The Adam Project 2022 Netflix Filmi Zaman Yolculuğu

Ana SayfaFilm Dizi

The Adam Project 2022 Netflix Filmi Zaman Yolculuğu

Karısını zamanda yolculuk denemeleri sonuucnda kaybeden Adam, 2018 yılına yani karısının kaybolduğu zamana gitmek ister. Ama kazara 2022 yılına gider.

Primer Kapsül 2004 Filmi Ne Anlatıyor Konusu ve İncelemesi
Yarının Sınırında Edge of Tomorrow 2014 Film Konusu Özeti
Looper Tetikçiler 2012 Zamanda Yolculuk Konulu Film

The Adam Project 2022 Netflix Filmi Zaman Yolculuğu. Adam Projesi, Netflix’in orijinal yapmı filmin posterini yaklaşık filmden 1 sene önce görmüştüm. Zamanda geçmişe yolculuk temalı filmlerden biri. Zaman yolculuğu yapmak hem felsefi hem de sağduyu açısından oldukçe sorunludur. Paradokslar dışında sebep sonuç ilişkisi ve hepsinden önemlisi liner düzleme alışkın duyularımızın donakalmasıdır. Karmaşık bir zaman düzleminde zamanın oku tek yönde ilerlemez de adeta üç boyutlu uzay gibi zamanı da çoklu boyutlara ayırırsak hapı yuttuk demektir. Psikolojimiz, zihinsel işleyişimiz çöker. Filmde tabii ki pek çok mantığa aykırı yer var. Zaman yolculuğu, zaman çizgisi, gerçeklik, paralele gerçeklikler gibi onlarca çıkmazı barındırır.

Zamanda yolculuk ile ilgili film, dizi, kitap ve zaman yolculuğunun bilimsel açıklamaları, teoriler için yukarıdaki bağlantı düğmelerini kullanabilirisin. Filme yorum yapmayı ve sitede biraz gezinmeyi unutmayın.

The Adam Project Konusu

Adam, babasını bir trafik kazasında kaybetmiştir. O güden beri aşırı konuşkan, sürekli okulda dayak yiyen uyumsuz bir çocuk olmuştur. Sürekli okuldan uzaklaştırma alır. Annesi de kendini ifade edemez. Adam’ın babası fizik profesörüdür ve ilgi alanı solucan delikleridir (Warm Hole.) 2018 yılında, profesör zamanda yolculuğu sağlayacak solucan deliklerinin yapay olarak oluşturulmasını bulur. Geliştirdiği matematik formül ise solucan deliğini çalıştıracak algoritmayı içermektedir. Bu algoritma sadece zamanda yolculuk kullanılan hızlandırıcının bilgisayarında yıtlıdır. Bir de profesörün zihninde…

The Adam Project 2022 Netflix Filmi Zaman Yolculuğu

The Adam Project

Profesör bu projeye The Adam Project yani Adam Projesi adını vermiştir. Fakat projesi en yakınarkadaşı tarafından çalınmış, ve Maya zamanda geriye giderek zaman çizgisini değiştirip, projeyi üstüne almış ve servet edinmiştir. Bütün bunlardan habersiz olan Adam 2050 yılında aynı projede çalışır.

Karısını zamanda yolculuk denemeleri sonuucnda kaybeden Adam, 2018 yılına yani karısının kaybolduğu zamana gitmek ister. Ama kazara 2022 yılına gider. Burada kendi çocukluğu ile tanışır. Maya peşine düşmüştür. Adam ise karısını 2022 yılında bulup 12 yaşındaki çocuk kendi ile 2018 yılına giderler. Orada babalarını kurtaramasalar da zaman aıkışını tekar eskisi gibi değiştirip, Maya’nın bozduğu zaman çizgisini silmeyi başarırlar.

The Adam Project 2022 Netflix Filmi Zaman Yolculuğu

The Adam Project 2022

The Adam Project 2022 Netflix Filmi Zaman Yolculuğu İnceleme

Zamanda yolculuk filmi yapmak zordur. Netflix filminde bilindik ve basit bir zamanda yolculuk teması işlenmiş. Film daha çok aksiyon ve komedi yönüyle ortaya çıkıyor. Özellikle zamanda geçmişe giden Adam, Maya’yı yok edip projeyi kurtarır. Mayanın varlığı 2018 yılında son bulduğuna göre 2050 yılında zamanı bozmamayacaktır. Fakat o olaylar farklı bir zaman çizgisinde olmuştur. Hatırlanamayan ve zhinden silinmiş bir zaman çizgisi de mevcuttur. Filmlerdeki karmaşanın nedeni unutulan ve artık tamamen silinen önceki zaman çizgisini de göstermelerinden kaynaklanır. Aslında filmedi iki olasık Adam’ın eski ve yeni zaman çizgileri aynı anda var ve yoktur. Filmde, herkesin zaman çizgisinden silgiyle silinmesi gibi gösterilen zamanın değişme durumu sadece eski zaman çizgisini, hatırlanamayacak olan zaman çizgisini ifade etmek içindir.

The Adam Project 2022 Netflix Filmi Zaman Yolculuğu

The Adam Project 2022

Değişen zaman çizgisindeki yaşantıları hatırlamak mümkün değildir. Neyin değiştiğini de bilmek imkansızdır. Film ortalamaya yakın olarak geçmişi kurtarmak temalı sıradan bir klasik Netflix yapımı. Zamand ayolculuk, solucan değili, geçmişe zaman yolculuğu tmalarını seven meraklısı filmi izlese de izlediği en iyi film olmayacaktır.

Filme puanım IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Görüntü Efekt: 7
Aksiyon: 7
Oyunculuk: 7
Zaman Yolculuğu Teması: 6
The Adam Project

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması