Tek Başına Bir Adam A Single Man 2009 LGBT Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Tek Başına Bir Adam A Single Man 2009 LGBT Film

13 yıllık sevgili ile Los Angeles'da yaşayan üniversite İngilizce öğretmeni George bir gün gelen bir telefonla yıkılır. Sevgilisi trafik kazasında ölmüştür.

Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film
Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7
Method 2017, BL Gay Temalı Güney Kore Filmi

Tek Başına Bir Adam A Single Man 2009 LGBT Film. Christopher Isherwood kitabının beyaz perde uyarlaması. Yazarın Christopher and His Kind (2011) kitabı da başarılı bir şekilde beyaz perdeye uyarlanmıştı. Eşcinsel bireylerin dönemsel sorunları, aşk gibi konular da filmde bol bol konu ediliyor. Tabii ki romanı okumadığımdan film romanı ne kadar yansıtıyor bilmiyorum. Gay aşk, gay sevgili, BL film, boys’ love, gay drama etiketlerinde sahip film bu kategorideki en iyiler. Özellikle filme uyarlanan LGBT kitap, roman kategorisindeki filme geçelim.

LGBT gay diziler, filmler, Netflix LGBT gay yapımları, Asya BL dizi ve filmleri ve daha fazlası için yüzlerce içeriğe site menüsünden ulaşabilirsiniz. Yukarıdaki düğmeler sizi hızlıca ilgili kategorilere ulaştıracak. Kırmızı düğme ile yazar başvuru sayfasına yönleneceksiniz.

Tek Başına Bir Adam A Single Man

Tek Başına Bir Adam A Single Man 2009 LGBT Film

13 yıllık sevgili ile Los Angeles’da yaşayan üniversite İngilizce öğretmeni George bir gün gelen bir telefonla yıkılır. Sevgilisi trafik kazasında ölmüştür. Ailesi cenazeye katılmasına izin vermeyen George çok üzülür ve kalp krizi geçirir. Bu hafif krizden kurtulur. Fakat yaşam artık keyif vermez. Okul, öğrenciler, dünya onun için zevksiz bir yer galine gelmiştir. Kafasında intihar etmek fikri yerleşmiş ve bunun için tabancasına uygun kurşun almış ve prova yapmaya başlamıştır.

Tek Başına Bir Adam A Single Man 2009 LGBT Film
Tek Başına Bir Adam A Single Man

Bu sırada öğrencisi Kenny ile George’a yakınlaşmak ister. Onun yalnızlığını sezmiş ve bu garip profesör ile arkadaş belki de daha fazlası olmak istemiştir. Kenny istediğini elde eder ve Geroge ile arkadaş olur, onunla içer, yüzer, eğlenir. George’a bu genç yeniden yaşama gücü verecektir. Hazırladığı intihar mektubunu yakar. Fakat bu mutluluk ve intihardan vazgeçmenin karşısında duramayacağı kaderi, onun ikinci bir kalp krizi geçirmesine neden olacaktır.

Kitap uyarlaması filmler genellikle asıl metnin havasını veremez. Kitabı okumadığım için Christopher Isherwood’un duygularını, betimlemelerini tam olarak filmde anladığımızı söyleyemem. Yazar sadece basit bir eşcinsel, gay aşk kitabı yazmamış. Zamanın sorunlarını, savaş, toplumdaki anlamsız korkuları, şiddeti de ele alıyor. Savaşın anlamsızlığı, Küba ile ABD arasındaki gerilim, özellikle azınlıkların tehlike olarak görünmesi ve arkasındaki korkular derste anlatılan konular.

Tek Başına Bir Adam A Single Man 2009 LGBT Film
Tek Başına Bir Adam A Single

Filmde özellikle Kenny’nin kıyafetleri mükemmeldir. 1960’lar havası, dönemin modası, yaşam tarzı filme çok iyi uyum sağlamış. Yine oldukça sanatsal erkek vücutları, şehvet ve cinsellikten çok bir yapıt gibi izleyiciye sunuluyor. Yakın çekimlerdeki gözler, dudaklar, vücut kıvrımları seyirciye zihinlerindeki sanatsal güzelliği, sanatsal dokunulmazlığı, sanatsal yüceliği gösteriyor. Yine 60’lı yılların caddeleri, evleri, marketler, okullar, toplumsal yaşam alanları, kıyafetler iler çok iyi bir dönemin ruhunu da izleyiciye veren filmi izleme listenize almalısınız.

Film puanlaması IMDb

7.7
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Görüntü: 8
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Müzik: 7
BL Tema: 8
Sosyal Mesajlar: 8
Tek Başına Bir Adam A Single Man 2009 LGBT Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0