The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi

Akk, yeni öğrenci ile hemen takışır ve onu kurallara uyması için uyarır. Bu sırada okulda protestolar devam ederken Ayan şüpheli hareketler yapmaktadır.

Love in the Air 2022 Tayland BL Dizi
Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi
To Sir, With Love (2022) Tayland BL Drama

The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi. 12 bölümlük LGBT roman uyarlaması dizinin bölümleri 45 dk uzunluğunda. Gay aşk, gay okul dizileri, LGBT dizi, BL (boys’ love) kategorilerindeki drama tipik bir Asya yapımı eşcinsel gençlik lise dizisi. Romanı okumayan izleyici kitaptaki anlatımın ne kadarının diziye yansıtıldığını bilmeyecek. Aşağıda yazılacağı gibi tipik Tayland BL dizilerindeki karşılaşmalar, dudak dudağa gelmeleri de izleyici çokça görecek.

Daha fazla dizi ve film izlemek ve yüzlerce içeriğe ulaşmak için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsiniz. İçerik üreticisi olmak ister misiniz? Kırmızı düğmeye dokunarak yazar başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

The Eclipse (2022)

The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi

Disiplinli ve ağır kuraları olan Suppalo Erkek Lisesi ünlü bir okuldur. Fakat okulda gizemli olaylar ve kulaktan kulağa dolaşan bir lanet vardır. Okulda ayrıca katı disiplini, kuralları, okul yönetimini protesto öğrenciler de bulunmaktadır. Bütün bu karmaşa içinde Akk okulun yönetici öğrenci grubuna seçilir. Akk ve yakın arkadaşları okul düzenini, öğrencilerin kurallara uymasını sağlamak amaçlı okul öğrenci başkanlarındandır.

The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi
The Eclipse (2022)

Bu sırada okula yeni bir öğrenci gelir. Okul kurallarına uymak istemeyen Ayan adında yeni bir öğrenci kaydolur. Akk, yeni öğrenci ile hemen takışır ve onu kurallara uyması için uyarır. Bu sırada okulda protestolar devam ederken Ayan şüpheli hareketler yapmaktadır. Okula bir amaçla geldiği bellidir ve bu nedeni öğrenmek üzere Akk, Ayan’ın peşine düşecektir. Bu sırada gerçekten de okulda bir şeyler gizlenmektedir. Eski rehber öğretmen ölmüştür. Okulda da garip olaylar olur.

The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi
The Eclipse (2022)

Akk hem bu yeni öğrencinin okuldaki kargaşaların nedeni olduğunu düşünürken diğer yandan da aralarında tatlı sert kavgalar olacaktır. Ayan ve ölen amcasının okulla ilişkisi, okuldaki lanet, protestolar gibi gizemlerin peşinde olan Ayan bir şyeler saklamaktadır. Akk ve arkadaşları bu gizemi çözmek ister. Ayan ile Akk arasında bir aşk başlayacak gibidir. Diğer yandan Thua da bir sır saklamaktadır.

The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi
The Eclipse (2022)

Roman uyarlaması BL dizi, gay aşk, gay sevgili, gay diziler kategorilerinin dışında kalan temalarda pek tatmin edici olmayacaktır. Özellikle okul içi protestolar, gizem ve lanet temaları oldukça gelişi güzel olarak ekrana taşınmış denilebilir. Yine de BL (boys’ love) izleyicisi için ortalamaya yakın bir dizi olacaktır.

Dizi puanlaması mydramalist

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Görüntü: 6
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
BL Tema: 7
The Eclipse (2022) LGBT Tayland Gay Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0