TharnType The Series BL Tayland Gay LGBT Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

TharnType The Series BL Tayland Gay LGBT Dizi

Bazen zor gibi gözükse de sevmek çok kolaydır. Bazen sadece zincirleri kırmak gerekir.

Check Out (2022) Tayland LGBT Temalı BL Dizi
Star and Sky: Star in My Mind (2022) BL Taylan Dizisi
A Boss and a Babe (2023) LGBT Tayland BL Dizi

TharnType The Series (2019) BL Tayland Gay LGBT Dizi. Aysa yapımı LGBT gay sevgili, gay aşk temalı drama, komedi dizilerinden biri. En çok izlenilen ve yorum alan BL dizilerinin arasında yer alıyor. Gay sevgililerin ilişkisi üniversitede başlıyor. Devamı yani 2. sezonu da 7 yıl ( 7 Years of Love ) sonrasını konu ediyor. Eş cinsellik konulu dizilerde gördüşümüz klasik homofobi hastalığı, toplumun değişmeyen önyargıları gibi konular da dizide öevcut. Ama daha çok genç izleyicinin ilgisini çekecek bir gay sevgili, aşk dizisi formatında. Sitedeki listelere bu diziyi de eklemenin yerinde olacağını düşündüm. LGBTQ topluluğu yaşam var oldukça var olacaktır. Neyse şimdi diziye geçelim.

Yukarıdaki renkli düğmelerde TharnType’in devamı 2. sezonu olan 7 Years of Love ve dizisi için bağlantı var. Fiat ve Leo’nun ilişkisini anlatan Don’t Say No var. Ayrıca LGBTQ temalı daga çok gay aşk, sevgili, drama içerikli filmler için de bir bağlantı var. Umarım ne izleyeceğinize dair bir fikir edinmenizde bu listeler size yardımcı olur.

TharnType The Series BL Tayland Gay LGBT Dizi

BL konulu ya da Boy’s Love, gay sevgili, gay aşk konulu bir dizi. Drama, aşk, komedi katagorisindeki dizi en çok izlenilen LGBTQ dizilerinden. Dizi ayrıca gay sevgili konulu okul dizileri kategorisine de giriyor. Çünkü ilk sezon Type’in oda arkadaşının gay olduğunu öğrenmesiyle başlıyor.

Çenesi düşük Techno, Thorn’un gay olduğunu söylemiştir. Sorun şudur ki aşırı derecede homofobik olan ve gaylerden nefret eden Type, oda arkadaşı Thorn’a karşı cephe alır. Onun başka oda bulmasını ister. Bu olmayınca odadan taşınmak istese de yer bulamaz.

TharnType (2019) BL Tayland Gay LGBT Dizi
TharnType (2019)

Aslında Type çocukken kaçırılıp, cinsel tacize uğradığı için eşcinsel bireylere karşı kızgındır. Thron ile didişirken bir yandan da ondan hoşlanmaya başlar. Bütün kavgalar, reddetmeler aslında Type için içten içe gay kimliğini kabullenememekten kaynaklanır.

Type, çocukken başından geçen olayı Thron’a anlatır. Birbirlerine bazı konularda destek olurlar. Beraber yaşamayı sadece seks arkadaşı olmayı kabulederler. Bu sırada Type okuldan bir kız arkadaş eidnse de aklında hep Thron olduğundan bu ilişkiyi yürütemez. Artık arkadaşlarının da bu ilişkiden haberleri olacaktır.

TharnType (2019) BL Tayland Gay LGBT Dizi
TharnType (2019)

Tar, Thron’un eski sevgilisi olarak ortaya çıkar ve her şeyi karıştırır. Thron’un kendisini aldattığını düşünen Type çok sinirlenir. Çünkü sevgilisi şimdiye kadarki bütün ilişklilerinde terkedilen taraf olmuştur. Fakat, bu ilişkiyi bozmak isteyen ve geçmişte Thron’un bütün ilişkilerini bozan da onun en yakın arkadaşıdır. Bütün bu sorunları aşıp olulu bitirecekler ve iş yaşamları başlayacaktır. Artık kendi evlerinde birlikte yaşamaya başlarlar.

Kısa Bir İnceleme

Type’in gayleri sevmemesi ve her fırsatta Thron’a karşı çıkması aslında onun içindeki çıkmazların yansımasıdır. Toplumun en belirgin özelliğidir. İnsan en çok hayran olduğu kişiyi eleştirir. Hatta hayran olduğu kişinin canına bile kıyar.

Eşcinsel bireyler yine en fazla kendileri gibi eşcinsel olanlara kötülük yaparlar. Daha sert gözükmek ve homofobik olmak toplumda iyi karşılanacaktır. (!) Bu tabii ki mümkün değildir. İnsan kendi olduğu kişi ne ise o olmalıdır. Kendi olamadığı yerde sorunlar yaşanır.

TharnType (2019) BL Tayland Gay LGBT Dizi
TharnType (2019)

Dizide de işlendiği gibi eşcinsel bireyler, düzcinsel bireylerin peşinde koşmak ve insnalara tecavüz etmez. Toplum LGBTQ bireylere hâlâ kulaktan duyma bilgilerle yaklaşıyor. Oysa çevrelerindeki eşcinsel birlikteliklere baksalar cinsel yönelimlerin ne kadar önemsiz olduğunu da öğrenecekler. Önemi olanın anlaşmak ve sevmek olduğu gerçeğini anlayacaklar.

Dizi genç yetişkinler, gençler ve meraklısı için en iyilerden. Bol ışıklı, doygun renklerde çekimler; bol makyajlı oyuncular ve ateşli sevişme sahneleri ile tipik bir Aysa dizisi.

Dizi puanlamamydramalist

8.0
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Görüntü: 8
Oyunuluk: 8
Akıcılık: 8
LGBTQ Tema: 8
Müzik: 8
TharnType

Yorumlar

WORDPRESS: 0