Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO  İncelmesi Özeti

Ana SayfaKitap YorumlarıPopüler Bilim Kitapları

Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO İncelmesi Özeti

Dünya dışı varlıklar ve UFO'lar hakkında özet kitap. Bilindik iddiaların ve belgelerin özeti

Uzaylılarla Nasıl İletişim Kurulur?
Hezekiel Peygamber UFO ve Uzaylılarla Görüşmesi
UFO’lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?

Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO İncelmesi Özeti Kitabın yazarı Abdullah Rıza Ergüven. Bu yazarı daha önce hiç görmemiştim. Kısa bir Google araması sonunda kitapları olduğunu gördüm. Çok ilginç kitapları var. UFO ve uzaylılar konusu içinden çıkılamaz bir konu. 13.8 milyar yıldır genişleyen evrende 4 milyar yaşındaki gezegenimizde evrilerek bu günlere geldiğimiz artık tartışılmaz bir gerçek. Ne dünya, ne de insan evrenin merkezinde. Hiç bir şey bizim için var olmadı, bu artık kesin. Gerçekleri bilmek benim için gerçek dışı şeylere inanmaktan daha kolay geliyor. Dünya dışı yaşam konusunda henüz bir fikir birliği olmasa da benim kişisel görüşüm evrende yalnız olamayacağımız doğrultusunda. 100 milyar galaksi içinde elbette yaşamın evrimleştiği bir gezegen olacaktır. Ama yaşam diyence anladığımız nedir? Şu bir gerçek ki bu varlıklar asla bize benzemeyecekler. Daha fazla dünya dışı yaşam ve uzaylılar için buraya dokunun.

Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO  İncelmesi Özeti

Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO

Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO İncelmesi

Kitap aslında bu konuyla ilgili olanlar için özet kitabı olacak. Kitaptaki iddiaları daha önce okumuştum. Büyük ihtimalle bu konuyla ilgilenenler de okumuştur. Benim için en önemli kanıt Sümer ve Babil yazıtları ve mitolojidir. Kitapta kısaca bu konuya ve insanların mitolojide özellikle Sümer mitolojisindeki yaratılış, gökten ateş saçan arabaları ile inen tanrılar ilginçtir. Bu konuda şüpheci olan herkes bir zamanlar antik çağ döneminden bile önce dünyada bir şeylerin olduğu kanaatine varacaktır. Dünyadaki evrimsel sürece müdahale ederek laboratuvar ortamına benzeyen “yaşam odası” denilen yerde insan “ME”leri ile oynayarak Homo Sapiens türünü ortaya çıkaran tanrılar Sümer, Babil kaynaklarında geçer. Tüm kültürlerde uzaylı, gök yüzünden gelen varlıklar teması vardır. Kitap genel olarak beğendiğim bir özet olmuş. Tabii ki bazı bölümlerdeki anlatılanlar öznel tecrübeler olduğundan doğruluğunu bilemiyoruz.

Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO

Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO

Kitabın Özeti

Hezekiel Peygamber’in gökten inen uzay aracı ve tanrı benzetmesi, Sümer mitolojisindeki insanı yaratan tanrılar. İnsanın tanrılara ibadet yani çalışmak için özel olarak dünyadaki ayakta duran insansı varlıklardan yaratılması kitabın ilk konuları. Sodom ve Gomorei Lut ve oradaki yıkım için her zaman okuduğumuz iddialar özet geçiliyor. Yine ABD’nin uzaylu yaşam formları ile yaptığı anlaşmalar. Dünya dışından gelenleri halktan saklama çabaları da konu ediliyor. Görgü tanıkları, alı konma olaylarına da değiniliyor. Zaten kitap çok ince. Bu konuların bir özeti niteliğinde. 

Kitap sayfa sayısı: 103 Okuma süresi: 2 saat Yayın evi: Berfin Yayınları

Yorumlar

WORDPRESS: 0