani tanrılardır. Rigveda, Popol Vuh, Babil Yaratılış Destanı, Peygamber Enok’un Kitabı, Avesta Metinleri, Eski Ahit gibi antik çağ yazıtlarını az çok okuyunca bir zamanlar dünyada ilginç şeylerin olduğunu anladığımı söyleyebilirim. Gökyüzünden, dünya dışından gelen ve ilkel insanların tanrılar olarak adlandırdıkları varlıklar kitabın konusu. İnsanlık tarihi ne kadar eskiye giderse bu varlıklara olan ilişki o kadar ortaya çıkıyor. Antik çağ medeniyetlerinin gökyüzü ile kesinlikle bir bağlantısı bulunuyor.

Yüzlerce kitap için site menüsüne bakabilirsiniz. Kitaplar bizi tartışılmaz doğrularımızın karanlığından kurtarır. Her kitap, farklı bir insana benzer. İnsan sadece bilmediğini ve anlamadığını tehdit olarak algılar. Daha fazla kitap daha fazla bilgi bizi bütün fanatik düşüncelerde kurtarabilir. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak en güncel kitaplara eriim sağlayabilirsiniz.

Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi ve Uzaylılar
Erich von Daniken Tanrıların Arabaları

Tanrıların Arabaları Kitap Özeti

Yazar Erich von Daniken 1968 yılında yayımladığı bu kitabında ilginç iddialarda bulunuyor. Tabii ki gerçekleri korkusuzca yazmak pek kolay değildir. Kitabın ilk bölümlerinde uzayda yalnız mıyız? Gibi sorular cevaplanıyor. Daha sonra günümüzde bulunan bazı kalıntılar konu ediliyor. Kitabın sonraki bölümlerinde Hezekiel Peygamber’in dünya dışı varlıkların uzay araçları ile karşılaşmasından bahsediliyor. Hanok (İdris) peygamberin bir uzay aracı tasviri yaparak gök yüzüne tanrıların katına çıkmasındna bahsediliyor.

Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi ve Uzaylılar
Tanrıların Arabaları

Gılgamış Destanı gibi mtinler inceleniyor. Piramitler gibi antik yapılar, Paskalya Adası’ndaki yapıların dünya dışı varlıklarla ilişkisi anlatılıyor. Mayalar, Aztekler’in uzaylı varlıklarla olan ilişkileri astronomi bilgileri de anlatılıyor. Özellikle tanrıların iniş yaptığı alanlar, roket, mekik pistleri gibi alanları yazar ispatlıyor. Eski metinlerde ve çizimlerde sürekli olarak resmedilen astronot ve uzay araçlarının doğruluğu ispatlanıyor. Antik kalıntıların bilimsel incelemelerini yapan yazar bu yerlerin uzya araçlarının iniş alanları olduğunu iddia ediyor. Bazı yapılar da adeta kontrol ve kumanda merkezi gibidir. 

Dünya dışı varlıklar ve bir zamanlar dünyaya inen uzaylılar hakkında daha fazla içerik için buraya dokunun

Tanrıların Arabaları Konusu İncelemesi ve Uzaylılar

Kitap bize bilimsel ve arkeolojik kanıtlar sunuyor. Özellikle tarihi kanıtlar, antik çağ yazıtları ve kutsal inanışları dünya dışı varlıkları onaylar biçimde. Kabaca uzaylılar denilen  dünya dışı varlıkların olmadığını kestirip atmanın doğru okuduğunu düşünmüyorum. Antik çağ medeniyetlerinin büyük sırlar taşıdığını artık kabul etmeliyiz. Özellikle mitoloji, antik çağların kutsal kitapları, yazılı kaynakları, görsel materyalleri bize gök yüzünü işaret ediyor. Bu basit bir meraktan ötürü de değildi. Antik çağ insanı atalarından aldıkları mirası saklıyorlar ve mabetlerinde tanrıları bekliyorlardı.

Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi ve Uzaylılar
Tanrıların Arabaları

Daniken’in sunduğu delillere göre  bir zamanlar dünyada bulunan dünya dışı atalarımız insana her şeyi öğretmiştir. Bu öncüler daha sonra  tekrar dünyayı terk etmişlerdir. Dünyadışı atalarımız tekrar geri dönecektir. İnkalar, Mayalar, Aztekler, Göbeklitepe’yi yapanlar bu alanlarda tanrıları gözetleyip onları bekliyorlardı. Bu kullandığım ifadeleri ” işaretine almadım. Çünkü okuduğum bütün kaynaklarda buna benzer anlatımlar var. Hep aynı şeyleri düşünmekten bıktıysanız bu kitabı okuyun. İçindekileri kabul etmeniz ya da etmemeniz hiç de önemli değil. Kalıplaşmış, değişikliğe ve gelişime kendini kapatmış düşüncelerimizi eritmeliyiz

Yorumlar

WORDPRESS: 0