Tanrıların Kalıntıları Kitap Özeti İncelemesi

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Tanrıların Kalıntıları Kitap Özeti İncelemesi

Dünyadaki antik çağlardan kalma tarihi yapıtlarda ve yazılı belgelerde uzaylıların izlerini aramaya ne dersiniz?

Galaktik Diplomasi Kitabı ve Dünya Dışı Varlıklar
Uzaylılarla Nasıl İletişim Kurulur?
Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO İncelmesi Özeti

Tanrıların Kalıntıları Kitap Özeti İncelemesi. Erich von Daniken antik çağlara “taş devri” denilen zamanlara hatta daha öncesine gidiyor. Eski medeniyetlerin kalıntılarında dünyanın ve insanların dünya dışı varlıklarla olan temasını araştırıyor. Bana göre bu işi başarıyor. Sunduğu kanıtlar çok tatmin edicidir. Uzaylı ya da dünya dışı varlıkları kabul etmekte zorluk çekebiliriz. Ama zorlanmadan kabul edebileceğimiz tek şey bir zamanlar dünyada tuhaf şeylerin olduğudur. Gelişmiş astronomi, tarım, mimari bilgilere “taş devri” insanın nasıl ulaşabildiği ilginçtir. İsviçre doğumlu Erich von Daniken bu konularda onlarca kitap yazdı. En ünlü kitabı Tanrıların Arabaları kitabıdır. Art başlığı ise “Tanrı bir astronot muydu?” şeklindedir. Alt başlık gerçekten de hedefi tam on ikiden vurur.

Bizi tartışılmaz doğruların karanlığından kurtaracak kitaplar ve aydınlanma için daha çok okumalıyız. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak okunması gereken kitaplara erişebilirsiniz. Yorumlarınızı önemsiyoruz, düşünceleriniz bizim için önemli, yorum yazmayı unutmayın.

Tanrıların Kalıntıları Kitap Özeti İncelemesi
Erich von Daniken Tanrıların Kalıntıları

Tanrıların Kalıntıları Kitap Özeti

Kitabın ilk bölümü “İmkansız Yapılar”da yazar dünyadaki gizemli yapıların gizemini çözmeye çalışıyor. Bu yapılar arasında Göbeklitepe de yer alıyor. 12 bin yıl önce yapıldığı tahmin edilen bu yapının bir tapınak olmadığını ve bilerek toprak altına gömüldüğü iddia ediliyor. Yazar, Fas’ın Tanca şehrindeki gizemli çizgilerin de bir şekilde dünya dışı ile ilgili olduğunu yazıyor. Daniken, İspanya’da bulunan kireç taşı dağı mevkindeki Menga denilen yerdeki tuhaf oyukların izini sürüyor. Mısır piramitleri, Yunanistan’daki mabet alanlarının, tuhaf yapıların uzaylılarla olan ilişkileri anlatılıyor.

Yazar, ikinci bölümde Rigveda, Popol Vuh gibi kutsal kitaplar, Kabala, Eski Ahitteki anlatımları antik çağın buluntuları ile karşılaştırıyor. Dünyadaki bazı bölgelerde bulunan tuhaf yapıların aslında birer uçak pisti, uzay mekiği iniş alanı olduğunu öğreniyoruz. Üçüncü bölümde Piramitlerin içine yolculuk ediyoruz. Tarihi yapıların içindeki gizem ve keşfedilmeyen bölümleri üzerinde yapılan çalışmalar da bizi yine yeniden dünya dışı varlıklara götürüyor. Bu yapıları onlar inşa etmişlerdir. İnsanlar ise bu alanları  adeta mabet gibi kutsal yapmıştır. Piramitlerde bulunan kanıtlar mitolojilerde ve kil tabletlerde yazılanları da doğrular niteliktedir. Efsaneler ve mitolojik anlatımlar aslında gerçeğin kendisidir.

Kitap İncelemesi

Yazarın okuduğum beş kitabının hepsi de çok ilginç iddialarla doludur. Bir zamanlar dünyada acayip şeylerin olduğunu artık kabullenmeliyiz. Antik çağ kalıntıları ve uygarlıklarından geri kalanlar kesinlikle bir zamanlar dünyada insanların ileri teknolojik bilgilere sahip olduklarını bize gösteriyor. Bu konuda yazılan kitaplar ve araştırmaları fantezi ya da deli saçması olarak görmemek gereklidir. Dünyaya ve yaşama bakış açımız değişmelidir. Yine bu konularla ilgili harika kitapları olan Zecharia Sitchin bize tatmin edici deiller sunuyor.

Yorumlar

WORDPRESS: 0